Pro otce půlku těhotenství i část porodu; exministryni Kovářové přijde nová směrnice EU o rodičovské dovolené nedostatečná

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se na twitteru svérázně vyjádřila k nové směrnici, podle které budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětí. Na bedra otců by Kovářová naložila daleko větší sousto.
11.08.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (223 článků)

Richard Seemann: Olaf Scholz vyhlášen kancléřským kandidátem

 
Němečtí sociální demokraté chtějí 62letého vicekancléře Olafa Scholze postavit ve volbách do Bundestagu v příštím roce jako svého kandidáta na úřad spolkového kancléře. „Olaf má kancléřský rozmach“potvrdili vůdci SPD Saskia Eskenová a Norbert Walter-Borjans zprávy na twitteru, že předsednictvo jednohlasně nominovalo Scholze.
11.08.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Norbert Walter (3 články) , Walter Norbert (2 články)

Jak porazit Babiše? Bělobrádek předkládá plán. Na Slovensku tak porazili Mečiara

 
Poslanec a bývalý lidovecký předseda Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro Rádio Impuls znovu zmínil nutnost určitého spojení stran ve volbách, pokud chtějí opoziční síly porazit nynější koalici. Pokračuje tak ve svém plánu, podle kterého by nejlepší bylo, kdyby vznikla „národní fronta Antibabiš“. Připojil též slova, zdali i on sám nechystá návrat do vysoké politiky. Jeho oponenti by měli raději být „ve střehu“.
11.08.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1617 článků)

Ministr zahraničí USA navštívil Plzeň. Setkal se s Petříčkem a pronesl projev

 
Šéf americké diplomacie Mike Pompeo se v úterý v rámci své návštěvy České republiky setkal v Plzni se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem (ČSSD), informují Novinky.
11.08.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (63 článků)

Kupka (ODS): Požadujeme od ANO okamžité vysvětlení odměn na úřadu Středočeského kraje

 
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a vedení krajského úřadu není schopno reagovat na informace o obřích odměnách, vyplacených spolupracovníkům hejtmanky.
11.08.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (165 článků)

Šéf komunistů Filip zaútočil na kardinála Duku. Četl jeho dopis

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip upozornil na otevřený dopis kardinála Dominika Duky, v němž se pražský arcibiskup v debatě o demokratičnosti komunismu postavil na stranu Klímy. „Rád bych Vám poděkoval za Vaši statečnost, za Vaši odvahu, trpělivost a osobní nasazení, s nímž vedete diskusi s vedením Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, resp. s panem děkanem Pullmannem,“ psal Duka v dopise. To dle Filipa ukazuje na jediné – že jde o další důkaz zpolitizované církve. „Zatímco VÍRA jako taková je vnitřní, soukromá volba každého jedince, jeho osobní postoj, stejně jako bezvěrectví, tak CÍRKEV má historicky sice neoficiální, ale o to dnes více zřejmý status tradiční politické instituce,“ upozornil Filip.
11.08.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1371 článků) , Dominik Duka (1007 článků)

Vyšetřování, které se táhne roky. Kdo je za tím? Kalousek promluvil o nákupech na Obraně

 
Šéf poslanců TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek na svém twiterovém účtu zkritizoval dlouhotrvající soudní při týkající se nákupu letounů CASA. Kauza, v níž figuruje exministryně obrany Vlasta Parkanová, je dle Kalouska „vykonstruovaná“ a podepřena „nesmyslným právním výkladem“. Vše podle politika odstartovaly ambice jednoho policisty.
11.08.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (704 článků) , Miroslav Kalousek (7112 článků)

Česká a slovenská policie rozjely akci proti extremismu. Na Slovensku zachytili hudebníky známých skupin

 
Na Slovensku a v Česku dnes probíhala policejní akce proti extremismu. Policie při ní zadržela několik muzikantů, včetně bubeníka kapely Horkýže Slíže Marka Viršíka. Razie slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) proběhla pod krycím názvem „Klauni“, což si následně diskutující vysvětlili po svém. „Jsem věděl, že na toho Matoviče jednou dojde,“ zaznívá v komentářích na facebookovém účtu slovenské policie.
11.08.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Viršík (2 články)

Putin oznámil světu, že Rusové mají vakcínu proti covid-19. Český biochemik se neudržel: Fraška!

 
Rusko v úterý oznámilo, že jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti nemoci covid-19. Bezpečnost očkovací látky zdůraznil též prezident Vladimir Putin, přičemž jako důkaz pronesl, že si vakcínu nechala aplikovat i jedna z jeho dcer. Látka by měla proti novému koronaviru vytvořit stabilní imunitu. Přicházejí ovšem rovněž první výtky. „Rusko z toho udělalo frašku,“ zní od českého vědce.
11.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3470 článků)

Niedermayer (TOP 09): Kam mizí naše peníze za práci?

 
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o poklesu sazby daně z příjmu fyzických osob
11.08.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (185 článků)