Články k osobnosti

Zuzana Liová

  režisérka, scénáristka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zuzana Liová »
 

Herečka Judit Bárdosová: Mám ráda zamilované postavy

 
Slovenská herečka maďarského původu Judit Bárdosová dělí svůj čas mezi divadelní jeviště a film. Na stříbrném plátně úspěšně debutovala v roce 2011 jako dospívající Eva ve slovensko-českém filmu Dom režisérky Zuzany Liové a tato role jí získala popularitu i filmové ceny. Ve středu večer se poprvé objeví na Pražském hradě jako Viola v bratislavské inscenaci Večera tříkrálového na Letních shakespearovských slavnostech.
29.07.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Filmy Dům a Cigán získaly nejvíc slovenských filmových cen

 
Slovensko-české snímky Dům a Cigán získaly nejvíc slovenských filmových cen Slnko v sieti 2012. Oba při dnešním předávání uspěly shodně v šesti kategoriích, Dům režisérky Zuzany Liové se stal nejlepší...
19.04.2012 13:17 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Film Dům Zuzany Liové byl oceněn na festivalu v Terstu

 
Nejlepším hraným snímkem 23. ročníku filmového festivalu v Terstu se stal film Dům scenáristky a režisérky Zuzany Liové. ČTK to oznámila mluvčí České televize Michaela Fričová. Připomněla, že tento če...
27.01.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Na festivalu v Palm Springs ocenili Dům debutující Zuzany Liové

 
Česko-slovenský film Dům režisérky a scenáristky Zuzany Liové si z největší filmové přehlídky Severní Ameriky v Palm Springs odvezl jedno z prestižních ocenění. Získal je v kategorii New voices/New visions. Tato soutěžní přehlídka je určena novým zahraničním talentům, jejichž film zatím není v distribuci Spojených států.
17.01.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Československý film DŮM si z Palm Springs odváží jednu z prestižních cen.

 
Vypadá to, jakoby úspěšné tažení československého filmu DŮM po zahraničních filmových přehlídkách nebralo konce. Nyní si snímek režisérky Zuzany Liové odváží jednu z prestižních cen z Mezinárodního fi...
17.01.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Dům Zuzany Liové oceněn v Palm Springs

 
Snímek režisérky Zuzany Liové, který si už dávno získal přízeň domácí kritiky, proráží i v USA. Z Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs si odvezl cenu v kategorii New voices/New visions. Tato soutěžní přehlídka je určena novým zahraničním talentům, jejichž film zatím není v americké distribuci.
17.01.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Film Dům je intimním dramatem dvou generací

 
Jen s mírnou nadsázkou lze říci, že česko-slovenský koprodukční film Dům měl mezinárodní úspěch ještě dřív, než ho mladá debutantka, slovenská režisérka Zuzana Liová, natočila. Přesně řečeno bodoval už scénář – dostal Hartley Merril Prize a Cenu Krzysztofa Kieslowského na scenáristické soutěži ScripTeast.
21.10.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Filmové premiéry - Nákaza, Dům, Tři mušketýři, Osamělost prvočísel a Paranormal Aktivity 3

 
Do kin přichází americký thriller Nákaza s hvězdným obsazením v čele Kate Winsletovou, Mattem Damonem a Marion Cotillardovou i mezinárodně úspěšný film režisérky Zuzany Liové Dům s Miroslavem Krobotem v hlavní roli. S pokřikem „jeden za všechny, všichni za jednoho“ vpadne do kin 3D adaptace klasického příběhu Alexandra Dumase Tři mušketýři, horor Paranormal Aktivity má již třetí pokračování a Osamělost prvočísel nám přiblíží osudy dvou dospívajících.
20.10.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Kate Winslet (247 článků) , Matt Damon (169 článků) , Miroslav Krobot (104 článků) , Marion Cotillard (56 článků) , Zuzana Liová (9 článků)

Berlinale tleskalo česko-slovenskému filmu Dům

 
Scénář Domu autorky a režisérky Zuzany Liové dostal v roce 2003 Cenu Tibora Vichty, o čtyři roky později prestižní ocenění v Cannes a teď má film světovou premiéru na Berlinale. Liová poskytla v Berlíně rozhovor Právu.
15.02.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)
« Předchozí 1 Další »