Pokud čínští turisté v Praze ubudou, turismus tím neutrpí. Pocítí to hlavně čínské firmy

 
Hlavní město Praha má přímé letecké spojení hned s několika čínskými městy, čínských turistů zde znatelně přibylo i kvůli politicky a byznysově motivovanému oteplení česko-čínských vztahů posledních let. Teď ovšem stejní politici i zástupci byznysu varují, že kvůli posledním krokům vedení Prahy i výrokům Miloše Zemana utrpí nejen byznys s Čínou, ale i turismus. Není to tak, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
16.01.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24229 článků)

Když hoří Škodovka. I velké firmy se musí připravit na dezinformace, říká britský píárista

 
Novináři by měli přestat používat termín "falešné zprávy", myslí si Iain Bundred, specialista na politickou komunikaci a bývalý mluvčí britského expremiéra Gordona Browna. "Kdybychom pojem fake news přestali používat my, vsadím se, že ho přestane používat i Trump," tvrdí v rozhovoru pro server HlídacíPes.org.
14.01.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Brown (41 článků)

Libretista Rusalky byl všestranný umělec, činorodý až do smrti

 
Básník, dramaturg, divadelní a filmový režisér, libretista Dvořákovy Rusalky a autor Princezny Pampelišky. Od úmrtí Jaroslava Kvapila uplyne letos sedmdesát let.
10.01.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kvapil (2 články)

Bez Meghan a Harryho ztratí královská rodina na ceně

 
Princ Harry a jeho manželka, vévodkyně Meghan, dezertovali z britské královské rodiny. Není to jen sladkobolná story. Je to ztráta pro rodinu Windsorů i britskou ekonomiku.
10.01.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (740 článků)

Babiš vrtí Baťou, a přitom dojí bruselskou krávu

 
Do evropských voleb si od Donalda Trumpa půjčil červenou kšiltovku. Do příštích voleb krajských a sněmovních půjde Andrej Babiš s budovatelským programem odkazujícím na vize Jana Antonína Bati. Řeklo mu snad kouzelné zrcadlo, že je nový Baťa?
09.01.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19327 článků) , Donald Trump (5178 článků)

Karel Schwarzenberg se mýlí. Zabití Sulejmáního bylo v souladu s mezinárodním právem

 
V reakci na americký útok, při němž zemřel Kásim Sulejmání, velitel íránských jednotek Kuds, exministr zahraničí a poslanec Karel Schwarzenberg prohlásil, že Trumpovy skutky jsou zločinné a překračují mezinárodní právo. Schwarzenberg se však mýlí. Zabití Sulejmáního bylo v souladu s mezinárodním právem. Svoji případnou kritiku by tak měl exministr zaměřit spíše na normy mezinárodního práva, píše Aleš Rozehnal na webu Hlídací pes.
08.01.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3945 článků)

Policie se nestihla převléknout. I v roce 2020 potkáte na ulici staré uniformy

 
M ěly být modernější, pohodlnější a praktičtější. Policie ČR se už od roku 2015 postupně převléká do nových uniforem. Podle původního plánu měla být kombinace tzv. výstrojních součástek povolena jen do konce roku 2019. Jenže něco se zaseklo a ministr vnitra Jan Hamáček podepsal před koncem roku vyhlášku, která přechodné období znovu prodlužuje, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
06.01.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2067 článků)

Vlasta Pittnerová, polozapomenutá spisovatelka Žďárských hor

 
Autorku vesnických románů Vlastu Pittnerovou, "literární objevitelku Žďárských hor" a alter ego o generaci mladší a známější Vlasty Javořické, dodnes oceňují etnografové za plastické popisy života na vsi i ve městě. V osobním životě si však mnoho radosti neužila.
03.01.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Javořická (2 články)

Voliči, jak je neznáte: Příznivci ANO milují slevové kupony a Okamurovci se nevídají s příbuznými

 
Co mají společného voliči jednotlivých politických stran v Česku kromě faktu, že v minulých volbách dali hlas stejné partaji? Ukazuje to unikátní online průzkum Atlas Čechů, jehož dílčí výsledky HlídacíPes.org postupně zveřejňuje. Například příznivci SPD vídají své příbuzné jen párkrát do roka, ačkoli často sami apelují na "tradiční hodnoty". Voliči hnutí ANO jsou zase jako celek názorově nevyhranění – stejně jako samotná strana Andreje Babiše, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes.
03.01.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19327 článků)

Lampard překvapuje. Přijde do Chelsea miliardová posila?

 
Fotbalovou Chelsea měla čekat šedivá budoucnost. Slavný klub postihl zákaz přestupů a nemohl posílit o nové hvězdy. Na trenéra Franka Lamparda tak čekal obtížný úkol – uspět v náročné Premier League i s hráči, kteří nejvyšší anglickou soutěž mnohdy nikdy nehráli. Nezkušený kouč si ale zatím vede dobře a díky zrušenému zákazu se už tento měsíc možná může těšit na vysněné posily.
03.01.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Frank Lampard (32 článků)