Nový šéf Interpolu je z Jižní Koreje, ruský kandidát neprošel

 
Novým šéfem Interpolu byl ve středu na dva roky zvolen Jihokorejec Kim Čong-jang. Interpol to oznámil na svém twitterovém účtu. Kandidátem na post byl také Rus Alexandr Prokopčuk, vůči jehož nominaci se některé země vymezovaly.
21.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1508 článků)

Shodit Babiše? Skok do neznáma, kde číhá zase jen Babiš

 
Před pátečním hlasováním o nedůvěře vládě vedené Andrejem Babišem je zřejmé, že postavení premiéra je natolik pevné, že si dnes nelze představit skandál, který by ho ohrozil. Babišův konec v politice nebo alespoň v čele vlády může nastat jenom tehdy, pokud bude splněna jedna podmínka.
20.11.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Novináři jako terč. Česká média nechtějí opakovat Kuciakův příběh, o pomoc žádají i stát

 
Letošní vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky připomněla také médiím v Česku, že se můžou stát terčem nejen verbálních, ale i fyzických útoků. Zatímco prezident Zeman nebo šéf SPD Okamura celý rok dál útočili na novináře, případně vtipkovali rovnou o jejich " vyhubení ", organizace sdružující česká média mezitím se státem začaly bezpečnost novinářů aktivně řešit, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes. 
20.11.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Ján Zeman (4 články)

Zeman podpořil posílení české mise v Afghánistánu. Ústup je prý zbabělost

 
Prezident Miloš Zeman se vyslovil pro posílení české vojenské přítomnosti v Afghánistánu. V asijské zemi se bojuje za minimalizaci teroristické hrozby v Evropě, řekl v úterý na velitelském shromáždění české armády. Odchod z Afghánistánu by podle něj znamenal, že čeští vojáci, kteří v tamním konfliktu zahynuli, padli zbytečně.
20.11.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Protopopová končí v Národním ústavu duševního zdraví, dle Maláčové by měl Babiš odstoupit

 
Psychiatrička Dita Protopopová na vlastní žádost odchází z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ). Posudek Protopopové měl dle médií synovi premiéra Andreje Babiše (ANO) pomoci vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Protopopová, která bývala Babišovou poradkyní na ministerstvu financí, už dřív rezignovala na mandát zastupitelky Prahy 8. Část ministrů dnes také uvedla, že jim stačí, jak Babiš vysvětlil případ veřejnosti, dle ministryně práce Jany Maláčová, by měl však premiér odstoupit. 
20.11.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Minimální mzda od ledna stoupne na 13 350 korun

 
Minimální mzda vzroste od ledna o 1150 korun na 13 350 korun, rozhodla v úterý vláda. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová usiluje o to, aby se v roce 2021, kdy vyprší současnému kabinetu mandát, přiblížila 16 tisícům korun. O 15 200 korunách v rámci tohoto období pak mluvil nedávno i premiér Andrej Babiš (ANO). 
20.11.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Výroky o nepřátelských médiích jsou rizikem pro svobodu, říká šéfredaktor Washington Post

 
Skončil film a sálem kina Marylandské univerzity se rozléhá potlesk. Nepromítala se tu žádná festivalová novinka, ale tři roky starý oskarový snímek Spotlight. Na diskusi s místními studenty i se skupinou zahraničních novinářů přichází jeden z reálných hrdinů příběhu o úspěšné investigativní novinářské práci – současný šéfredaktor Washington Post Martin "Marty" Baron, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
19.11.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Martin (9 článků)

Mayová hájila dohodu o brexitu před podnikateli, Barnier vyzývá ke klidu

 
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí před zástupci britských podnikatelů hájila předběžnou dohodu o vystoupení Británie z EU. Kvůli ní čelí nejhorší krizi za dobu svého působení ve funkci. V Bruselu se mezitím sešli zástupci vlád 27 států unie s cílem připravit mimořádný nedělní summit, na němž by země měly dohodu formálně schválit. Hlavní unijní vyjednávač Michel Barnier dnes ocenil pokrok v jednáních a vyzval všechny strany, aby v nynější klíčové fázi "zachovaly klid".
19.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Michel Barnier (26 článků)

Syn je přesvědčen, že byl na Krymu nedobrovolně, řekl Babiš. Nevidí důvod pro hlasování o nedůvěře

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ani po sobotních demonstracích nehodlá odstoupit. Je přesvědčen, že má pravdu, řekl v neděli v televizi Nova. Babiš nevidí důvod k tomu, aby poslanci hlasovali pro nedůvěru vlády. Pokud by jeho vládě sněmovna vyslovila nedůvěru, přijal by avizovanou nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby sestavil i další kabinet.
19.11.2018 00:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Ementál s příchutí Led Zeppelin. Švýcar pouští svým sýrům při zrání hudbu

 
Jedno kolo ementálu poslouchá Mozarta, jiné hip hop a další si užívá tóny Led Zeppelin. Švýcarský sýrař tvrdí, že pokud hudba působí nejen na lidi a zvířata, měla by prostřednictvím zvukových vln mít vliv na sýry. Věří, že poslech muziky jejich chuť vylepší.
18.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Led Zeppelin (47 článků)