Jiří Paroubek: ČSSD? Další velké téma uniká

 
Když jsem před dvěma a půl lety, před krajskými volbami, navrhl zhruba patnáct programových témat, které by ČSSD mohla převzít do svého programu, očekával jsem alespoň nějakou reakci. Z těch témat nepojala do svých programových dokumentů strana prakticky nic a nezabývala se vážněji vlastně ani dalšími zhruba pěti tématy, se kterými jsem přišel ve svých článcích v posledních dvou letech.
19.01.2019 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků)

Česká pošta začne prodávat první příležitostné známky roku 2019

 
Česká pošta v neděli 20. ledna 2019 začne prodávat první tři příležitostné známky roku 2019. Jedná se o známku Adolf Born, vydanou v rámci emise Tradice české známkové tvorby, známku 100. výročí založení Masarykovy univerzity a známku Petr Eben, vydanou v rámci emise Osobnosti.
19.01.2019 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Born (49 článků) , Petr Eben (6 článků)

Fetišizace vlastnického práva? Doktor Křeček rozebral názory klinikářů z pohledu právníka

 
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se ve svém komentáři v blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k tzv. autonomnímu sociálnímu centru Klinika. Podle jeho slov není Klinika černobílá.
19.01.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (269 článků)

Babiš vtipkoval před indickými studenty: Váš premiér řídí 77 ministrů. Já jich mám 14 a mám plné ruce práce

 
U příležitosti založení centra pro evropská studia na univerzitě Symbiosis International v indickém městě Púna promluvil český premiér Andrej Babiš při své návštěvě Indie před místními studenty. Naplněný sál seznámil se svou osobní i politickou kariérou a stručně jim představil Českou republiku. Studenty nejvíc pobavil srovnáními velikosti Česka a Indie.
19.01.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Svoboda (KDU-ČSL): Pomoci majitelům uměleckých děl zcizených ve válce

 
Evropský parlament přijal zprávu Pavla Svobody o přeshraničních restitučních nárocích na umělecké předměty a kulturní statky, které byly ukradeny během ozbrojených konfliktů. Poslanci vyzývají Evropskou komisi, aby se začala palčivým problémem ukradených uměleckých statků zabývat.
19.01.2019 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (406 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (407 článků)

Lubomír Man: Dokud se Zdeněk Zbořil a Eric Best nevrátí na obrazovky ČT, je její vyhlašovaná nestrannost jen vtipem

 
„Česká televize poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře“, praví se v kodexu České televize a na místě jiném se v něm vyhlašuje: „Česká televize si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti“ A jen malý kousek dál se ve stejném kodexu dočtete: „Česká televize přispívá k vytváření prostoru slova, myšlení a tvorby, v němž může vyrůstat demokracie“.
19.01.2019 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (121 článků)

Tomáš Halík vzpomíná u Šafrů: Když jsem v osmdesátých letech chodil na výslechy, myslel jsem na Palacha

 
Kněz Tomáš Halík se v rozhovoru pro Forum24:cz vrátil k roku 1969, kdy se v lednu upálil mladý student Jan Palach. Podle Halíkových slov byl Palachův čin obrovským šokem.
19.01.2019 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků) , Jan Palach (245 článků)

Neurotický Pithart jako dokonalý důkaz, že pravdoláska prohrála na celé čáře. Petr Žantovský také naznačuje, jak asi bude vypadat dějepis podle BIS

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Do ohlédnutí za mediálními pozoruhodnostmi uplynulého týdne se Petr Žantovský rozhodl nezařadit celodenní propagandistickou masáž šílené palachiády v České televizi, protože obsahovala spoustu nesmyslů a byla jen přehlídkou diletantismu. Místo toho se zamýšlí nad tím, proč mají mnozí takový strach ze strany SPD Tomia Okamury, že proti ní rozjíždějí lživou kampaň už takhle dlouho před volbami do Evropského parlamentu. Došlo ale i na nářek nad prohrou havlovsko-pithartovské představy pravdy a lásky a také na to, že učební osnovy dějepisu bude do budoucna určovat tajná služba.
19.01.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (192 článků)

Chci odejít jako Jan Palach, napsal bratrovi muž, který se zapálil na Václaváku. Policisté se ho snažili zachránit, ale o chvíli to nestihli

 
54letý muž, jenž se včera odpoledne zapálil na Václavském náměstí, napsal svému bratrovi, že chce odejít jako Jan Palach. Jeho výročí smrti si v těchto dnech připomínáme. O případu informuje server Aktuálně.cz.
19.01.2019 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (245 článků)

Zbyněk Fiala: Brexit 2.0 ze zadních lavic

 
Zatímco přední lavice britské Dolní sněmovny jsou zaklesnuty do nehybné přetlačované, jsou to poslanci ze zadních lavic, kdo se pokouší o průlom. V zásadě to znamená zrušení „červených linií“, které narýsovala premiérka Theresa Mayová, aby zaplašila ďábla volné migrace a celní unie s EU.
19.01.2019 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (253 článků)