Novým policejním prezidentem je Jan Švejdar. Odmítl, že by dostal nabídku od Babiše

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků)

Rozkaz zněl jasně: Konfident Vodička musí dostat miliony

 
Andrej Babiš a politický ansámbl ANO jdou komunistům na ruku. Ze státního rozpočtu tak dostane miliony spolek, jehož náčelník vyznamenal komunistickou mlátičku Zdeňka Ondráčka.
30.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Komunisté ožili. Drží Babišovu vládu a vylézají z děr

 
Hitem televizních obrazovek posledních několika týdnů je kriminální seriál Jana Hřebejka Rédl. Ukazuje Československo počátku 90. let, estébáky a komunisty, kteří se těžce vyrovnávají s tím, že neprošli prověrkami a byli odstaveni. Hřebejk by klidně mohl dotočit pokračování po bezmála třiceti letech, v němž se estébáci a komunisti znovu sebevědomě derou na povrch, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
29.11.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Čapí hnízdo: Stíhání Babišovy dcery nic nebrání, potvrdil znalec

 
Dcera premiéra Andreje Babiše (ANO) Adriana Bobeková bude dál čelit obvinění v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Ve čtvrtek to uvedl server  Seznam Zprávy . Web napsal, že soudní znalec předal policii výsledky zkoumání zdravotního stavu Bobekové, podle kterých jejímu stíhání nic nebrání.
29.11.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Rusko popřelo blokádu azovských přístavů, dle Merkelové může za zhoršení situace Putin

 
Ukrajina ve čtvrtek obvinila Rusko, že úmyslně blokuje ukrajinské přístavy v Azovském moři, aby vystupňovalo napětí a destabilizovalo region. Kreml to popřel, ale dodal, že plavbu Kerčským průlivem může mařit špatné počasí. Ukrajinský prezident Petro Porošenko vybídl NATO, ať do oblasti vyšle své lodě. Kyjev by také rád, aby Turecko uzavřelo ruským válečným lodím úžinu Bospor. Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala ke klidnému přístupu. Řekla však, že odpovědnost za zhoršení situace nese ruský prezident Vladimir Putin. Hájila též sankce proti Rusku.
29.11.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3345 článků) , Angela Merkelová (2478 článků)

Opatření proti suchu a povodním nedělá nikdo, varuje předseda Zelených

 
Jsem přesvědčen, že musíme jít cestou uzdravování planety. Pokud nebude budoucnost planety zelená, bude jednoznačně černá, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz předseda Strany zelených a starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek.
28.11.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (704 článků) , Petr Štěpánek (704 článků)

Krym je normální turistická destinace, sugeruje Babiš i ruská propaganda

 
J ak ruská okupace Krymu, tak aktuální vojenské napětí mezi Ruskem a Ukrajinou v Černém a Azovském moři potvrzují, že Krymský poloostrov není běžnou turistickou destinací. Přesto právě tam "na zotavenou" zamířil syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Stal se tím i statistickou položkou ve výkazech ruské propagandy popisujících Krym jako žádaný turistický cíl, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
27.11.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Zeman v Jeruzalémě otevřel Český dům. Doufá i v ambasádu a hospodu

 
Prezident Miloš Zeman a izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes v Jeruzalémě otevřeli Český dům. Zeman při zahajovacím projevu vyjádřil pevnou víru, že jeho příští návštěva Izraele bude při otevření české ambasády v Jeruzalémě. Netanjahu poté navrhl, aby se znovu se Zemanem setkali příští rok v Praze a ve stejném roce otevřeli také ambasádu v Jeruzalémě.
27.11.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Benjamin Netanjahu (38 článků)

Babiš zlevňuje pivo. Tak proč je, kruci, pořád dražší?

 
Poručíme větru, dešti. Obdobně jako tohle heslo patrně dopadne slib levnějšího točeného piva, kterým se oháněl Andrej Babiš.
27.11.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Petříček štve prezidenta i premiéra, Hamáček ho však vyměnit nehodlá

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček nevidí důvod, aby se v rámci koalice řešila pozice ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) ve vládě. Nejnovějšího člena kabinetu Andreje Babiše (ANO) v posledních dnech kritizovali premiér i prezident Miloš Zeman. Páteční hlasování o nedůvěře vládě, při kterém ČSSD opustila jednací sál sněmovny, podle Hamáčka neovlivní atmosféru v koalici ANO a ČSSD.
26.11.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jan Hamáček (1261 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)