Církve, které nejsou církve. Hranice mezi náboženstvím a politikou je tenká, říká religionista Miloš Mrázek

 
Církev, nebo politické hnutí? Samozvaná Církev husitská (Jana Žižky z Trocnova) nebyla přes opakované žádosti státem uznána. A to ani přes změny názvu. Dnes působí jako Vlastenecký spolek Mistra Jana Husa pro "dobré Čechy a vlastence". A kolem její modlitebny v Teplicích se scházejí představitelé rusofilní scény. Pod rouškou modliteb se zde konají politické mítinky oslavující pohraničníky a "odhalující" světová spiknutí proti České republice, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
19.12.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mrázek (9 článků)

Není Babiš jako Babiš aneb Česká energetika podle pana premiéra

 
Předseda vlády Andrej Babiš na posledním zasedání Evropské rady učinil obrat, když souhlasil s tím, že se Česko přidá k závazku uhlíkové neutrality do roku 2050. Premiér to prezentoval jako součást svého zápasu o jadernou energii v České republice. Jak tomu rozumět a jak se změnila Babišova představa budoucnosti naší energetiky?
18.12.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18956 článků)

Deset let s Orbánem. Svobodná média se dají zničit i bez ruských trollů a za přihlížení Bruselu

 
V nadcházejícím roce to bude rovných deset let, co se – po několikaleté přestávce – stal maďarským premiérem znovu Viktor Orbán. A začal otáčet Maďarsko pryč od liberální demokracie. Kam se země v Orbánově éře posunula, dobře ukazují maďarská média, která premiér až na výjimky ovládl a využívá je k šíření vládní propagandy. To vše uprostřed Evropské unie, která tomu nijak nedokáže bránit, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes.
18.12.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (182 článků)

Největší škůdce opozičních stran?

 
Spolupráce opozičních partají ve sněmovně naráží na řadu potíží. Podle předsedy pirátského poslaneckého klubu Jakuba Michálka je v dolní komoře příliš mnoho stran a opozici škodí také Miroslav Kalousek. Na co by se měla opoziční uskupení zaměřit? A proč není hlavní problém v bývalém ministrovi financí?
15.12.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7107 článků) , Miroslav Michálek (34 článků)

Fenomén Nigella: Čím si sexy královna britské kuchyně podmanila svět?

 
Mnozí její jednoduchou kuchyni milují, jiní ji za to odsuzují. Před lety si dokonce rozhněvala i své skalní fanoušky, když jim představila svůj "recept" na avokádo na toastu. Přesto Nigelle Lawsonové jedno upřít nelze - britské kuchyni tahle sexy brunetka dělá stejnou službu jako její kolegové Jamie Oliver a Gordon Ramsey. A to přesto, že není kuchařkou.
14.12.2019 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Oliver (124 článků) , Gordon Ramsey (1 článek)

Tycho Brahe a bizarní legenda o prasklém močovém měchýři

 
Vědec ceněný evropskými panovníky, autor specifické teorie o stavbě sluneční soustavy, nejpřesnější pozorovatel hvězdné oblohy své doby. Dánský astronom, po němž nese jméno kráter na přivrácené straně Měsíce. Přesto vešel Tycho Brahe do dějin poněkud bizarně coby muž, kterému praskl močový měchýř.
13.12.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Tycho Brahe (9 článků)

Geniální tah Šámalem. Jak Miloš Zeman zase jednou sehrál mocenskou partii s českou justicí

 
O prezidentu Miloši Zemanovi je známo, že justici rozumí pramálo. Také proto ho na jeho cestě českou politikou vždy provázeli zdatní rádci. Dříve jím byl třeba nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, dnes naslouchá – aspoň občas – Marii Benešové, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
13.12.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24043 článků) , Pavel Rychetský (82 článků)

Brexit bude v režii rozcuchaného Borise, vítěze voleb

 
Premiér Boris Johnson dovedl britské konzervativce k impozantnímu volebnímu vítězství, nejvýraznějšímu od dob 'Železné lady' Margaret Thatcherové. Z výsledku vyplývá, že brexit bude  – s dohodou, která nese jeho pečeť.
12.12.2019 23:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (152 článků)

Až Trikolóra zaplaví zem a zruší úřad ombudsmana

 
Trikolóra Václava Klause mladšího pokračuje ve svém tažení, na jehož konci může být celkem silnou vládní stranou. Už teď je proto užitečné sledovat, jaké návrhy její předseda předkládá v Poslanecké sněmovně. A může nakonec Klaus mladší udělat z Andreje Babiše hrdinu občanské společnosti?
12.12.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Andrej Babiš (18956 článků)

Narkobaronův bratr vyhlásil boj společnosti Apple

 
Roberto Escobar, bratr výrazně známějšího drogového barona Pabla Escobara, na sebe rád strhává pozornost. Momentálně se vytasil se svérázným plánem na porážku společnosti Apple. Pohoří stejně jako v případě střetu s Elonem Muskem nebo Donaldem Trumpem?
11.12.2019 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5107 článků) , Roberto Escobar (2 články) , Elon Musk (127 článků)