Udělám vše pro přesun ambasády do Jeruzaléma, prohlásil Zeman v izraelském parlamentu

 
Český prezident Miloš Zeman v dnešním projevu v izraelském parlamentu slíbil, že udělá vše pro to, aby se otevřela česká ambasáda v Jeruzalémě. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu předtím Českou republiku označil za nejlepšího přítele Izraele v Evropě. Zeman na to odvětil, že ho překvapuje, že jen v Evropě, a vysloužil si potlesk.
26.11.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Ukrajinský parlament schválil výnos o válečném stavu

 
Ukrajinský parlament v pondělí po vzrušené několikahodinové debatě schválil výnos prezidenta Petra Porošenka o vyhlášení válečného stavu v zemi po dobu třiceti dnů. Opatření vstoupí v platnost ve středu v 08:00 SEČ a potrvá do 27. prosince.
26.11.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (158 článků)

Křeslo pro prezidenta Miloše Zemana

 
Málokterá věc se v souvislosti s prezidentem Milošem Zemanem řeší již tak dlouho a tak často, jako je zdravotní stav dvakrát přímo zvolené hlavy státu. Je v pořádku útočit na prezidenta přes jeho fyzické zdraví? Byl by pro něj invalidní vozík nedůstojný?
25.11.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Aleš Rozehnal: Trestní oznámení na novináře kvůli rozhovoru s Babišovým synem je hra na efekt

 
Andrej Babiš tvrdí, že novináři, kteří skrytou kamerou ve Švýcarsku natočili jeho syna, porušili tamní zákony. Médiím Babiš řekl, že kvůli tomu advokát jeho bývalé manželky a syna podal na redaktory Jiřího Kubíka a Sabinu Slonkovou trestní oznámení. Švýcarské soudy už ale podobnou kauzu řešily. Její výsledek ukazuje, že reportéři Seznam Zprávy se tvrdého postihu spíš bát nemusí, píše Aleš Rozehnal na webu Hlídací pes. 
23.11.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Sabina Slonková (168 článků)

Je to nesmysl, tvrdí o podezření z dotačního podvodu ministryně

 
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) označila za nesmysl, že by v kauze kolem ministerstva a agentury CzechTourism mělo jít o dotační podvod. Politička to řekla ČTK po dnešní schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO), kterému prý sdělila totéž. Ujistila ho také, že si není vědoma žádného pochybení, uvedla.
23.11.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Hlasování o nedůvěře skončilo. Výsledek nepřekvapil

 
Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) bude dál vládnout s důvěrou Sněmovny, i díky komunistům. Dnešní pokus šesti opozičních stran svrhnout ji kvůli posledním informacím v Babišově kauze Čapí hnízdo včetně údajného únosu jeho syna na ukrajinský Krym anektovaný Ruskem nebyl úspěšný.
23.11.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Dohodu o brexitu máme na dosah ruky, hýří Mayová optimismem

 
Dohoda o odchodu Británie z EU je na dosah ruky a Londýn během následujících 72 hodin udělá vše pro to, aby se podařilo vyřešit i poslední dílčí neshody s evropskými partnery, řekla ve čtvrtek britská premiérka Theresa Mayová, která nejprve promluvila před svým londýnským sídlem v Downing Street a poté stav vyjednávání shrnula i v projevu k poslancům. Ty mimo jiné ujistila, že obchodní dohody se stávajícími zeměmi EU nejspíš bude možné uzavřít ještě během přechodného období do konce roku 2020 a že se Británie stane zcela nezávislým státem.
22.11.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (254 článků)

Babiš měl řečnit na univerzitě v Curychu, čeští emigranti napsali protestní dopis

 
Curyšská univerzita  odřekla  projev českého premiéra Andreje Babiše (ANO) k zahájení výstavy Druhý život o českých emigrantech ve Švýcarsku. Podle školy a úřadu vlády se premiér nezúčastní prosincové akce kvůli své pracovní vytíženosti. Servery  Deník N  a  Seznam  Zprávy ale informovaly o otevřeném dopise, který univerzitě adresovali někdejší čeští emigranti, kteří v něm Babišovu účast kritizovali s odkazem na jeho minulost spojovanou například se Státní bezpečností.
22.11.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Vláda chce, aby nový blok Dukovan postavil ČEZ. Jenže je tu háček

 
Stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla zajistit dceřiná firma společnosti ČEZ, jež elektrárnu provozuje. Stát je připraven podpořit investici tím, že ji bude garantovat jako druhý v pořadí, řekl Babiš. Firma ČEZ uvádí, že se proti staví minoritní akcionáři. Akcie ČEZ na pražské burze na premiérovo vyjádření reagovaly poklesem k 551 korunám. Ranní obchodování začínaly na 555 korunách za akcii.
22.11.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Najít sociální služby pro autistu je mnohde nemožné, apeluje ombudsmanka

 
Najít sociální službu pro autistického člověka je velmi komplikované, v některých krajích nemožné, zjistila v celostátním průzkumu kancelář ombudsmanky Anny Šabatové. Rodiny musejí hledat po celé zemi, a to přesto, že se Česko zavázalo, že zajistí lidem se zdravotním postižením časově i finančně dostupné služby, které budou zohledňovat jejich individuální potřeby. Šabatová formulovala sérii doporučení pro zlepšení situace.
22.11.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)