Profesor Dušek zhodnotil koronavirová čísla z médií: Nepodstatné!

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Shodli se na tom, že čísla dnes prezentovaná v médiích nejsou příliš podstatná. Vysvětlovali také, jak je to s průběžnými opravami dat o nemocných.
09.08.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Dušek (29 článků)

Marian Kechlibar: Jak podpořit nekonvenční vědce

 
Paul Graham se ve své eseji zmiňoval o univerzitách, které dříve sloužily jako útočiště nekonvenčních jedinců a o tom, že tuhle roli pozvolna vyklidily, minimálně v anglosaském světě. U toho bych se chtěl zastavit.
09.08.2020 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Graham Paul (3 články)

„A já, hlupák, myslel, že za restituce opravují kostely. A ony jsou to hotely!“ Světově uznávaný vědec si vyšlápl proti církvi

 
ROZHOVOR V halasu a tartasu kolem koronaviru, kácení pomníků a dalšími mediálními hříčkami se jakoby vytratilo velmi kulaté výročí husitů na Vítkově, které asi pro některé journalisty a pedagogy není to pravé ořechové. Zato se živě diskutuje o nutnosti odstřelu vlků a likvidaci bobrů, přičemž se jen neznale tlachá. To mj. uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uznávaný přírodovědec, geolog Václav Ziegler. Ten se trochu kaje, že ještě neviděl film Václav Havel a diví se, jak církev prošustrovala při svých investicích do hotelů nemalé peníze.
09.08.2020 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5766 článků)

Dusno kolem smrtícího požáru: Svědci udávají hasiče. „Plachtu roztáhli, až když vyskočil pátý člověk!“ Jenže je tu i verze hasičů

 
Zásah hasičů u tragického požáru v Bohumíně byl pomalý, řekl v reportáží serveru iDNES.cz 28letý svědek události Adrian Šipka, který jako jeden z prvních zaznamenal dým z bytu v 11. patře věžového panelového domu. Hasiči kritice oponují. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dal pokyn zveřejnit podrobný popis zásahu.
09.08.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1979 článků) , Adrian Adrian (6 článků)

„Dělníci odsuzující na smrt elity? Demokracie!“ Kardinál Duka píše dopis Klímovi. Je to vážné

 
Kardinál Dominik Duka v návaznosti na debatu mezi děkanem Filozofické fakulty UK Michalem Pullmannem a předsedou správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu Michalem Klímou ohledně povahy minulého totalitního režimu, vyjádřil podporu Michalu Klímovi. A to formou otevřeného dopisu.
09.08.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1004 článků)

Laudát (KAN): Čau lidi, tak už jsem tu krizi vyřešil

 
Komentář na facebookovém profilu k protikrizovým opatřením vlády Andreje Babiše
09.08.2020 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18956 článků)

Profesor-ničitel! Bašta varuje před novým chalífou Islámského státu. A zde je nejhorší scénář pro Evropu

 
Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se ve svém nedělním komentáři pro Prvnízprávy.cz zaměřil na „zdánlivě mrtvý“ Islámský stát, konkrétně pak na jeho nového chalífu, kterým se stal Turkmen Abú Ibráhím Hášimí Kurajší, jenž na podzim loňského roku nahradil svého zabitého předchůdce Abú Bakra Bagdádího. Obává se, že nejhorší možný scénář pro Evropu nastane v případě, že Islámský stát ve své nové podobě uspěje v Turecku.
09.08.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Abú Bakr (24 článků)

Dominik Duka: Otevřený dopis Michalu Klímovi

 
V návaznosti na debatu mezi děkanem Filozofické fakulty Michalem Pullmannem a předsedou správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu Michalem Klímou ohledně povahy minulého totalitního režimu vyjadřuje kardinál Dominik Duka formou otevřeného dopisu ze dne 4. srpna 2020 podporu Michalu Klímovi.
09.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1004 článků)

Ministryně Dostálová: Legislativní rada vlády projednala nový stavební zákon

 
Legislativní rada vlády projednávala ve čtvrtek a v pátek v prvním srpnovém týdnu nový stavební zákon a zákon změnový. Formální a konečný závěr legislativní rady bude znám až poté, co stanovisko podepíše ministryně spravedlnosti Marie Benešová a bude vložen do systému eKlep.
09.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (316 článků)

Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

 
Nejen Matteo Salvini, někdejší ministr vnitra Itálie, ale i řada dalších členů Parlamentu se začíná ozývat vůči takzvaně vítací politice vládnoucí garnitury. ParlamentníListy.cz dnes svým čtenářům nabídnou krátký záznam vystoupení poslankyně Giorgie Meloniové. Tato třiačtyřicetiletá bývalá novinářka je předsedkyní strany Bratři Itálie (Fratelli d'Italia) a v minulosti byla ministryní pro mládež ve čtvrté vládě Silvia Berlusconiho. Nejde tedy o žádnou začínající amatérku, která by se teprve rozkoukávala.
09.08.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (90 článků)