Václav Klaus znovu udeřil: Dají se očekávat demonstrace těch, kteří jsou přisátí na státní peníze, ale...

 
„Musí být radikálně snížena role státu ve prospěch trhu. Musí být provedena zásadní deregulační opatření, usnadňující podnikatelské aktivity všeho druhu,“ píše ve svém komentáři pro MF DNES o aktuálním stavu veřejných financí a rozpočtu bývalý prezident Václav Klaus. Na aktuální situaci má dle něj podíl kromě vlády i opozice. Finanční toky by rád přiškrtil neziskovým organizacím i v rámci dotací.
09.07.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků)

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh?

 
„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kryl přinesl celou řadu svých esejí pro scénář jednoho audio vizuálního cyklu, co jsme tehdy hodlali mediálně realizovat. Pochopitelně z toho pak nic televizního nebylo, protože pro tu tehdejší přechodovou staro novou nomenklaturu to bylo něco jako symbol rebelantských zvonů (a nejen symbol, ale i reálné nebezpečí, nota bene: soudruzi, při spolupráci toho rebela Kryla s tím rebelem Foltánem).“ ParlamentníListy.cz přinášejí text mediálního analytika, mediálního právníka a člena Rady ČT Pavla Foltána.
09.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (192 článků) , Petr Rada (237 článků) , Petr Pavel (647 článků)

Blicí pytlík připravit: Harryho Pottera odteď uvědoměle! slibuje mládež. Jde do akce

 
Marian Kechlibar si pro čtenáře připravil dle svých vlastních slov silné kafe. „Blicí pytlík se může hodit,“ doporučil. Fanoušci série o Harrym Potterovi totiž autorku zatratili a na fanouškovských stránkách se o ní bude mluvit co nejméně a její podobizna na nich nebude viset vůbec. Ale přesto na jejích knihách budou tyto stránky vydělávat dále. A Marian Kechlibar se táže, zda se pak může západní kultura stále ještě vyvyšovat nad hnutí Tálibán.
09.07.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1454 článků) , Harry Harry (632 článků)

Koronavirus: Vojtěcha trápí ve sněmovně. A k tomu článek o doktorech a penězích, prý průšvih

 
Poslanci po vládě Andreje Babiše (ANO) chtějí, aby jim složila účty za dosavadní potýkání se s pandemií koronaviru. Žádají také informace o tom, jak se daří řešit epidemiologickou situaci na Karvinsku, kde momentálně doutná lokální ohnisko nemoci covid-19. Podle šéfa resortu zdravotnictví Adama Vojtěcha je teď vlastně dobře, že čísla na Karvinsku rostou. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler vládu obvinil, že žene Česko k sebevraždě.
09.07.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18745 článků) , Vojtěch Adam (810 článků)

Trapas? Babiš se dozvěděl, že má schůzku s KSČM. Petříčka odvolat nemůže

 
Předsedu vlády Andreje Babiše zaskočilo, že ho čeká jednání s KSČM. „O tom teda nevím,“ kroutil hlavou. Před tím slíbil peníze pro hotely a další ubytovací zařízení, aby se dostaly z největších problémů a dušoval se, že znovu už celé Česko nevypne. A také podržel ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD).
09.07.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18745 článků)

ČSSD představila návrh zákona o výstavbě dostupného bydlení

 
Sociální demokracie přináší revoluční návod, jak řešit tristní bytovou situaci v České republice. Záměrem legislativní návrhu poslance ČSSD a starosty Náchoda Jana Birke je významně posílit výstavbu dostupného bydlení.
09.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (35 článků)

Operace ruské banky, kterou spoluvlastníme: Expremiér Sobotka navrhuje odejít

 
Česká republika pomáhá financovat ruského státního giganta Rosatom. Informuje o tom Deník N s tím, že tak činí přes Mezinárodní investiční banku (MIB) a Mezinárodní banku hospodářské spolupráce (MBHS). Američané na Česko tlačí, aby obě instituce opustilo. Zatím neúspěšně. Expremiér Bohuslav Sobotka má za to, že Česko by tyto instituce mělo opustit, protože členství v nich už není pro naši zemi výhodné. Ale je tu problém...
09.07.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

 
Otázka, zda je možné oddělit osobu umělce od jeho díla se klade už dlouho. Nyní do ní zabředl bývalý zastupitel Žít Brno Matěj Hollan. „Ten člověk asi byl vždycky dost zmrd, jen se to všeobecně nevědělo,“ hodnotil Nohavicův charakter, ale jedním dechem dodal, že kvalita Nohavicovy tvorby snese srovnání s čímkoliv. Takže Nohavicu stále zbožňuje, ale myslí si, že se přinejlepším pomátl. A došlo i na Daniela Landu.
09.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (514 článků)

Matěj Stropnický: Koněv a další pitomosti? Já chci odstranit nespravedlivý kapitalismus

 
Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický po 17 letech tuto stranu opustil. Má pocit, že Zelení, ale s nimi i celá liberální levice se vzdaluje voličům, protože ve své pražské bublině řeší liberálové věci, které prý mimo Prahu většinu lidí nijak zásadně nepálí. Stropnický chce jít jinou cestou. Chce odstranit nespravedlivý kapitalismus.
09.07.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Bartoš (Piráti): Občané musí mít nad projektem za 162 miliard kontrolu

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš vyzval dopisem premiéra Andreje Babiše, aby zveřejnil smlouvy ohledně dostavby jaderné elektrárny Dukovany. Řada z nich je totiž stále v režimu utajení, a tudíž se k nim nemůže dostat veřejnost, experti a ani poslanci.
09.07.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18745 článků) , Ivan Ivan (1490 článků)