Hackeři tři roky četli zprávy diplomatů EU, použili jednoduchý trik

 
Hackerům se tři roky dařilo získávat informace z diplomatické komunikace Evropské unie. Informoval o tom ve středu list The New York Times. Z tisíců diplomatických kabelogramů podle něj hackeři zjistili mimo jiné to, jaké má EU obavy z nepředvídatelného chování amerického prezidenta Donalda Trumpa, jaké má problémy při jednání s Ruskem a Čínou či jaký má strach z obnovení íránského jaderného programu.
19.12.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Trump učinil krok k vytvoření vesmírných ozbrojených sil

 
Americký prezident Donald Trump vydal dnes Pentagonu rozkaz vytvořit nové velitelství zaměřené speciálně na vesmír. Ministra obrany Jamese Mattise také vyzval, aby navrhl důstojníka do jeho čela. Vytvoření nového vesmírného velitelství je podle agentury AP chápáno jako krok k Trumpovu cíli vytvořit vesmírné síly jako nový druh ozbrojených sil Spojených států.
18.12.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Babiš zkritizoval úřad pro kybernetickou bezpečnost kvůli varování ohledně Huawei

 
Některé české státní úřady se zbaví přístrojů od čínských firem Huawei a ZTE, před kterými varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Hardware a software od těchto firem je podle úřadu bezpečnostní hrozbou. Huawei, který má podobné problémy i v jiných zemích, veškerá podezření popírá. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes zkritizoval NÚKIB, že varování vydal, aniž zároveň předložil analýzu dopadů varování na státní tendry. Ředitel NÚKIB Dušan Navrátil ČTK řekl, že musel jednat bezodkladně. Za úřad se postavil senátní bezpečnostní výbor.
18.12.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

OSN přijala pakt o uprchlících, proti hlasovaly USA a Maďarsko

 
Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který rozšiřuje současný mezinárodní právní rámec o běžencích. Proti hlasovaly pouze Spojené státy a Maďarsko, Česká republika právně nezávazný dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila. V pondělí přijatá dohoda je odlišná od globálního paktu o migraci, o kterém bude Valné shromáždění hlasovat ve středu. Český premiér Andrej Babiš nesouhlasí ani s jedním paktem.
18.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Ovlivňování médií a zneužívání moci nelze tolerovat, říká soudkyně, co zrušila platnost voleb

 
Komunální volby ve Strakonicích se musí opakovat, rozhodl letos 20. listopadu soudní senát v čele se soudkyní Terezou Kučerovou. Svůj verdikt doplnil odůvodněním, které přesahuje hranice jihočeského města a dotýká se celé české politiky, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
17.12.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kučerová (5 článků) , Tereza Kučerová (5 článků)

Babiš nebude šéfovat vládní radě pro fondy EU. Nic to neřeší, vzkázala TI a opozice

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nebude účastnit jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIP). Vláda v pondělí schválila návrh  novely zákona   o podpoře regionálního rozvoje, která umožní, aby radě předsedal i jiný člen vlády než premiér. Návrh je reakcí na kritiku Evropské unie ohledně možného Babišova střetu zájmů. Podle kritiků je to však krok zbytečný.
17.12.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Kauza opencard: Soud znovu dal podmínky exprimátorovi Hudečkovi a bývalým pražským radním

 
Městský soud v Praze dnes i napodruhé uložil totožné podmíněné tresty v kauze opencard a pražských radních. Bývalý primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) a někdejší radní pro dopravu Josef Nosek tak dostali dvouletou podmínku, bývalá radní pro informatiku Eva Vorlíčková a šéf magistrátních informatiků Jan Teska podmínku tříletou. Verdikt není pravomocný, obžalovaní vinu odmítají.
17.12.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (665 článků)

Výzvy k novému referendu s Mayovou nehnou, vidí to prý jako zradu na voličích

 
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí odmítne výzvy k uspořádání nového brexitového referenda, které se z jejího okolí ozývají v posledních dnech v souvislosti s nejistým osudem dohody mezi Británií a Evropskou unií. Mayová v očekávaném projevu v parlamentu prohlásí, že by opakované hlasování "zradilo důvěru" britských voličů, informovala britská média. . Mluvčí premiérky řekl, že její úřad posílí přípravy na možný odchod bez dohody.
17.12.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (254 článků)

Žluté vesty chystají další zteč Paříže

 
Francie, a zejména Paříž, se připravuje na pátou sobotu protivládních protestů hnutí žlutých vest. Demonstranty neuspokojily ústupky, které v pondělí oznámil prezident Emmanuel Macron.
14.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

Transparency International věří, že Evropská komise vyšetří údajný střet zájmů premiéra Babiše co nejdříve

 
Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem zájmů, je zastavení čerpání dotací holdingem Agrofert. Novinářům to dnes řekli představitelé organizace Transparency International (TI). Premiér považuje doporučení organizace za nesmyslná. 
14.12.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)