Policie se nestihla převléknout. I v roce 2020 potkáte na ulici staré uniformy

 
M ěly být modernější, pohodlnější a praktičtější. Policie ČR se už od roku 2015 postupně převléká do nových uniforem. Podle původního plánu měla být kombinace tzv. výstrojních součástek povolena jen do konce roku 2019. Jenže něco se zaseklo a ministr vnitra Jan Hamáček podepsal před koncem roku vyhlášku, která přechodné období znovu prodlužuje, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
06.01.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1437 článků)

Vlasta Pittnerová, polozapomenutá spisovatelka Žďárských hor

 
Autorku vesnických románů Vlastu Pittnerovou, "literární objevitelku Žďárských hor" a alter ego o generaci mladší a známější Vlasty Javořické, dodnes oceňují etnografové za plastické popisy života na vsi i ve městě. V osobním životě si však mnoho radosti neužila.
03.01.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Javořická (2 články)

Voliči, jak je neznáte: Příznivci ANO milují slevové kupony a Okamurovci se nevídají s příbuznými

 
Co mají společného voliči jednotlivých politických stran v Česku kromě faktu, že v minulých volbách dali hlas stejné partaji? Ukazuje to unikátní online průzkum Atlas Čechů, jehož dílčí výsledky HlídacíPes.org postupně zveřejňuje. Například příznivci SPD vídají své příbuzné jen párkrát do roka, ačkoli často sami apelují na "tradiční hodnoty". Voliči hnutí ANO jsou zase jako celek názorově nevyhranění – stejně jako samotná strana Andreje Babiše, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes.
03.01.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17248 článků)

Lampard překvapuje. Přijde do Chelsea miliardová posila?

 
Fotbalovou Chelsea měla čekat šedivá budoucnost. Slavný klub postihl zákaz přestupů a nemohl posílit o nové hvězdy. Na trenéra Franka Lamparda tak čekal obtížný úkol – uspět v náročné Premier League i s hráči, kteří nejvyšší anglickou soutěž mnohdy nikdy nehráli. Nezkušený kouč si ale zatím vede dobře a díky zrušenému zákazu se už tento měsíc možná může těšit na vysněné posily.
03.01.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Frank Lampard (31 článků)

Pozitivní projev premiéra Babiše: Hlavně se radovat a utrácet

 
Premiér Andrej Babiš svou novoroční řečí projevil silné i slabé stránky. Jeho političtí soupeři by to měli vzít na vědomí. Přestože se na první poslech mohlo zdát, že šéf hnutí ANO především chválí sám sebe a svou vládu, jádro jeho proslovu bylo jinde. A právě tam se skrývá i zásadní nedostatek Babišova vládnutí.
02.01.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17248 článků)

Noví velvyslanci v klíčových zemích: Fleischmann v Paříži, Kafka do Berlína a další střídání

 
Dlouholetý mediální manažer společnosti Lagardere Michel Fleischmann se tím, že se má stát velvyslancem ve Francii, netajil v podstatě v posledním roce a půl. Až počátkem tohoto roku se skutečně dočká. Střídání velvyslanců v roce 2020 proběhne hned v několika zemích, které jsou klíčové jak pro český byznys, tak politiku, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
02.01.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Michel Robert (1 článek) , Michel Michel (9 článků) , Michel Michel (9 článků) , Michel Michel (9 článků)

Snímek černé díry, nad kterým by užasl i Einstein

 
Rok 2019 v astrofyzice byl významný tím, že lidé konečně mohli spatřit snímek černé díry. Extrémně hmotné objekty předpověděla už obecná teorie relativity, ale ani Albert Einstein v jejich existenci nevěřil.
30.12.2019 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (79 článků)

Jak 'brutální' Marián protlačil Havla na Hrad

 
Vyděšení komunisté před třiceti lety sehráli loutkové divadlo a zvolili Václava Havla prezidentem. Drama se šťastným koncem režíroval komunistický legislativec ze slovenského Trebišova.
28.12.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5542 článků)

Slavný Čech Jan Letzel, jehož stavba přežila zkázu Hirošimy

 
Vlastní domovina jméno architekta Jana Letzela téměř nezná, ve světě je však proslulý dostatečně. Zvláště v Japonsku. Kdo jednou spatřil fotografii zkázy japonské Hirošimy po výbuchu atomové bomby, nezapomene na torzo jediné stojící budovy. Je dílem právě Jana Letzela.
27.12.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (233 článků)

Zlým cizákům to osladíme, vezmeme jim peníze… Tyhle cíle Čechy spojují, říká ekonom Hampl

 
Mojmír Hampl si po dvanácti letech působení v České národní bance dal nucenou pauzu. Skončil mu totiž jeho druhý a poslední mandát centrálního bankéře (a deset a půl roku viceguvernéra) a měl půlroční pracovní karanténu. Čas využil k sepsání knihy o tom, jací jsme my, Češi, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
27.12.2019 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (47 článků)