Narkobaronův bratr vyhlásil boj společnosti Apple

 
Roberto Escobar, bratr výrazně známějšího drogového barona Pabla Escobara, na sebe rád strhává pozornost. Momentálně se vytasil se svérázným plánem na porážku společnosti Apple. Pohoří stejně jako v případě střetu s Elonem Muskem nebo Donaldem Trumpem?
11.12.2019 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4795 článků) , Roberto Escobar (2 články) , Elon Musk (100 článků)

Česká debata o Číně na výplatní pásce Petra Kellnera

 
O tom, že "nezávislý projekt" o Číně, Sinoskop Víta Vojty je ve skutečnosti projektem placeným Petrem Kellnerem, si šuškali vrabci na střeše od počátku vzniku zmíněného webu. Teď to máme potvrzené černé na bílém i s řadou dalších informací o tom, jak tu Kellnerův a Šmejcův Home Credit zákulisně ovlivňuje veřejnou debatu o Číně v Česku, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
10.12.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (287 článků)

Náš 'drahý' Husák chtěl Slovensko věnovat Stalinovi

 
Gustáv Husák byl komunista-normalizátor, který složil bezpodmínečnou kapitulaci do rukou sovětského vedení a jako jediný Slovák shlížel na Čechy z Pražského hradu. Abdikoval před třiceti lety.
09.12.2019 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Gustáv Husák (132 článků)

Kdyby dnes přišli Rusové, tihle kluci nás nezachrání, říká o domobrancích muž, který je pomáhá cvičit

 
Domobranecké spolky se mají od roku 2022 podle návrhu ministerstva vnitra ocitnout mimo zákon. V Česku žijící izraelský podnikatel David Bohbot to ale považuje za chybu. Sám domobrance pravidelně cvičí a tvrdí, že stát by měl jejich nadšení pro obranu země naopak využít. Chystá prý také plán, který chce v budoucnu vnitru navrhnout – plán, aby v Česku "všichni mohli klidně spát a zachovat si identitu", píše Vojtěch Berger na webu Hlídací Pes.
09.12.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: David Berger (1 článek) , David David (137 článků) , David David (109 článků)

Oranžová pro všechny: Pro dolních deset milionů i pro Babiše

 
Sociální demokraté, ať se děje, co se děje, drží v čele vlády Andreje Babiše. Přitom představitelé ČSSD hovoří o tom, jak chtějí čelit populistům a oligarchům. Proč se straně nedaří být plnohodnotnou alternativou hnutí ANO? A proč by měla být mnohem ambicióznější než doposud?
08.12.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17204 článků)

Zikmund, liška ryšavá: Panovník lepší než jeho pověst

 
Zikmund Lucemburský, problematická postava českých dějin. Nehodný syn Otce vlasti, kat Mistra Jana, nepřítel národa, prostě padouch non plus ultra. Opravdu?
06.12.2019 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Zikmund Lucemburský (6 článků) , Jan Lucemburský (34 článků)

Předem prohraná bitva neúnavného outsidera

 
Senátor a někdejší neúspěšný uchazeč o funkci hlavy státu Marek Hilšer se více než tři roky před řádným termínem nadcházející prezidentské volby přihlásil, že bude znovu kandidovat. Má v jeho případě smysl vstupovat podruhé do stejné řeky? A co by musel udělat pro to, aby nešlo jen o plýtvání energií a časem?
04.12.2019 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (142 článků)

Báječná země s deseti miliony naštvaných lidí. Portrét českého národa

 
Je vlastně dosti s podivem, že se za poslední třicet let do pokusu popsat Čechy a Češky jako národ se specifickými vlastnostmi, vadami, ale i přednostmi, nikdo nepustil. Troufl si na to až ekonom a bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl. O něm je známo, že mu nechybí ani sebevědomí, ani schopnost vysvětlovat i složité věci poměrně jednoduše, i když rázně, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
04.12.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (47 článků)

Čapí hnízdo se vrací do hry. Babišovo stíhání obnoveno

 
Premiér Andrej Babiš je opět stíhán za dotaci pro Čapí hnízdo. Trestní kauzu obnovil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
04.12.2019 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17204 článků)

Život architekta Hlávky provázely úspěchy i tvrdé zkoušky osudu

 
Muž s neobyčejným talentem a velkým srdcem. To byl český architekt, mecenáš a zakladatel nadací Josef Hlávka. Mezi jeho nejznámější díla patří porodnice u Apolináře, Hlávkova kolej či budovy lemující vídeňskou Ringstrasse. Jeho život ale nebyl jen sérií úspěchů. Postihly ho vážné zdravotní problémy, přežil obě manželky a velkou zkouškou prošel i jeho zprvu idylický vztah s matkou.
04.12.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hlávka (6 článků)