Adolf Hitler superstar. Syn vězeňkyně z Mauthausenu si stěžuje na ČT

 
Adolf Hitler prodává. Smutné, leč pravdivé tvrzení. Tři čtvrtě století po jeho sebevraždě v ruinách Berlína jsou v centru Prahy beztrestně ke koupi masky, hrnky s jeho podobiznou nebo na webu reprodukce jeho obrazů na plátně. Činí se i tuzemské televize, včetně veřejnoprávní ČT, píše Ondřej Neumann na webu Hlídací pes.
17.02.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (734 článků)

Gordon Ramsay: Rytíř, který nejde pro sprosté slovo daleko

 
Jeho rázný a nevybíravý slovník protkaný vulgaritami je stejně legendární jako jeho kuchařské umění. Ve svém pořadu Pekelná kuchyně (Hell's Kitchen) Gordon Ramsay před krachem zachránil desítky restaurací. I za cenu slz, ponižování a utrpení personálu.
15.02.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Ramsay (79 článků)

Alenka v říši divů není jen pohádka, ale i vzácné onemocnění

 
Pohádku Alenka v říši divů od anglického spisovatele Lewise Carrolla zná kdekdo. Málokdo ale ví, že je po ní pojmenované i neurologické onemocnění.
14.02.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Lewis Carroll (3 články)

ŘSD chce lepší mediální obraz dostavby D1 u Přerova. Zájmy tam má vláda i Agrofert

 
Ředitelství silnic a dálnic si hodlá z veřejných peněz zaplatit PR agenturu, aby ohnula mediální obraz dostavby dálnice D1 u Přerova. Zpráva je to šílená z několika důvodů – najdeme mezi nimi třeba zneužívání veřejných peněz proti zájmům části veřejnosti, nepochopení smyslu správního řízení a jako už tradičně v Česku posledních let i střet zájmů premiéra Andreje Babiše, který na dostavbu tlačí, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
13.02.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků)

Čínská armáda těží z výzkumu na evropských univerzitách. Hodí se k vývoji torpéd nebo dronů

 
Evropa je pravděpodobně primární destinací pro vědce z čínské armády, kteří se snaží získávat trénink a technologie ze zahraničí. Tvrdí to analytik Alex Joske,  který na australském Institutu pro strategickou politiku mapuje vliv komunistické strany Číny ve světě.
12.02.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (525 článků) , Alex Alex (79 článků) , Alex Alex (79 článků) , Alex Alex (84 článků)

Astronomové poprvé pozorovali, jak hvězdy ohýbají prostor a čas

 
Albert Einstein pochyboval, že některé z jeho předpokladů o čase a prostoru budou někdy pozorovatelné. Vědci díky novým technologiím však tyto pochyby vyvracejí a jeho teorie potvrzují.
11.02.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků)

Firmu Julius Meinl založil rodák z Karlovarska, jeho kávu pila celá monarchie

 
Při vyslovení kávové značky Julius Meinl si téměř každý vybaví její logo mouřenína s červeným fezem na hlavě. Ne každý ale ví, že zakladatel kávového impéria Julius Meinl byl českého původu. Navíc byl vůbec první na světě, kdo nabízel pražená kávová zrna, která se proslavila po celé rakousko-uherské monarchii. Dařilo se i jeho synovi Juliovi mladšímu, který rozšířil sortiment a stál i u zrodu slavného loga.
10.02.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (55 článků)

Stát na pódiu je podobné, jako být opilý, říká zpěvák kapely Nebe

 
Českou hudební scénu v minulých dnech zasáhla zpráva o konci skupiny Mandrage, jejíž zpěvák Vít Starý nezvládl boj se svými démony. S problémy dříve bojoval také frontman kapely Nebe Petr Harazin, ten ale alkohol přemohl a v současné době je dokonce ambasadorem projektu Suchej únor.
10.02.2020 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Vít Starý (29 článků) , Petr Harazin (13 článků)

Nedoceněný bratr Karla IV. měl slabost pro Markéty

 
Markrabě moravský, vévoda korutanský a hrabě tyrolský. Tak zní tituly Jana Jindřicha Lucemburského, mladšího bratra "Otce vlasti" Karla IV. Poněkud nespravedlivě vstoupil do dějin především jako neúspěšný manžel Markéty zvané Pyskaté.
07.02.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Lucemburský (35 článků)

Mořeplavec Konkolski by na oceánech devětkrát obeplul rovník

 
Vyučil se zedníkem a vystudoval stavební průmyslovku. Velkou část svého života se ale legendární mořeplavec Richard Konkolski věnoval jachtingu. Během své kariéry vyhrál spoustu prestižních závodů a také se dočkal uznání od dvou prezidentů – Ronalda Reagana a Miloše Zemana.
07.02.2020 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (111 článků) , Miloš Zeman (24048 článků)