Město, které děsí i nejmocnějšího muže planety

 
Brno je město opředené spoustou vtipných historek a legend. Teď se může nově pochlubit také titulem města, jemuž se raději vyhýbá i svérázný americký prezident. Aneb český internet se už několik dní baví příhodným manévrem Air Force One.
26.02.2020 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5107 článků)

Omluva za kampaň proti Bakalovi. "Najala mne Krúpova firma," píše šéf davu na zakázku

 
Ředitel kontroverzní společnosti Crowds on Demand, Američan Adam Swart, se veřejně omluvil za to, že jeho firma "vedla nepřátelskou kampaň proti panu Bakalovi". Ta spočívala například v demonstracích u amerického domu Bakalových, či bombardování institucí spojených s Bakalou kritickými maily a telefonáty, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
25.02.2020 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (103 článků) , Adam Adam (103 článků)

Senzace v NHL: Rolbař zaskakoval za brankáře a vychytal svůj vlastní tým

 
Nejslavnější hokejová soutěž přináší roztodivné příběhy, ten nejnovější je ale jedním z těch vůbec nejbizarnějších. V nedělním zápase zvítězila Carolina na ledě Toronta Maple Leafs 6:3. Velkou část utkání přitom musel v dresu Hurricanes odchytat rolbař farmářského týmu Toronta David Ayres, který byl na utkání oběma celkům k dispozici jako pohotovostní gólman.
25.02.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: David David (393 článků) , David David (288 článků)

Příběh statečné ženy, která potratila při estébáckém výslechu

 
Julie Hrušková, číslo 176, vězeňkyně komunismu. Za převádění uprchlíků z nesvobodného režimu zaplatila jedenácti lety svého života. Dcera vranovského hajného byla v roce 2010 oceněna Řádem Tomáše Garrigua Masaryka II. třídy.
21.02.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Julie Julie (49 článků)

Premiér u kalamit většinou překáží. Nejen Babiš se může učit od Britů

 
Lze i lépe. Na jednu stranu na politiky nadáváme, že jsou neschopní. Na druhou stranu od nich čekáme, že když přijde nějaká přírodní katastrofa, tak nám pomůžou. Že tu povodňovou vlnu zastaví, nebo že nás alespoň přijedou utěšit. V Británii nyní povodně jsou – a mohou být poučením pro české lídry. Překvapivě tím, že premiér Johnson k povodním vůbec nevyrazil, píše Petr Bartoň na webu Hlídací pes.
21.02.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (152 článků)

Zapomeňte na 'babexit'. Až Babiš skončí ve vládě, z politiky nezmizí

 
Byznys Andreje Babiše je s politikou natolik propojen, že se bez ní neobejde. Je to symbiotický vztah, který mu nedovolí, aby se v budoucnu z politiky vytratil a nestaral se o ni.
20.02.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18956 článků)

Duna: Legendární sci-fi dílo, které má smůlu na adaptace

 
Když se řekne "koření musí proudit", nejednomu vášnivému čtenáři se jistě rozzáří oči. Jedná se totiž o hlášku neodmyslitelně spjatou s jedním z nejuznávanějších děl sci-fi literatury, které dokázalo překročit hranice žánru a již přes padesát let neoslovuje pouze zapřisáhlé fanoušky fantastiky - legendární Duna z pera amerického spisovatele Franka Herberta.
19.02.2020 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Frank Herbert (1 článek)

Vede cesta do Polska a Maďarska kolem Stanislava Křečka?

 
Milion chvilek ve spojení se zvolením Stanislava Křečka veřejným ochráncem práv a dalšími událostmi varuje před rozvratem institucí a nebezpečím, že se můžeme ubírat cestou Maďarska a Polska. Tedy států, které mají podle spolku vlády s autoritářskými sklony. Jak si nástup Křečka na místo ombudsmana vykládat? A jak čelit trendu, jehož je součástí?
18.02.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Lukrativní státní vily na prodej. V diplomatické čtvrti nakupovali čeští miliardáři i Rusové

 
Co spojuje miliardáře Daniela Křetínského, Libora Sadílka – spolumajitele firmy Eltodo a někdejšího muže Motoinvestu – a realitního magnáta Václava Skalu? Všichni tři v posledních letech koupili od Diplomatického servisu, příspěvkové organizace českého ministerstva zahraničí, vily v lukrativních částech Prahy, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
18.02.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Křetínský (43 článků)

Adolf Hitler superstar. Syn vězeňkyně z Mauthausenu si stěžuje na ČT

 
Adolf Hitler prodává. Smutné, leč pravdivé tvrzení. Tři čtvrtě století po jeho sebevraždě v ruinách Berlína jsou v centru Prahy beztrestně ke koupi masky, hrnky s jeho podobiznou nebo na webu reprodukce jeho obrazů na plátně. Činí se i tuzemské televize, včetně veřejnoprávní ČT, píše Ondřej Neumann na webu Hlídací pes.
17.02.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (734 článků)