Cvičil české policisty, dnes pomáhá domobrancům. 'Většina z nich nejsou extremisté,' tvrdí

 
Před třemi lety se skupina českých policistů zúčastnila protiteroristického výcviku v Izraeli. Na objednávku ministerstva vnitra ho zorganizovala firma izraelsko-českého podnikatele Davida Bohbota. Ten dnes pomáhá cvičit příslušníky tuzemských domobraneckých skupin, které chce právě vnitro postavit mimo zákon. Podle Bohbota by ale stát měl domobrance naopak využít, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes.
03.12.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (395 článků)

Nechápu, proč je Klaus stále tak připoután k německé AfD, říká její zakladatel

 
Německý byznysmen a politik Hans-Olaf Henkel má za sebou už leccos. Byl šéfem IBM v Německu, prezidentem tamního Svazu průmyslu a v posledních šesti letech europoslancem za německou AfD, kterou spoluzakládal. Už v roce 2014 se ale s touto stranou rozešel, kvůli jejímu obratu k extremismu. Totéž v rozhovoru pro server Hlídací pes doporučuje i Václavu Klausovi.
02.12.2019 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9962 článků) , Hans Hans (6 článků)

Růžena Nasková - dobrácká tetička, které nešly potvory

 
Slavná herečka pražského Národního divadla, vypravěčka pohádek i rozšafná tetička z prvorepublikových filmových snímků. Růžena Nasková, noblesní žena s krásným hlasem.
29.11.2019 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Růžena Nasková (3 články)

S AfD budeme spolupracovat, tvrdí Trikolóra. Do vedení německé strany chce i Klausův přítel Bystroň

 
Alternativa pro Německo si o víkendu na stranickém sjezdu vybere nové vedení. Se zájmem bude aktuální vývoj v německé opoziční straně jistě sledovat i české hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Do předsednictva AfD totiž kandiduje i Petr Bystroň, německý poslanec českého původu, který v září řečnil na ustavujícím sjezdu Trikolóry v Brně. Oficiální partnerství zatím ale AfD s Trikolórou nemá, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes.
29.11.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9962 článků) , Petr Václav (863 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

Den boje proti nemoci, která má na svědomí přes 35 milionů životů

 
Před pár dny uplynulo 28 let od smrti Freddieho Mercuryho. Legendární zpěvák skupiny Queen podlehl zákeřné nemoci AIDS, nad níž nemohl vyhrát, zdaleka však nebyl první ani poslední celebritou, která s ní bojovala.
29.11.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Freddie Mercury (265 článků) , Freddie Freddie (22 článků)

Tři skoro stoleté komunistické papaláše obvinili kvůli střelbě na hranicích

 
Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil trestní stíhání bývalých vedoucích československých představitelů Miloše Jakeše, Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara. Podle policie zneužili pravomoci úřední osoby, když v letech 1976 až 1989 nezabránili střelbě na státních hranicích.
26.11.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Jakeš (134 článků) , Lubomír Štrougal (113 článků)

Byznys, v němž jde o víc než jen o miliardy. V médiích se přeskupují síly

 
Na tuzemské byznysovo-mediální scéně se přeskupují síly. Mluví se o vzniku nového ekonomicko-společenského týdeníku, o změně majitele časopisu Týden, Petr Kellner kupuje TV Nova, spekuluje se i o možných změnách v TV Barrandov… A také se ukazuje, jak je v současném politickém nastavení Česka pro tuzemské miliardáře výhodné nějaké to médium vlastnit, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
26.11.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (303 článků)

I malý přínos má význam - jako v pohádce o veliké řepě, říká Špidla

 
V době, kdy jsme měli pevný kurz koruny k euru, tak jsme už vlastně euro de facto měli. Je jedno, že se jmenovalo koruna, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz bývalý předseda vlády, eurokomisař a aktuálně ředitel sociálnědemokratické Masarykovy demokratické akademie Vladimír Špidla. Současně se vyslovuje pro transformaci OSN do obdoby Evropské unie a je optimistou, pokud jde o zvládnutí globální ekologické krize. ( První část rozhovoru  ZDE )
24.11.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (310 článků)

Jak si žil slavný principál Kludský

 
V době jeho největší slávy vystupovalo v Cirkuse Kludský až 700 zvířat a do šapitó se vešlo až deset tisíc diváků. Přesun z místa na místo znamenal vypravit více než dvě stovky vagonů a maringotek. Jedna z nich byla naprosto unikátní – ta principála Karla Kludského.
24.11.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kludský (5 článků) , Karel Kludský (5 článků)

Sazka zastavila veškerou inzerci ve vydavatelství Mafra. Kvůli zdanění hazardu

 
Loterijní společnost Sazka miliardáře Karla Komárka se rozhodla zastavit svou inzerci ve všech médiích vydavatelství Mafra a také stáhnout i tu již zadanou. Souvisí to se zákonem o zdanění hazardu, který ve sněmovně prosadila vláda Andreje Babiše. Na dotaz HlídacíPes.org to potvrdil tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann s tím, že jde o "součást krizového plánu", píše Robert Břešťan.
22.11.2019 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků) , Karel Komárek (7 článků)