,,A teď muži začnou kojit!" ODS, KSČM, Okamura... Dusno kolem nařízení EU o rodičích a dětech

 
ANKETA Pokud bude chtít EU regulovat průběh rodičovské dovolené, v České republice by mohla silně narazit. Vyplývá to z ankety ParlamentníchListů.cz o tom, co o mediálně propíraném návrhu míní. V názoru na Brusel se nyní vyjímečně shoduje Karel Schwarzenberg, Vojtěch Filip, Tomio Okamura i další politici.
12.08.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3933 článků) , Vojtěch Filip (1371 článků) , Tomio Okamura (2344 článků)

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

 
VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista a narcis, a tak se dal na dráhu novináře. V talk show Miroslava Donutila v roce 2012 svému exhibicionismu popustil uzdu skutečně nečekaným způsobem. Schytal to Václav Klaus, Miloš Zeman, totálně se vysmál v té době vazebně stíhanému Davidu Rathovi. Za superhrdinu byl pouze Karel Schwarzenberg, v té době prezidentský kandidát.
12.08.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (396 článků) , Václav Klaus (9963 článků) , Karel Schwarzenberg (3933 článků) , David Rath (4569 článků) , Václav Moravec (568 článků) , Miloš Zeman (24057 článků)

Obžaloba Baláka: Zakázku měl manipulovat za dohledu advokátů kancléře Mynáře

 
Server Aktuálně.cz se věnoval obžalobě šéfa Lán Miloše Baláka. Toho do funkce dosadil kancléř Vratislav Mynář. Balák je stíhán za to, že do firem spřízněných s ním měly plynout desítky milionů korun ze zmanipulované zakázky v sídle prezidenta. A propojenec s Mynářem je ještě větší – tendr měla zaštítit kancelář, jež předtím kancléři pomáhala s nákupem jeho vily od advokáta Romana Janouška.
12.08.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1118 článků)

Vojáci USA v Česku? Vondra: Já bych rád. Ale lidi to nechtějí

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti šéfoval české diplomacii, se v rozhovoru pro server Lidovky.cz rozmluvil o návštěvě amerického ministra zahraničí Mika Pompea. Ten zahájil cestu po Evropě právě v Česku.
12.08.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1230 článků)

Naši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích

 
Český film nevzkvétá. Nejsou herci, nejsou režiséři a z filmů nic nevybočuje z průměru. Kdo může za tristní stav? DAMU a FAMU, myslí si český herní vývojář Daniel Vávra. Přitom muži „při jejichž hlase nemáte pocit, že promluvil moderátor televize Šlágr“ v Česku jsou. Ale na zmíněných fakultách zřejmě neprojdou přijímačkami. „Doby, kdy z DAMU lezl Matásek, Vetchý, Landa, Vašut a další testosteronoví chlapi, jsou pryč,“ zhodnotil již dříve Vávra a i teď je podle něj problém v tom, kdo na školách učí.
12.08.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (518 článků) , Daniel Čech (87 článků) , Daniel Vašut (1 článek) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (189 článků) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (296 článků)

Pompeo se sejde s Babišem a Zemanem, promluví v Senátu

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se dnes sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem a čeká ho rovněž vystoupení v Senátu. Babiš chce se šéfem americké diplomacie mluvit zejména o obchodních otázkách. Senátoři by rádi s Pompeem řešili kybernetickou bezpečnost a vztahy s Ruskem a s Čínou. Pompeo je v Česku od úterý, v první den návštěvy v Plzni jednal s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD).
12.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18988 článků) , Miloš Zeman (24057 článků) , Mike Mike (63 článků)

„Budeš viset! A já se na to budu koukat." Kop. Flááák. Prááásk. Tříísk. Při zatýkání Havlova nejbližšího člověka StB vůbec poprvé popsala agresi, jaká se odehrála

 
CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůstává absolutní a až hrůzná pečlivost, s jakou policejní orgány přistupovaly i k tomu nejmenšímu detailu týkajícímu se takzvaně zájmové osoby. Protentokrát jsme vybrali záznam ze sledování osoby Pavla Landovského z října 1977. Jelikož šlo o režimu nepřátelskou osobu, byl stínován vyšším počtem příslušníků. A ti v jednu chvíli zasáhli.
12.08.2020 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (194 článků)

Přibližování amerických vojáků blíže ruským hranicím. Následky? Landovský v ČT promluvil

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se dnes sešel v Plzni se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem (ČSSD). Probírali spolu bezpečnost v Evropě, a to v době, kdy prezident USA přesouvá americké vojáky po Evropě. Posiluje jednotky v Polsku a oslabuje vojenskou přítomnost v Německu. O tom, jak bude reagovat Rusko, k jehož hranicím se armády přibližují, hovořil v pořadu Interview na ČT24 velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský (ČSSD).
11.08.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (63 článků)

Babiš k přípravě rozpočtu: Cílem je nižší deficit než letos

 
Při přípravě státního rozpočtu na příští rok je cílem, aby byl deficit nižší než v letošním roce. Po dnešním jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj je shoda jak na provozních úsporách na jednotlivých ministerstvech, tak i na růstu důchodů a zrušení superhrubé mzdy. Různé návrhy ohledně případné nové sazby daně z příjmu nebo způsob zvyšování důchodů Schillerová probere příští týden s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Babiš ani Schillerová tak konkrétní návrhy ani konkrétní výši schodku rozpočtu na příští rok neuvedli. Pro letošek je schválen schodek rozpočtu 500 miliard korun.
11.08.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18988 článků) , Jan Hamáček (1981 článků)

Ondráček se pustil do Petříčka kvůli Lukašenkovi: Tomu šme... nevěřím. Co ten poskok ví o Bělorusku

 
Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se ostře obul do šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) pro jeho reakci na obvinění ze strany běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že se Česká republika podílela na organizaci protestů v Bělorusku.
11.08.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (70 článků) , Tomu Tomu (119 článků)