Babišovo čaupivo pro starší a pokročilé kojence

 
Vrchní ideolog československých komunistů Vasil Biľak kdysi pravil, že "pivo je pro nás jako chleba". Na éru Andreje Babiše budeme moci vzpomínat jako na dobu, kdy pivo bylo výživou pro kojence od osmnácti výš.
06.02.2020 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18956 článků)

Čína láká turisty do Sin-ťiangu. Chce uklidnit svět a zakrýt perzekuci Ujgurů

 
Čínský region Sin-ťiang je někdy označován za "největší vězení pod širým nebem na světě". Dostat odtamtud informace je extrémně složité. Na region je uvalena informační blokáda, místní obyvatelé jsou pod téměř dokonalým dohledem jak policie, tak také speciálních aplikací a cenzorů na internetu. Na získávání dat z oblasti se specializují antropologové, datoví analytici i experti pracující se satelitními snímky.
05.02.2020 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Sin Sin (5 článků)

Ostravský mistr světa v házení nožů chce teď uspět i v Rusku

 
Jednatřicetiletý Adam Čeladín z Ostravy se živí jako videoproducent a natáčí také seriály nebo krátké filmy. Má však i jednu zálibu, v níž je zatraceně dobrý: v házení nožů je dokonce pětinásobným mistrem světa.
05.02.2020 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (103 článků) , Adam Adam (103 článků)

Krajní pravice v Německu a Rakousku znovu na námluvách. I tentokrát je u toho Čech Bystroň

 
Alternativa pro Německo chce více spolupracovat s rakouskou stranou Svobodných. Zatímco AfD posílily nedávné volební úspěchy na východě Německa, Svobodní se teprve dávají dohromady po skandálu s ruskou stopou, kvůli němuž vloni padla rakouská vláda. O kontakty obou stran se dlouhodobě stará i poslanec Bundestagu s českými kořeny Petr Bystroň. Ten je i spojkou mezi AfD a hnutím Trikolóra Václava Klause mladšího, píše Vojtěch Berger na serveru Hlídací pes.
04.02.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Petr Čech (1132 článků) , Petr Václav (863 článků) , Petr Čech (18 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

Za klimatickou kampaní je hlavně byznys, říká poslanec Dolejš

 
Za Gretou Thunbergovou a celou klimatickou kampaní je cílený, profesionální marketing, říká poslanec za KSČM a bývalý místopředseda strany Jiří Dolejš v rozhovoru pro Tiscali.cz. Podle něj jde o bilionový byznys, který si švédskou aktivistku vybral jako maskota. ( První část rozhovoru  ZDE )
30.01.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (500 článků)

Celoživotní bolesti mexické malířky Fridy Kahlo

 
Obrazy mexické malířky Fridy Kahlo jsou známé po celém světě, některé z nich vlastní i popová královna Madonna. Ta dokonce usilovala o roli Fridy Kahlo ve filmu Frida (nakonec ji získala mexická herečka Salma Hayeková). A není divu - bylo co hrát.
29.01.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Frida Kahlo (20 článků)

Poslanci ANO proti Radě ČT a jejich snaha umlčet kritiku Babiše

 
Andrej Babiš nemá Českou televizi rád. Na rozdíl od vedení Českého rozhlasu mu tam nikdo nepoklonkuje a nenajímá servilní moderátory, kteří premiérovi čechrají peří a odváží se ho zeptat leda tak na dobré trávení. I proto považuje za smrtelný hřích téměř každou zprávu veřejnoprávní televize, která vedle běžné agendy informuje i o temných stránkách jeho vládnutí a byznysu na úkor státu, píše Zdeněk Šarapatka na webu Hlídací pes.
29.01.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18956 článků)

Politická korektnost se nevyhnula ani Simpsonovým

 
Kultovní animovaný seriál Simpsonovi o trampotách žluté rodinky oslavil v polovině prosince své již třicáté narozeniny. Teď to vypadá, že tři dekády běžící podívanou čeká menší, ale společensky velmi výrazná změna. Konkrétně jde o postavu indického obchodníka Apua Nahasapeemapetilona, která je již několik let kritizována jako stereotypní zobrazování indických migrantů žijících v USA.
29.01.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Apu Nahasapeemapetilon (2 články) , Simpson Simpson (13 článků)

Problémem KSČM je nezavršená destalinizace, zdůrazňuje Dolejš

 
Nechci je mistrovat, už jsem šedivý, ale myslím si, že běžný mladý člověk neřeší, jestli byl lepší Stalin, Kim Ir-sen nebo Mao Ce-tung, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz o některých mladých komunistech poslanec za KSČM a bývalý místopředseda strany Jiří Dolejš. Hovoří také o Číně a respektu k jejím ekonomickým výsledkům a rozdílu mezi levičákem a levicovým člověkem.
26.01.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (500 článků) , Kim Kim (1610 článků) , Mao Mao (67 článků)

Donald už Česko trestá, a to jsme 'Google daň' ještě nezavedli

 
Donald Trump má jak jaderné tlačítko, tak tlačítko dolarové, kterým nejen vyhrožuje, ale které také dokáže použít. A to i vůči spojencům včetně Česka.
23.01.2020 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5107 článků)