Zbyněk Fiala: Brexit 2.0 ze zadních lavic

 
Zatímco přední lavice britské Dolní sněmovny jsou zaklesnuty do nehybné přetlačované, jsou to poslanci ze zadních lavic, kdo se pokouší o průlom. V zásadě to znamená zrušení „červených linií“, které narýsovala premiérka Theresa Mayová, aby zaplašila ďábla volné migrace a celní unie s EU.
19.01.2019 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (254 článků)

Fuj, pane Palato! Nastavil nové dno české žurnalistiky, napsal politik ODS. Komentátor se začal hádat a dostal naloženo ještě více

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se opravdu hodně rozzlobil na novináře Luboše Palatu. Žurnalista prý svůj obor dovedl do ještě větších hlubin, než se snad dalo čekat, a nastolil nové dno novinařiny. Palata si však Zahradilova slova nenechal líbit a začal se bránit.
19.01.2019 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (524 článků)

Propaganda o Palachovi. Trapně se polyká nad hrobem s lucernou. Brutální krajan z Kanady vytáhl na dnešní plačky rebela Kryla

 
Deset procent populace žije na hranici chudoby, máme politiky, kteří přežvýkávají svoje fráze ještě hůř než jejich předsametoví odpůrci. Rozpustili jsme republiku a přehodili výhybku oficiální nenávisti do protisměru. Takovéhle obžaloby padají v komentáři biologa Jiřího Jírovce k padesátiletému výročí smrti Jana Palacha. Ku pomoci si dokonce bere texty Karla Kryla. A tím to nekončí, posuďte sami.
19.01.2019 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (170 článků) , Jan Palach (245 článků)

Premiér Babiš: Český podnikatelský inkubátor v Bengaluru je jen začátek

 
Premiér Andrej Babiš navštívil pátý den pracovní cesty po Asii Indii. V pátek 18. ledna se zúčastnil Vibrant Gujarat Summitu, kde mluvil především o možnostech ekonomické spolupráce. Poobědval s indickým premiérem Naréndrou Módím a premiéry Dánska a Malty.
18.01.2019 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Soroš, korýtka? Telička pochválil Štětinu a vyhlásil velké politické plány, lidé reagují po svém

 
Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička má obavy z toho, jakým směrem by se mohla dál vyvíjet politická situace v České republice. Proto vážně zvažuje, že zůstane veřejně aktivní a s novým hnutím znovu vstoupí do bran Evropského parlamentu. Na sociálních sítích se však dočkal reakcí, které ho pravděpodobně nepotěšily. Prý jen čeká na noty od George Sorose.
18.01.2019 22:05 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (210 článků)

Ze sebevražd se může stát „infekční“ záležitost, varuje známý psychiatr a vysvětluje, co mohlo stát za dnešním upálením u sochy svatého Václava

 
ROZHOVOR Na Václavském náměstí se v pátek zapálil člověk. Motiv muže, který byl s popáleninami na zhruba 30 procentech těla odvezen do nemocnice, není zatím jasný. Tato zpráva ale vyvolala obrovskou reakci nejen na sociálních sítích, a to především v souvislosti s tím, že si právě tento týden připomínáme padesát let od upálení Jana Palacha. Pro ParlamentníListy.cz na toto téma promluvil známý sexuolog a psychiatr Jaroslav Zvěřina.
18.01.2019 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (44 článků)

S Klausem a Zemanem nesouhlasím. Čínu zajímáme, EU je slabá. BIS se dočkala silné podpory z důležitého místa

 
ROZHOVOR „Bezpečnostní informační služba pracuje špičkově a nemám v podstatě vůči její práci nějaké zásadní výhrady. To, co zveřejňují, je jedna věc a to, co nezveřejňují, je věc druhá,“ reaguje na rozhovor bývalého prezidenta Václava Klause poslanec SPD Radovan Vích, který je zároveň členem bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. Nesouhlasí ani s tím, že pro Čínu nemůže být Česká republika nijak zpravodajsky zajímavá.
18.01.2019 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Ivan David: Karel Schwarzenberg má pravdu

 
Podle Parlamentních listů čestný předseda TOP 09, poslanec a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg pravil: „Je správné, že BIS upozorňuje na nebezpečí. Nové osnovy by ovšem mělo vypracovat s mladými historiky Ministerstvo školství. Nutné to je, pamatuji, že v Rakousku se ve výuce dějepisu drželo hnědé myšlení ještě 25 po válce. U nás to bude obdobné.“
18.01.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3802 článků) , Karel Schwarzenberg (574 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Mayovou by trumfl jen ten, co nás prodal Hitlerovi. Benjamin Kuras popsal chaos v milované Británii. A pak přišel na řadu Putna, Halík a knížecí rady...

 
ROZHOVOR Spisovatel, autor mnoha divadelních her a hlasitý euroskeptik Benjamin Kuras se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o aktuální neveselé situaci ve Velké Británii. Horší renomé než současná premiérka Theresa Mayová bude mít podle Kurase u dějepisců snad jen Neville Chamberlain, tedy britský ministerský předseda, který obětoval v roce 1938 Československo tak, jak si to přál Adolf Hitler. V další části rozhovoru se pak věnoval domácí politické scéně, zastavil se zejména u definice „lepšočlověka“.
18.01.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (696 článků) , Theresa Mayová (254 článků) , Benjamin Chamberlain (3 články)

Drsné. Klaus starší nasypal „čučkařům“ z BIS další sůl do ran. A pak se vytočil, když mu připomněli Kliniku

 
Druhý český prezident Václav Klaus znovu veřejně vystoupil. Během ledna již podruhé. Poté, co 1. ledna na televizi Prima naznačil, že by se mohl znovu stát prezidentem, nebo že by na Hradě rád viděl svého syna Václava Klause mladšího, toho času poslance za ODS, se ve druhé půlce vstoupení rozhodl odjistit další slovní granát. A hodil ho směrem k českým tajným službám, které označil za bezcenné. A to nebylo zdaleka všechno.
18.01.2019 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)