Přijměte čtyřicet dětských uprchlíků, vyzvali Řekové v září Česko. Ministerstvo vnitra o tom mlčí

 
Řecko počátkem září požádalo ministry vnitra evropských zemí, aby přijali stovky dětí bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Tato výzva prostřednictvím dopisu dorazila i do Česka. Řekové požádali české ministerstvo vnitra o přijetí 40 nezletilých, kteří potřebují akutní péči. Ministr vnitra Jan Hamáček ale o této zahraniční prosbě veřejně neinformoval, píše Tereza Engelová na webu Hlídací pes.
07.11.2019 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1466 článků)

Holka, která miluje násilí, pivo a sex se zmutovaným klokanem

 
I když se to někdy může v hlavním proudu zdát, svět filmových adaptací komiksů není jenom Marvel a DC Comics. Sem tam vystrčí růžky i nějaký ten kreslený příběh z méně známých vydavatelství a uchází se o svoji slávu na stříbrném plátně. Ze stájí nakladatelství Dark Horse Comics, známého u nás třeba jako domov červeného "čerta" Hellboye, se tak chystá opět se svým tankem vyjet přísná australská punkerka Rebecca Buck alias Tank Girl.
06.11.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Tank Tank (2 články)

Legendární zachránce raněných v jedné z nejkrutějších bitev Velké války

 
Bitva o Gallipoli se zapsala do dějin jako největší strategický omyl britské armády v první světové války. O život v ní přišlo až čtvrt milionu vojáků Dohody a desítky tisíc jich byly zraněny. Své zraněné kolegy z bojiště zachraňoval i Brit John Simpson Kirkpatrick, který se stal legendou.
02.11.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: John Simpson (6 článků) , John Simpson (1 článek)

Standa Grospič psal sloh o srpnu '68. Je to čtení jen pro otrlé!

 
Ušanku dolů před komunistou Grospičem! Svých názorů se drží jako klíště krvavé Mary. Letos o osmašedesátém lže stejně jako loni, kdy sepsal pozoruhodný rozbor invaze-bratrské pomoci.
31.10.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (159 článků)

Potvrzeno! Xaver Veselý nechal Babišovi volný prostor k politické sebeprezentaci

 
IN MEDIAS RES. Moderátor Lubomír Xaver Veselý nezvládl "nepolitický rozhovor" s Andrejem Babišem v Českém rozhlase. Přestože si uvědomoval, že předseda vlády na vlnách ČRo provádí politickou sebechválu, nijak nezasáhl a nechal ho mluvit dál. K tomuto závěru došla analýza Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, měsíc poté, co na pořad upozornil HlídacíPes.org, píše Ondřej Neumann.
31.10.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17489 článků) , Ondřej Veselý (102 článků) , Ondřej Veselý (102 článků)

Udělejte si výlet do kraje pohádek

 
Zajímavé akce nabízí počátkem listopadu kraj Josefa Lady. Vydejme se tedy po stopách slavného českého malíře a ilustrátora a jeho neméně slavného kocoura Mikeše.
31.10.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lada (44 článků)

Babiš se obětuje, na Hrad kandidovat bude

 
Andrej Babiš může s lehkým srdcem kandidovat na prezidenta. Jeden hlas má v příštích volbách vrchního velitele už jistý, dostal by ho od Miloše Zemana. A jisté je i to, že by nebyl jediný.
29.10.2019 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17489 článků) , Miloš Zeman (23487 článků)

Zachrání klimatičtí rebelové svět nebo roztočí vlnu represe?

 
Mezinárodní hnutí Extinction Rebellion o sobě dává vědět stále více také u nás. Rychle se rozvíjí a má svoji přitažlivost pro řadu lidí, kteří v době klimatických změn chtějí něco konkrétního dělat. Jaké myšlenky stojí v jeho pozadí a k jakým koncům by mohly vést?
29.10.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (74 článků)

Nataša Gollová - ta, která chodila domů oknem

 
Půvabná slečna se smyslem pro humor, ztřeštěná Eva tropící hlouposti a vracející se domů oknem nebo Helenka z Pohádky máje. To všechno byla Nataša Gollová, zářivá hvězda prvorepublikového filmového nebe, žena mnoha talentů, která "dokázala, že půvab a komika se vůbec nevylučují".
25.10.2019 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Nataša Gollová (29 článků)

Incidenty s drony jsme měli už i na letišti v Praze, říká šéf Řízení letového provozu

 
Chemtrails jsou absurdní dezinformace, o něčem takovém bychom samozřejmě věděli, ujišťuje šéf Řízení letového provozu Jan Klas. Z hlediska bezpečnosti jsou v českém vzdušném prostoru úplně jiné výzvy – nebe narážející na svou kapacitu i stále větší rozmach dronů.
24.10.2019 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Klas (12 článků)