Články k osobnosti

Zuzana Čaputova

  prezidentka Slovenské republiky

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zuzana Čaputova »
 

Rychetský dostal státní vyznamenání od Čaputové. Cítí prý závist, že takovou hlavu státu nemáme také

 
Prezidentka Zuzana Čaputová udělila státní vyznamenání předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému. Prý budoval vztahy mezi Českem a Slovenskem. Je to pro něj údajně mnohem více než jakákoliv jiná pocta. S Čaputovou má podle svých slov „zvláštní ladění“. Setkání s ní v něm prý vzbuzuje závist. To, že dostal vyznamenání, podle něj znamená, že má Čaputová smysl pro zahraniční politiku. Jde o šťouchance do Zemana?
28.06.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)

Rychetský závidí Slovensku Čaputovou

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v neděli udělila státní vyznamenání předsedovi českého Ústavního soudu Pavlovi Rychetskému. Ocenila jeho zásluhy na rozvoji vztahů mezi Českem a Slovenskem, zejména v oblasti práva a ústavního soudnictví.
28.06.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (160 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Prezidentský kandidát 2023: Petr Pavel si najímá profíka, který dostal do úřadu Čaputovou

 
Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Petr Pavel se chystá kandidovat v příštích prezidentských volbách a není žádným tajemstvím, že mu chybí podat už jen oficiální přihlášku. K dispozici teď nově má prvotřídního poradce pro volební kampaně Michala Repu: to je muž, který dostal do čela Slovenska prezidentku Zuzanu Čaputovou.
11.06.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (791 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Prezidentská kampaň začíná. Generál Pavel si najal kampaňového mága, který dostal do úřadu Čaputovou

 
Bývalý náčelník generálního štábu a budoucí kandidát na prezidenta Petr Pavel si najal špičkového poradce pro volební kampaně Michala Repu, který na Slovensku dostal do čela země Zuzanu Čaputovou. Právě její vítězství se zpočátku nečekalo a velký vliv na něj měl Repa, který stál v čele její komunikace. Pavel s oficiální „přihláškou“ do boje o Hrad čeká po podzimních parlamentních volbách.
10.06.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (791 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

„Závidíme Zemana! Ten by nehajloval.“ Ľuboš Blaha: Čaputová jen čeká na pokyny

 
Miloši Zemanovi se za jeho projev dostalo uznání i odjinud než z Česka. Na Slovensku ho chválí poslanec za SMER, Ľuboš Blaha. Prezident se prý zachoval jako hrdina, když požadoval důkazy. Jako obyčejně, Blaha sepsul Zuzanu Čaputovou: „Jí stačí pokyn z americké ambasády a hned jako první šíří nenávist vůči Rusku.“ A také si kopl do slovenských tajných služeb. „Závidíme českému národu, že v jeho čele stojí osobnost, která se nebojí vyslovit nahlas pravdu,“ chválil českého prezidenta.
28.04.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)

Matovič jako premiér končí. Čaputová v úterý pověří sestavením vlády ministra financí

 
Slovenský ministr financí Eduard Heger oznámil, že ho v úterý prezidentka Zuzana Čaputová pověří sestavením nové vlády. Hlava státu také přijme demisi dosluhujícího premiéra Igora Matoviče, řekl Heger po schůzce s Čaputovou.
29.03.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (231 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Slováci odstartovali sčítání lidu. Čaputovou v online premiéře potrápil internet

 
Na Slovensku v pondělí začalo sčítání lidu, které poprvé proběhne plně elektronicky. Na rozdíl od minulosti dotazník obsahuje méně otázek, další údaje úřady zjišťují z jiných registrů. Dopoledne se do sčítání zapojila prezidentka Zuzana Čaputová a obyvatele země vybídla k účasti na projektu. Lidem, kteří z různých důvodů nemohou použít elektronickou formu sčítání, pomohou sčítací komisaři. Tato fáze kvůli pandemii nemoci covid-19 potrvá déle, než se původně plánovalo. V Česku se online fáze sčítání lidu uskuteční od 27. března do 11. května. V dubnu a květnu by pak měli do terénu vyrazit sčítací komisaři.
15.02.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)

Jennifer Aniston vysekla poklonu slovenské prezidentce. Jak reagovala Zuzana Čaputová?

 
Jennifer Aniston sice už svým věkem přehoupla padesátku, stále však vypadá krásně, o čemž své fanoušky přesvědčuje i na sociálních sítích. Hereččin Instagram sleduje přes 36 milionů fanoušků, kteří na konci letošního ledna mohli v jednom z jejích příběhů vidět i slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Čím si to vysloužila?
11.02.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (831 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Souboj prvních dam! Bidenová kopíruje Čaputovou

 
Slovenská prezidentka je beze sporu velmi půvabná žena, která dovede inspirovat. Možná už i americké dámy. Jak si jinak vysvětlit, že manželka Joea Bidena zvolila na prezidentskou inauguraci velmi podobný outfit jako Zuzana Ćaputová (47)?
02.02.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Očkovací akce začala v Evropě. Bavorsko řeší problém s mrazáky, „píchnutá“ je už i Čaputová

 
Nejen v Česku dnes začalo očkování proti covidu-19. První dávku vakcíny společností Pfizer a BioNTech začali zdravotníci rozdávat také v Itálii nebo Německu. Jiné země, třeba Slovensko, odstartovaly vakcinaci již v sobotu, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) tím ale porušily dohodu. Naočkovat se v průběhu neděle nechala i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
27.12.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Premiér Matovič je v karanténě, během dne byl s Čaputovou a účastnil se jednání vlády

 
Slovenský premiér Igor Matovič bude kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus v domácí karanténě. Matovič to napsal na sociální síti. Dříve během dne předseda slovenské vlády vystoupil spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou na tiskové konferenci a také se zúčastnil jednání kabinetu, který podle očekávání do 14. listopadu prodloužil platnost omezení volného pohybu pro lidi bez negativního výsledku testu na koronavirus.
04.11.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Čte Jan Hrušínský? Milan Lasica pro PL o divadle v době viru. Na řadu přišli i Havel se Zemanem, vzkaz mezi řádky

 
ROZHOVOR Legendární komik, herec a divadelní principál vzpomíná na tragické události z 11. září roku 2001, krátce se vyjadřuje k situaci okolo korona viru, která ho trápí zejména jako divadelního šéfa, prozrazuje také, jaký mají Slováci vztah k Václavu Havlovi, za koho by rád vyměnil Donalda Trumpa nebo zda by si přál mít za souseda raději Zuzanu Čaputovou či Miloše Zemana.
11.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6047 článků) , Donald Trump (5738 článků) , Milan Lasica (184 článků) , Miloš Zeman (25776 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Smutek Čaputové. Premiér také podváděl, označil se za zloděje. Slovensko v krizi

 
Slovenskou politikou otřásá zlodějina. Za zloděje sám sebe označil premiér Igor Matovič, když připustil, že i on tvořil svou absolventskou vysokoškolskou práci tak, že některé pasáže jen ukradl z cizích prací, aniž tyto práce dal mezi zdroje. Zařadil se tak do rozrůstající se fronty slovenských plagiátorů. Kauza nenechala v klidu ani slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou.
17.07.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

,,Češi Vás mají radši než Zemana!” Witowská a Čaputová na ČT

 
Ve speciálním dílu Interview ČT24 se moderátorka Světlana Witowská setkala se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Někteří lidé se jí prý iracionálně bojí. Také řekla, že je výjimkou v tom smyslu, jak zodpovědně bere politickou funkci. A od Světlany Witowské přišla i tato otázka: "Víte o tom, že vám v Česku věří podle průzkumu CVVM víc lidí, než našemu prezidentovi Miloši Zemanovi?" A Čaputová o českém prezidentovi řekla pár slov.
16.07.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (345 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků)

Čaputová: Boj za klima? Jako Milada Horáková!

 
Otázky ohledně Evropské unie i změny klimatu probíral moderátor ČRo Michael Rozsypal se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Ta poradila, jak se mohou mladí lidé angažovat v politice. A měla vzkaz pro ty, co si myslí, že z EU neprofitují. Mají se prý lépe rozhlédnout kolem sebe. A když se moderátor zeptal na změnu klimatu, začala argumentovat Havlem a Horákovou.
02.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (468 článků) , Zuzana Čaputova (42 článků) , Michael Michael (1700 článků)

Český rozhlas Plus odvysílá rozhovor se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou

 
Ve čtvrtečním pořadu Interview Plus na stanici Český rozhlas Plus promluví prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová.
01.07.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)

Nákaza u Čaputové?

 
Smůlu má šéf Senátu Miloš Vystrčil (59, ODS). Ten vyrazil na svou první zahraniční cestu na Slovensko, kde se měl setkat s tamní prezidentkou Zuzanou Čaputovou (47, na snímku). Ta schůzku ale zrušila. A proč?
25.06.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)

Strach o Čaputovou: Slovenská prezidentka ruší program a nastoupila do karantény

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zůstane do pátku preventivně v domácí karanténě, protože jeden z pracovníků její kanceláře přišel do kontaktu s člověkem pozitivně testovaným na koronavirus. ČTK o tom ve středu informoval mluvčí prezidentky Martin Strižinec. Podle informací Blesk Zpráv proběhne v náhradním termínu setkání Čaputové s šéfem českého Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), který je ve středu na návštěvě Slovenska - své první zahraniční cestě v úřadu.
24.06.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)

Znetvořili Čaputovou! Slovensko ve varu, velká ostuda

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se může pyšnit pamětní mincí. Podle satirické stránky Zomri se ale vlastně nemá čím pyšnit, protože podle této satirické stránky vypadá Čaputová na oné minci víc než hrozně.
19.06.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)

Čaputovou znetvořili! Na minci vypadá jako muž, pohoršují se Slováci

 
Posměch i pohoršení vyvolala nová pamětní mince se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Podle mnohých na ní vypadá staře, unaveně, a někteří vidí dokonce mužské rysy. Pravdou je, že jiné podobizny hlavy sousedního státu bývají lichotivější. Kritizovaný portrét ale dost možná sama Čaputová schválila. Podle českého výtvarníka Vojtěcha Dostála je vyrobit minci s tváří ženy celkem kumšt. Dokonce radí dámu vždy trochu přikrášlit.
19.06.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (42 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »