Babiš nehodlá prosazovat nepromlčitelnost privatizačních činů

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nehodlá prosazovat změnu právní úpravy, tak aby nebyly promlčeny excesy z doby privatizace státního majetku po pádu socialismu. Vyplývá to z jeho odpovědi na písemnou interpelaci Miroslava Grebeníčka (KSČM), napsala ČTK.
09.12.2019 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků) , Miroslav Grebeníček (190 článků)

Vláda schválila novou odpadovou legislativu a rozhodla o zvýšení minimální mzdy o 1250 korun

 
Minimální mzda se od 1. ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun. Příslušné nařízení schválila v pondělí 9. prosince 2019 vláda Andreje Babiše. Do Poslanecké sněmovny také předloží nový zákon o odpadech a tři souvisejících zákonů či novelu zákona o státním občanství.
09.12.2019 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

Obsadit Hlavní nádraží? Tohle už není sranda, za to může nést následky. Varování „pánovi v hnědé košili“ od známého advokáta

 
ROZHOVOR Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dobře ví, že kdyby dal pokyn k podání obžaloby, nese osobní odpovědnost za to, že Andrej Babiš bude v kauze Čapí hnízdo stát před soudem. Pokud by to ale soud zastavil nebo premiéra zprostil, tak by nejvyšší žalobce musel z té osobní odpovědnosti vyvodit pro sebe důsledky a na svou funkci rezignovat. Tak vysvětluje advokát Jaroslav Ortman, proč rozhodnutí nakonec je takové, jaké je. K úterní akci spolku Milion chvilek říká, že pokud ten pán v hnědé košili, co tak hřímá a co nedostudoval teologii, chce mít svou křišťálovou noc někde na hlavním nádraží, tak musí nést důsledky za to, co se tam může stát.
09.12.2019 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

Jiří Paroubek: Bude v Británii skutečně rozuzlení?

 
Ve čtvrtek se v jedné z klíčových zemí Západu, ve Velké Británii, konají parlamentní volby. Země je nejméně čtyři roky fatálním způsobem rozdělena mezi ty, kteří chtějí odejít z Evropské unie a naopak ty, kteří chtějí zůstat. Zejména město Londýn, Skotsko, Severní Irsko, ale také třeba mladí voliči, jsou pro setrvání v Evropské unii.
09.12.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3667 článků)

Vzkaz pro Babiše od Greenpeace. Promítali mu jej na zeď Úřadu

 
Vzkaz požadující, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050, dnes promítli aktivisté z hnutí Greenpeace na budovu vlády. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří, připomněla ČTK.
09.12.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

Stanovisko vedení Národní rady Klubu českého pohraničí, z. s.

 
Dne 26. 11. 2019 bylo oznámeno českými médii zahájení trestního stíhání bývalých významných funkcionářů KSČ a ČSSR Miloše Jakeše, Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara v souvislosti s usmrcením 4 občanů bývalé NDR na státních hranicích ČSSR. Jejich pozůstalí mohou požadovat po České republice odškodnění v desítkách milionů EUR!
09.12.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Jakeš (107 článků) , Lubomír Štrougal (108 článků)

Drsná čísla: Tolik nás bude stát zelenání ekonomiky, v miliardách eur

 
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal ministr průmyslu za hnutí ANO a vicepremiér vlády Andreje Babiše Karel Havlíček a na rovinu prohlásil, kolik nás bude stát zezelenání naší ekonomiky. Ministr to odhadl na 25 miliard eur a vláda prý bude tyto peníze žádat po Bruselu. Popsal také, jak se dívá na možný střet zájmů předsedy vlády Babiše a „drobné stovky milionů korun“, o které zde jde.
09.12.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

„Merkelová? Šeredná jak prdel...“ VIDEO do kriminálu? „Taky bych střelil zmrda, co mi leze přes plot“

 
Martin Pohl alias rapper Řezník byl obviněn už z ledasčeho, ale z politické korektnosti pravděpodobně nikoliv. Nicméně, nyní vydal píseň s klipem nazvanou Politicky Nekorektní Píča, která je věrná svému názvu. Nelegální migranti, Angela Merkelová, příznivci inkluze, feministky i Klinikáři, do těch všech se Pohl v písni trefuje. Například veršem: „Kurva, kde jsou hranice, dyť sem dojdou i bez bot, taky bych střelil zmrda, kterej by mi lezl přes plot.“
09.12.2019 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2502 článků) , Martin Pohl (46 článků)

Legrace nás přejde. Senátor a podnikatel nevěřícně zírá, jak jdou Babišovu podnikání na ruku úředníci

 
ROZHOVOR „Lze sice pochopit, že dokazování je v tomto případě složité, ale po letech pořád státní zastupitelství neví, jestli a kdo vlastně něco spáchal. Na to nemusí být člověk právník, aby mu to přišlo podivné až podezřelé,“ říká ohledně kauzy Čapí hnízdo senátor, právník, hudebník a podnikatel Ladislav Faktor. Vyjádřil se i k teroristickým útokům, ostatně před lety viděl sám na vlastní oči pád „dvojčat“. Na závěr pak pochválil Pavla Novotného za jeho vystoupení v ruské televizi. „Ztotožňuji se s názorem, že se Rusko nikdy nesmíří s tím, že ztratilo svou moc nad střední Evropou. Ruská propaganda je nebezpečná jak uvnitř, tak i mimo území Ruska,“ vysvětluje senátor.
09.12.2019 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (695 článků)

K pošťuchování Kalouska s Michálkem se přidali Topol a Belobrádek. Pak všechny „dobráky“ postavil do latě pan ředitel Klaus

 
Zatímco český premiér řeší problémy okolo svého trestního stíhání a snaží se vypořádat konstatováním, že je podle Evropské komise ve střetu zájmů a měl by to urychleně vyřešit, opoziční politici si v podstatě vystačí sami. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek doporučil TOP 09, aby zanikla, někdejší předseda lidovců Pavel Bělobrádek si ještě přisadil a expremiér Topolánek vyrazil Kalouska bránit. Nemlčel ani Václav Klaus mladší.
09.12.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9623 článků) , Pavel Bělobrádek (1605 článků)