Jamie Oliver: Co stojí za úspěchem vysmátého šéfkuchaře bez čepice?

 
Rodák z Essexu Jamie Oliver ve Velké Británii způsobil malou revoluci v přístupu k vaření a kulinářství. Hravý styl, jednoduchost a rychlost učarovaly divákům u televizních obrazovek a zároveň vystřelilo jeho knihy do jedničkových anglických bestsellerů. Byl i úspěšným restauratérem. Jak se dostal k vaření před kamerou?
18.01.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Oliver (121 článků)

Karel Albrecht: Vzdorokrál, který chtěl připravit o trůn Marii Terezii

 
Že jste nikdy neslyšeli o českém panovníkovi jménem Karel Albrecht? A přece se mu podařilo dobýt Prahu, kde přijal hold českých stavů. Jeho vláda byla krátkým intermezzem ve čtyřicetiletém panování Marie Terezie. Historie jej poctila přezdívkou "druhý zimní král".
17.01.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (126 článků) , Maria Karel (63 článků)

Od popelníčku k Soukupovi a dál. Jak se proměnila mediální strategie prezidenta Zemana

 
Miloš Zeman už nebude vystupovat v pravidelném pořadu "Týden s prezidentem" v televizi Barrandov, oznámil ve středu hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Když pomineme samotný důvod aktuální roztržky mezi Hradem a majitelem televize Jaromírem Soukupem a soustředíme se na komunikační aspekt celé věci, neunikne nám stále větší zapouzdření veřejných vystoupení hlavy státu, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
17.01.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23980 článků)

Pan EET místo American Boye: Nový premiér nebude prezidentovi překážet

 
Rusko tento týden zažilo malé politické zemětřesení, které rozvířilo stojaté vody tamní politiky. Vladimir Putin plánuje ústavní reformu a odstranil premiéra Dmitrije Medveděva z úřadu. Jen aby po roce 2024 sám zůstal u moci.
17.01.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3464 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Zvolí poslanci Křečka ombudsmanem, nebo v první volbě nezvolí nikoho?

 
Poslanecká sněmovna bude v polovině února volit veřejného ochránce práv. Vybírat bude mezi bývalým zástupcem ombudsmanky Stanislavem Křečkem, kterého navrhl prezident Miloš Zeman, a dalšími dvěma kandidáty nominovanými Senátem. Na čem výsledek volby záleží a proč se veřejným ochráncem nakonec může stát někdo čtvrtý?
16.01.2020 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (488 článků) , Miloš Zeman (23980 článků)

Pokud čínští turisté v Praze ubudou, turismus tím neutrpí. Pocítí to hlavně čínské firmy

 
Hlavní město Praha má přímé letecké spojení hned s několika čínskými městy, čínských turistů zde znatelně přibylo i kvůli politicky a byznysově motivovanému oteplení česko-čínských vztahů posledních let. Teď ovšem stejní politici i zástupci byznysu varují, že kvůli posledním krokům vedení Prahy i výrokům Miloše Zemana utrpí nejen byznys s Čínou, ale i turismus. Není to tak, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
16.01.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23980 článků)

Když hoří Škodovka. I velké firmy se musí připravit na dezinformace, říká britský píárista

 
Novináři by měli přestat používat termín "falešné zprávy", myslí si Iain Bundred, specialista na politickou komunikaci a bývalý mluvčí britského expremiéra Gordona Browna. "Kdybychom pojem fake news přestali používat my, vsadím se, že ho přestane používat i Trump," tvrdí v rozhovoru pro server HlídacíPes.org.
14.01.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Brown (41 článků)

Libretista Rusalky byl všestranný umělec, činorodý až do smrti

 
Básník, dramaturg, divadelní a filmový režisér, libretista Dvořákovy Rusalky a autor Princezny Pampelišky. Od úmrtí Jaroslava Kvapila uplyne letos sedmdesát let.
10.01.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kvapil (2 články)

Bez Meghan a Harryho ztratí královská rodina na ceně

 
Princ Harry a jeho manželka, vévodkyně Meghan, dezertovali z britské královské rodiny. Není to jen sladkobolná story. Je to ztráta pro rodinu Windsorů i britskou ekonomiku.
10.01.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (639 článků)

Babiš vrtí Baťou, a přitom dojí bruselskou krávu

 
Do evropských voleb si od Donalda Trumpa půjčil červenou kšiltovku. Do příštích voleb krajských a sněmovních půjde Andrej Babiš s budovatelským programem odkazujícím na vize Jana Antonína Bati. Řeklo mu snad kouzelné zrcadlo, že je nový Baťa?
09.01.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18774 článků) , Donald Trump (5075 článků)