„Já musím vzít slovinského premiéra“. Babiš přímo před kamerami řešil mezinárodní spor s koronou

 
Premiér Andrej Babiš se chystá na setkání premiérů Visegrádské čtyřky. Před odletem promluvil k novinářům. Během tiskové konference si začal telefonovat se slovinským premiérem Janezem Janšou a snažil se ho přesvědčit, že Česko je z hlediska koronaviru bezpečnou zemí, která prochází výrazným nárůstem případů toliko v jednom kraji.
03.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18702 článků)

Havel pobíhal po Hradě a narovnával obrazy. Jeho asistenta s ručníkem málem zastřelili. A do toho kníže, Rejžek, Žantovský a „dobrá víla“, náhrada za Olgu

 
VZPOMÍNKY A PERLY Říkali si „pytel blech“ a tvořili nejspíš nejkurioznější politický štáb českých dějin. Za Václavem Havlem se po jeho příchodu na Hrad na konci roku 1989 shromáždila pozoruhodná společnost zahrnující mnoho literátů, jednoho mladého zeměpisáře, jednoho žoviálního aristokrata a jednoho ambiciozního psychologa, který o tom všem podal svědectví ve své knize. Jejich společné působení je festivalem fantastických příběhů, jaké Pražský hrad předtím ani poté nezažil.
03.07.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5684 článků)

Skopeček (ODS): Finanční správa nesmí úředníky motivovat k zajišťovacím příkazům

 
Další kauzu finanční správy, kde byli úředníci motivováni k využívání zajišťovacích příkazů a dražeb, označil místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček za selhání státu a nepřijatelnou praxi. Ministryně Schillerová musí podle něj celou věc řešit, ne ji nechat vyhnít. Kauzou se dnes zabývá rozpočtový výbor Sněmovny.
03.07.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (277 článků)

Karviná, Dominiku. Promořený Feri a Mirka Němcová. Party na mostě naštvala už i Kalouska

 
Zatímco se na Karvinsku snaží zlikvidovat ohnisko nákázy, na Karlově mostě usedají tisíce lidí včetně některých politiků u půlkilometrového stolu, aby společně popily a pojedly. Komentátor Petr Holec si ve svém komentáři na serveru Blesk.cz posvítil především na poslance TOP 09 Dominika Feri, předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou nebo Miroslavu Němcovou z ODS, kteří se této zajímavé oslavy konce koronaviru v Praze zúčastnili.
03.07.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1511 článků) , Dominik Feri (100 článků)

Ministr Brabec: Do obnovy krajiny jsme od roku 2014 investovali více než 5,5 miliardy

 
Předseda vlády ČR Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec se ve čtvrtek 2. července zúčastnili akce na záchranu raků kamenáčů. Celkem 70 vzácných raků bylo vypuštěno do jednoho z přítoků Berounky v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Členové vlády následně navštívili obce Zbečno a Choteč postižené nedostatkem pitné vody.
03.07.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18702 článků) , Richard Brabec (427 článků)

Nárůst počtu nakažených má důsledky. Slovinsko vyřadilo ČR z „bezpečných zemí“

 
Vláda Andreje Babiše (ANO) ujišťuje občany, že v Moravskoslezském kraji sice narůstá počet osob s nemocí covid-19, ale celorepublikově se není čeho bát. Jenže ve Slovinsku si to nemyslí. Kvůli nekončícímu nárůstu případů Slovinci vyřadili Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí.
03.07.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18702 článků)

V ČT se prý intenzivně řeší Witowská. Její nezávislost chce probrat dokonce i radní Šarapatka

 
Moderátorka Světlana Witowská, která se rozhodla skončit v hlavních zpravodajských pořadech České televize, nyní jedná s veřejnoprávní televizí o jiné možné pracovní pozici. Překážkou by ale mohl být její údajný nový partner, který je zřejmě aktivní v politice a dalo by se tak hovořit o střetu zájmů, píší Lidovky.
03.07.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (307 článků)

V ČT se prý intenzivně řeší Witowská. Její nezávislost chce řešit dokonce i radní Šarapatka

 
Moderátorka Světlana Witowská, která se rozhodla skončit v hlavních zpravodajských pořadech České televize, nyní jedná s veřejnoprávní televizí o jiné možné pracovní pozici. Překážkou by ale mohl být její údajný nový partner, který je zřejmě aktivní v politice a dalo by se tak hovořit o střetu zájmů, píší Lidovky.
03.07.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (307 článků)

Přepisování dějin. Vinu za osvětimské plynové komory žádné usnesení Evropského parlamentu nesejme, vzkazuje režisér Jiří Svoboda

 
HISTORIE- UČITELKA ŽIVOTA Snaha revidovat výsledky druhé světové války a vinu za její rozpoutání je podle filmového režiséra Jiřího Svobody, autora mnoha historických opusů, pokusem vnuků a pravnuků nacistických zločinců přenést část spoluviny na ostatní. Můžeme to sledovat jak v příběhu „udavačky z Lidic“, tak například v pokusech Evropského parlamentu vykládat historii nejrůznějšími usneseními velmi sporného obsahu. A nakonec též stálým omíláním excesů transferu německé menšiny, který přitom podle Svobody byl v kontextu doby celkem „měkkým“ řešením.
03.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (439 článků) , Jiří Svoboda (439 článků)

Havlová nesmí na Hrádečku stavět hotel. Maximálně tak lavičku

 
Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová nebude moci zrealizovat svůj záměr na Hrádečku – chalupě na Trutnovsku, která je úzce spjatá s Václavem Havlem, vystavět hotelový komplex. Ten měla tvořit hlavní budova, deset bungalovů, parkoviště a lavička Václava Havla. Součástí měla být i nová příjezdová cesta z blízkých obcí Vlčice a Hertvíkovice, píše Mladá fronta Dnes.
03.07.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5684 článků) , Dagmar Havlová (1285 článků)