Babiš dnes a denně ničí krajinu i ovzduší, upozorňuje předseda Zelených

 
Je naprosto nejvyšší čas, abychom si my i veřejnost uvědomili, že to, co se děje v oblasti globálního oteplování a druhové devastace na zeměkouli, je už skutečně předstupeň k apokalypse, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz předseda Strany zelených Petr Štěpánek. (První část rozhovoru  ZDE .)
03.12.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (714 článků) , Petr Štěpánek (714 článků)

Únik zprávy Evropské komise byl načasován, tvrdí Babiš. Kněžínkovu analýzu pošle do Bruselu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) trvá na tom, že není žádný důvod, aby Česko kvůli jeho údajnému střetu zájmů vracelo peníze z evropských dotací pro firmy jeho bývalého koncernu Agrofert. Názor podle Babiše podepřela analýza ministerstva spravedlnosti, podle níž svěřenský fond ze své podstaty nemůže být ovládanou osobou, o které mluví český zákon o střetu zájmů. Analýzou se dnes zabývala vláda. Naopak podle dokumentu právní služby Evropské komise, který o víkendu unikl do médií, může být Babiš ve střetu zájmů kvůli dotacím pro Agrofert, protože jako premiér má možnost ovlivňovat rozhodování o využívání fondů z evropského rozpočtu.
03.12.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16169 článků)

Brusel prý podezírá Babiše kvůli dotacím ze střetu zájmů. Premiér to odmítá

 
Právníci Evropské komise (EK) podezírají českého premiéra Andreje Babiše ze střetu zájmů a z porušení unijních pravidel, píše britský deník The Guardian a francouzský list Le Monde s odvoláním na uniklou zprávu právní služby komise. Předmětem vyšetřování jsou dotace udělené firmám holdingu Agrofert. Babiš podezření odmítá. 
01.12.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16169 článků)

Zemřel americký prezident George Bush starší

 
Ve věku 94 let zemřel 41. americký prezident George Bus starší, Spojené státy vedl v letech 1989 a 1993.
01.12.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: George George (535 článků)

Orbán veze Babišovi příjemný vzkaz: Kauzy jako Čapí hnízdo nejsou pro populistické lídry fatální

 
"Už jsme se za roky s Orbánem přesvědčili, jak je maďarská veřejnost vůči korupci lhostejná," říká výkonný ředitel jednoho z posledních velkých nezávislých zpravodajských webů v Maďarsku 444.hu Gábor Kardos. Maďarský premiér se dnes v Praze sešel s Andrejem Babišem. Kromě odmítání migrace je spojuje i zkušenost s kauzami, v nichž figurují jejich blízcí příbuzní, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes. 
30.11.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16169 článků)

Spor nejen o ambasády: Komunisté a Zeman Petříčka sepsuli, vedení ČSSD jeho práci ocenilo

 
Vedení ČSSD se v pátek postavilo proti výtkám prezidenta Miloše Zemana a KSČM na adresu ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Dle šéfa ČSSD Jana Hamáčka konstatovalo, že ministerstvo pod Petříčkovým vedením naplňuje dlouhodobou koncepci zahraniční politiky, hájí zájmy Česka a udržuje orientaci země. Petříčka kritizuje Zeman například ohledně změn v kategorizaci ambasád. Komunisté, na jejichž hlasech menšinový kabinet závisí, se postavili proti postoji ministerstva k rusko-ukrajinskému konfliktu.
30.11.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1318 článků) , Miloš Zeman (22883 článků)

'Jan Křtitel české moderny', který zemřel příliš mladý

 
Celých sto let uplynulo letos v listopadu od předčasné smrti jednoho z nejzajímavějších českých malířů. Vyhraněná osobnost a dílo Bohumila Kubišty oslovují dodnes.
30.11.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Kubišta (12 článků)

Šéfka Všeobecné fakultní nemocnice končí, prý kvůli průšvihu se zakázkami

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Danu Juráskovou. Pochybení podle něj souvisí s veřejnými zakázkami, škoda dosahuje desítek milionů korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Ředitelka končí k poslednímu listopadovému dni, serveru Seznam Zprávy řekla, odvolání ředitele je pravomocí ministra, ale že ji mrzí, že ministr hledá takové důvody.
30.11.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (264 článků) , Dana Jurásková (96 článků) , Adam Vojtěch (216 článků) , Daniel Vojtěch (80 článků)

Zeman se omlouval, Babiš chválil: Návštěva maďarského premiéra v Praze

 
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Viktor Orbán chtějí prohlubovat česko-maďarskou spolupráci v obranném průmyslu. Shodli se na tom v pátek na tiskové konferenci po jednání v Kramářově vile. Vzájemně si také potvrdili shodnou pozici v migrační problematice, tedy odmítání kvót na rozdělování uprchlíků a snahu řešit problém už v zemích, odkud migranti přicházejí. Zeman zas v Lánech s Orbánem mluvil o jaderné energetice a omlouval se za ministerstvo zahraničí. 
30.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16169 článků)

Novým policejním prezidentem je Jan Švejdar. Odmítl, že by dostal nabídku od Babiše

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1318 článků)