Podívejte se do domu slavného akčního hrdiny Dolpha Lundgrena

 
Herec Dolph Lundgren známý z filmů Rocky IV či Univerzální voják prodává svůj dům.  Pořídit si ho můžete za necelých 4,5 milionu dolarů. Nachází se ve čtvrti Hollywood Hills v Los Angeles. Podívejte se, jak vypadá. 
30.03.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Dolph Lundgren (44 článků)

Císařská dieta: Takhle to vypadá ve vašem žaludku, výsosti

 
Názorná ukázka funguje často lépe než celá plejáda diet a dobře míněných rad. Jedním z takových návodů na zhubnutí může být třeba i příběh Marie Terezie a originálního nápadu jejího osobního lékaře.
28.03.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (127 článků)

Proti koronaviru bojuje i Terminátor. Na Twitteru ale narazil

 
Arnold Schwarzenegger - hvězda kultovních akčních filmů z konce 20. století, ekologický aktivista a bývalý guvernér Kalifornie - se jen tak něčeho nezalekne, i když už mu táhne na 73 let. Populární herec se nevzdává ani tváří v tvář pandemii koronaviru a šíří osvětu na sociálních sítích. Leckomu však jeho aktivity připadají kontroverzní.
24.03.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (610 článků)

Filmový Hitler - jaké pojetí je nejzajímavější?

 
Třetí říše a druhá světová válka byly vždycky velmi vděčná témata nejen pro filmový průmysl. A stejně tak muž, kterého si v tomto kontextu každý ihned vybaví. Někdy jsou ale filmová pojetí Adolfa Hitlera pořádně šílená.
23.03.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (734 článků)

Kdo ovládne Radu ČT: Hnutí ANO, nebo generální ředitel Dvořák?

 
Poslanci a poslankyně ze šesti členů Rady České televize zvolili tři. E-mail předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Borkovce ukázal, jaká kritéria jsou pro zástupce hnutí ANO při volbě radních podstatná a o co se v tomto případě hraje. Jak to souvisí s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem? A v čem je ohýbán zákon o České televizi?
15.03.2020 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Zemřela Eva Pilarová. Ať zní její Rekviem!

 
Do nebe mezi zpívající anděly odešla Eva Pilarová, ikona šedesátých a sedmdesátých let minulého století.
14.03.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Eva Pilarová (455 článků)

Pravda je dnes sprosté slovo. Rozhovor z místa, kam je daleko i z Ústí nad Labem

 
Za publicistou a hospodským Martinem Schulzem jsem se vydal do malé severočeské vísky Doubice, která leží na několika hranicích. Hned za známou místní hospodou a kulturním centrem Fabrika leží hranice první zóny Národního parku České Švýcarsko, o kus dál už je Německo. Probíhá tudy i hranice mentální – jestli se o severních Čechách říká, že sem je z Prahy nejdál, do Šluknovského výběžku je pak daleko i z Ústí nad Labem, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
13.03.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (240 článků) , Robert Schulz (1 článek)

Kráčí levice ke konzervativnímu socialismu?

 
Na levé straně politického spektra se začíná debatovat o tom, že by levice měla přehodnotit některá svá východiska. Měla by se posunout více konzervativním směrem a přiblížit se k voličům, pro něž jsou důležitá levicová témata, neholdují však tomu, co bývá označováno za kulturně-progresivní. Je ve hře konzervativní socialismus? A co si pod ním představit?
12.03.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (182 článků)

Vyvolávání strachu z nakažlivých chorob vede ke vzniku autoritářských režimů

 
Andrej Babiš uchopil marketingovou šanci za pačesy a v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru se jal přesvědčovat spoluobčany, že je to jedině on, který dokáže zachránit český národ před vyhynutím, a že tak učiní lépe, než by to provedl legendární primář Sova. Přesvědčení nabývá na síle, pokud jsou zprávy o koronaviru doprovázeny záběry Babiše v bílém lékařském plášti a s fonendoskopem kolem krku. Mohlo by se zdát, že jde pouze o grandiózní erupci populismu, která má zakrýt bídu výsledků jeho politiky, jenže vyvolávání strachu z nakažlivé choroby má hlubší kořeny, píše Aleš Rozehnal na webu Hlídací pes.
09.03.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18956 článků)

Vynálezce kulometu svědomí nikdy netrápilo

 
Existují tři druhy demisí, napsal kdysi Ivan Mládek ve své knížce Zápisky šílencovy: dobrovolná, nedobrovolná a kulometem. Ale komu vůbec vděčíme za vynález kulometu?
08.03.2020 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (160 článků)