Prozatím se v Česku cítím bezpečně, říká předseda ruského spolku, který je v Kremlu na indexu

 
Spolek Ruská tradice, který už dvě desítky let působí v Česku, sdružuje tuzemské příslušníky ruské menšiny, mezi nimi i potomky a příbuzné někdejší ruské emigrace z 20. let minulého století. "Měl jsem to štěstí, že jsem tu ještě zažil zbytky té původní ruské emigrace z dob první republiky. To prostředí mne dost výrazně ovlivnilo," říká předseda spolku Igor Zolotarev, který se do Československa přiženil v 70. letech, pro web Hlídací pes.
12.11.2019 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (6 článků) , Igor Igor (8 článků)

Jak se symbolem Ameriky stal výrobce konzerv

 
Historie Strýčka Sama, jehož postava se stala symbolem Spojených států (a především jejích vlády), je stejně kuriózní, jako nesčetné karikatury, plakáty či masky, které jej zobrazují.
12.11.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (88 článků)

Vzorem české domobrany jsou paramilitantní Slovenští branci. Školí ji prý i vojáci z Izraele

 
Čeští domobranci se otevřeně chystají na aktivní boje ve městech, a to včetně ostrého bojového výcviku. A to navzdory prohlášením, že neporušují žádné zákony a jejich činnost směřuje jen do branné, vzdělávací a civilně-ochranné oblasti. Sama domobrana se ve svém novém časopise pochlubila, že se počátkem září uskutečnilo "velitelsko-štábní cvičení", na kterém se podílela i paramilitární slovenská organizace Slovenští branci nebo armádní experti z Izraele, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
11.11.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (88 článků)

Suvenýry s Hitlerem do centra Prahy v pohodě zapadnou

 
Německého velvyslance pobouřil pražský obchod se suvenýry, který prodával masku zobrazující Adolfa Hitlera, a čeští politici začali zběsile jednat. Přitom se ale v centru Prahy nejedná o žádnou šokující novinku a v klasické nabídce pro turisty se tu ztratí i nacistický vůdce.
11.11.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (709 článků)

Přijměte čtyřicet dětských uprchlíků, vyzvali Řekové v září Česko. Ministerstvo vnitra o tom mlčí

 
Řecko počátkem září požádalo ministry vnitra evropských zemí, aby přijali stovky dětí bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Tato výzva prostřednictvím dopisu dorazila i do Česka. Řekové požádali české ministerstvo vnitra o přijetí 40 nezletilých, kteří potřebují akutní péči. Ministr vnitra Jan Hamáček ale o této zahraniční prosbě veřejně neinformoval, píše Tereza Engelová na webu Hlídací pes.
07.11.2019 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1425 článků)

Holka, která miluje násilí, pivo a sex se zmutovaným klokanem

 
I když se to někdy může v hlavním proudu zdát, svět filmových adaptací komiksů není jenom Marvel a DC Comics. Sem tam vystrčí růžky i nějaký ten kreslený příběh z méně známých vydavatelství a uchází se o svoji slávu na stříbrném plátně. Ze stájí nakladatelství Dark Horse Comics, známého u nás třeba jako domov červeného "čerta" Hellboye, se tak chystá opět se svým tankem vyjet přísná australská punkerka Rebecca Buck alias Tank Girl.
06.11.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Tank Tank (2 články)

Legendární zachránce raněných v jedné z nejkrutějších bitev Velké války

 
Bitva o Gallipoli se zapsala do dějin jako největší strategický omyl britské armády v první světové války. O život v ní přišlo až čtvrt milionu vojáků Dohody a desítky tisíc jich byly zraněny. Své zraněné kolegy z bojiště zachraňoval i Brit John Simpson Kirkpatrick, který se stal legendou.
02.11.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: John Simpson (6 článků) , John Simpson (1 článek)

Standa Grospič psal sloh o srpnu '68. Je to čtení jen pro otrlé!

 
Ušanku dolů před komunistou Grospičem! Svých názorů se drží jako klíště krvavé Mary. Letos o osmašedesátém lže stejně jako loni, kdy sepsal pozoruhodný rozbor invaze-bratrské pomoci.
31.10.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (159 článků)

Potvrzeno! Xaver Veselý nechal Babišovi volný prostor k politické sebeprezentaci

 
IN MEDIAS RES. Moderátor Lubomír Xaver Veselý nezvládl "nepolitický rozhovor" s Andrejem Babišem v Českém rozhlase. Přestože si uvědomoval, že předseda vlády na vlnách ČRo provádí politickou sebechválu, nijak nezasáhl a nechal ho mluvit dál. K tomuto závěru došla analýza Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, měsíc poté, co na pořad upozornil HlídacíPes.org, píše Ondřej Neumann.
31.10.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17204 článků) , Ondřej Veselý (97 článků) , Ondřej Veselý (97 článků)

Udělejte si výlet do kraje pohádek

 
Zajímavé akce nabízí počátkem listopadu kraj Josefa Lady. Vydejme se tedy po stopách slavného českého malíře a ilustrátora a jeho neméně slavného kocoura Mikeše.
31.10.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lada (44 článků)