Legendární zachránce raněných v jedné z nejkrutějších bitev Velké války

 
Bitva o Gallipoli se zapsala do dějin jako největší strategický omyl britské armády v první světové války. O život v ní přišlo až čtvrt milionu vojáků Dohody a desítky tisíc jich byly zraněny. Své zraněné kolegy z bojiště zachraňoval i Brit John Simpson Kirkpatrick, který se stal legendou.
02.11.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: John Simpson (6 článků) , John Simpson (1 článek)

Standa Grospič psal sloh o srpnu '68. Je to čtení jen pro otrlé!

 
Ušanku dolů před komunistou Grospičem! Svých názorů se drží jako klíště krvavé Mary. Letos o osmašedesátém lže stejně jako loni, kdy sepsal pozoruhodný rozbor invaze-bratrské pomoci.
31.10.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (159 článků)

Potvrzeno! Xaver Veselý nechal Babišovi volný prostor k politické sebeprezentaci

 
IN MEDIAS RES. Moderátor Lubomír Xaver Veselý nezvládl "nepolitický rozhovor" s Andrejem Babišem v Českém rozhlase. Přestože si uvědomoval, že předseda vlády na vlnách ČRo provádí politickou sebechválu, nijak nezasáhl a nechal ho mluvit dál. K tomuto závěru došla analýza Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, měsíc poté, co na pořad upozornil HlídacíPes.org, píše Ondřej Neumann.
31.10.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17247 článků) , Ondřej Veselý (99 článků) , Ondřej Veselý (99 článků)

Udělejte si výlet do kraje pohádek

 
Zajímavé akce nabízí počátkem listopadu kraj Josefa Lady. Vydejme se tedy po stopách slavného českého malíře a ilustrátora a jeho neméně slavného kocoura Mikeše.
31.10.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lada (44 článků)

Babiš se obětuje, na Hrad kandidovat bude

 
Andrej Babiš může s lehkým srdcem kandidovat na prezidenta. Jeden hlas má v příštích volbách vrchního velitele už jistý, dostal by ho od Miloše Zemana. A jisté je i to, že by nebyl jediný.
29.10.2019 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17247 článků) , Miloš Zeman (23377 článků)

Zachrání klimatičtí rebelové svět nebo roztočí vlnu represe?

 
Mezinárodní hnutí Extinction Rebellion o sobě dává vědět stále více také u nás. Rychle se rozvíjí a má svoji přitažlivost pro řadu lidí, kteří v době klimatických změn chtějí něco konkrétního dělat. Jaké myšlenky stojí v jeho pozadí a k jakým koncům by mohly vést?
29.10.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (64 článků)

Nataša Gollová - ta, která chodila domů oknem

 
Půvabná slečna se smyslem pro humor, ztřeštěná Eva tropící hlouposti a vracející se domů oknem nebo Helenka z Pohádky máje. To všechno byla Nataša Gollová, zářivá hvězda prvorepublikového filmového nebe, žena mnoha talentů, která "dokázala, že půvab a komika se vůbec nevylučují".
25.10.2019 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Nataša Gollová (29 článků)

Incidenty s drony jsme měli už i na letišti v Praze, říká šéf Řízení letového provozu

 
Chemtrails jsou absurdní dezinformace, o něčem takovém bychom samozřejmě věděli, ujišťuje šéf Řízení letového provozu Jan Klas. Z hlediska bezpečnosti jsou v českém vzdušném prostoru úplně jiné výzvy – nebe narážející na svou kapacitu i stále větší rozmach dronů.
24.10.2019 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Klas (12 článků)

Vše o těhotenském testu a jedna pikantnost k tomu

 
Pryč jsou doby, kdy jsme si pro něj chodily jen do lékárny. Dnes již těhotenský test koupíte takřka kdekoli: v drogerii, každém větším obchodě, na benzinové pumpě i na internetu. Vybírat můžete z celé řady značek (např. těhotenský test Pepino, Intimed, Rossmann, Clearblue, Sluníčko, Lady Max, Livsane, Mamatest,...), provedení (tyčinky, pásky, kapátka s miskou, digitální testy apod.), barev, balení a samozřejmě také podle ceny. Jak se v nich orientovat a co lze z testu vyčíst?
24.10.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Max Max (17 článků) , Max Max (22 článků) , Max Max (17 článků) , Pepino Pepino (1 článek)

Obránce Maguire: Nejdražší ještě neznamená nejlepší

 
Šestadvacetiletý stoper Harry Maguire před pěti lety nastupoval pouze ve třetí nejvyšší anglické soutěži, nyní je nejdražším obráncem fotbalové historie. Proč za něj Manchester United zaplatil 80 milionů liber (2,25 miliardy korun)?
24.10.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (254 článků)