Byznys, v němž jde o víc než jen o miliardy. V médiích se přeskupují síly

 
Na tuzemské byznysovo-mediální scéně se přeskupují síly. Mluví se o vzniku nového ekonomicko-společenského týdeníku, o změně majitele časopisu Týden, Petr Kellner kupuje TV Nova, spekuluje se i o možných změnách v TV Barrandov… A také se ukazuje, jak je v současném politickém nastavení Česka pro tuzemské miliardáře výhodné nějaké to médium vlastnit, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
26.11.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (287 článků)

I malý přínos má význam - jako v pohádce o veliké řepě, říká Špidla

 
V době, kdy jsme měli pevný kurz koruny k euru, tak jsme už vlastně euro de facto měli. Je jedno, že se jmenovalo koruna, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz bývalý předseda vlády, eurokomisař a aktuálně ředitel sociálnědemokratické Masarykovy demokratické akademie Vladimír Špidla. Současně se vyslovuje pro transformaci OSN do obdoby Evropské unie a je optimistou, pokud jde o zvládnutí globální ekologické krize. ( První část rozhovoru  ZDE )
24.11.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (299 článků)

Jak si žil slavný principál Kludský

 
V době jeho největší slávy vystupovalo v Cirkuse Kludský až 700 zvířat a do šapitó se vešlo až deset tisíc diváků. Přesun z místa na místo znamenal vypravit více než dvě stovky vagonů a maringotek. Jedna z nich byla naprosto unikátní – ta principála Karla Kludského.
24.11.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kludský (2 články) , Karel Kludský (2 články)

Sazka zastavila veškerou inzerci ve vydavatelství Mafra. Kvůli zdanění hazardu

 
Loterijní společnost Sazka miliardáře Karla Komárka se rozhodla zastavit svou inzerci ve všech médiích vydavatelství Mafra a také stáhnout i tu již zadanou. Souvisí to se zákonem o zdanění hazardu, který ve sněmovně prosadila vláda Andreje Babiše. Na dotaz HlídacíPes.org to potvrdil tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann s tím, že jde o "součást krizového plánu", píše Robert Břešťan.
22.11.2019 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17248 článků) , Karel Komárek (6 článků)

Z Kadaně do Guinnessovky: Čech má největší sbírku tužek na světě

 
Pokud byste prohledali celý byt, určitě byste v něm našli několik tužek, které jste už delší dobu nepoužili. Napadlo by vás je ale někdy sbírat? Tento koníček naplno pohltil pana Vladimíra Jindru z Kadaně, jehož sbírka se v roce 2009 dostala až do slavné Guinnessovy knihy rekordů. Stala se totiž největší na světě.
21.11.2019 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Čech (146 článků) , Vladimír Čech (147 článků)

Zemanův 'rekondiční pobyt' nebyl nadstandard, tvrdí Hrad. Jiné nemocnice takovou péči pacientům neposkytují

 
Říjnová čtyřdenní hospitalizace Miloše Zemana byla hrazena z běžného zdravotního pojištění. Podle Kanceláře prezidenta republiky péče o Zemana v Ústřední vojenské nemocnici "nebyla spojena s nadstandardy".  Jiné nemocnice oslovené redakcí HlídacíPes.org ale takovou péči pacientům vůbec neposkytují, píší Vojtěch Berger a Robert Malecký.
20.11.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23380 článků) , Robert Berger (1 článek) , Robert Berger (1 článek)

Konec globální spolupráce je sebevražda naší civilizace, varuje Špidla

 
Politika je konfliktní řemeslo. Tento konflikt ale musí být demokratický, protože přestat spolupracovat na globální úrovni je sebevražda naší civilizace, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz bývalý premiér, předseda ČSSD a dnes ředitel sociálnědemokratické Masarykovy demokratické akademie Vladimír Špidla. Podle něj nyní opět přichází čas pro sociální demokracii.
18.11.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (299 článků)

První virus přijel z Moskvy na disketě, vzpomíná zakladatel Avastu Pavel Baudiš

 
Česká technologická společnost Avast patří mezi zavedené globální firmy, její antivirový program používá přes 400 milionů lidí po celém světě. "Když na naše oddělení přišlo první PC, všichni ohrnovali nos, protože oni byli ti programátoři pro sálové počítače, a ne pro nějaké hračky pro děti. Takže jsem se jím začal zabývat já," vzpomíná jeden ze dvou zakladatelů Avastu Pavel Baudiš v rozhovoru pro web Hlídací pes.
18.11.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Baudiš (4 články)

Chce to vtip aneb Jak vznikly medaile na domácí hokejový šampionát

 
Pamatujete? V roce 2015 se v Praze a Ostravě konal světový šampionát v hokeji, který lámal rekordy v návštěvnosti. Češi vedení Jaromírem Jágrem tehdy útočili na cenné kovy, nakonec ale skončili čtvrtí. Medaile, které vytvořil architekt Oldřich Sládek, si přes krk navlékli hráči Kanady, Ruska a USA.
18.11.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2654 článků)

Spolupracujte a vyšachujte Babiše, vyzvalo opozici 300 tisíc lidí na Letné

 
Na pražské Letné se v sobotu sešlo až 300 tisíc demonstrantů. Na protestní akci pořádanou spolkem Milion chvilek vyzvali premiéra Andreje Babiše k odstoupení z funkce, pokud se nezbaví ministryně spravedlnosti Marie Benešové a Agrofertu. Šlo o třetí největší demonstraci po listopadu 1989.
16.11.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17248 článků) , Marie Benešová (286 článků)