Rodiče kydali hnůj, sestra chtěla na medicínu. Tak „očůrali“ komunisty a dostali se na Západ. Slavíme konec výjezdních doložek

 
„Rodiče nevstoupili do strany, tak skončili u kydání hnoje. Jenže sestra chtěla na medicínu,“ vzpomínal letos čtyřicetiletý emigrant Daniel Vereš a prozradil, jak přesně se za totality podařilo utéct z Československa čtyřčlenné rodině, která měla v příbuzenstvu teroristu. Odjeli na lyže a už se nevrátili... Co způsobil na hranicích deníček puberťačky? „Svoboda? Strašně silné slovo,“ upozornil rodák z Doupovska, který se angažuje v sudetoněmecké otázce.
08.12.2019 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (71 článků) , Daniel Daniel (71 článků) , Daniel Daniel (71 článků) , Daniel Daniel (49 článků) , Daniel Daniel (71 článků) , Daniel Daniel (71 článků) , Daniel Daniel (71 článků) , Daniel Daniel (71 článků)

Za kyperútokem na kampaň Macrona při prezidentských volbách prý stojí hackeři napojení na Rusko

 
Hackeři s vazbami na Rusko byli zapojeni do kyberútoku, jenž na jaře 2017 cílil na kampaň současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Informuje o tom francouzský deník Le Monde s odkazem na zjištění bezpečnostní společnosti FireEye a dvojice expertů z Google, píše ČTK.
08.12.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (391 článků)

Je to jako Rychle za zběsile! Moravec vytáhl na stůl stavební zákon a hosté ve studiu se pustili do Dostálové

 
Hosty první části Otázek Václava Moravce na ČT24 byli ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Klára Dostálová (za ANO), výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková a advokát a pedagog Katedry správního práva a správní vědy Právnické fakulty Univerzity Karlovy Petr Svoboda. Hovořilo se o stavebním zákoně i o problematice bydlení.
08.12.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (558 článků) , Petr Svoboda (549 článků) , Petr Svoboda (558 článků) , Václav Svoboda (236 článků) , Václav Moravec (512 článků)

Lidovce v olomouckých krajských volbách povede Jurečka

 
Lidovce v olomouckých krajských volbách povede v příštím roce poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Rozhodli o tom v sobotu delegáti nominační konference v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Lidovci půjdou do krajských voleb v koalici se Stranou zelených, TOP 09 a hnutím ProOlomouc. Snahou všech členů koalice je vytvořit společnou kandidátku co nejdříve, řekla dnes ČTK krajská tajemnice KDU-ČSL Jitka Brabcová.
08.12.2019 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (647 článků)

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

 
Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se to před časem stalo majiteli PPF Petru Kellnerovi. Princip je přitom úplně stejný. Neznámá skupina si vybere snímek z veřejného prostoru, dá k němu nějaké motto a nechá ho sponzorovat. Pokud na daný reklamní vzkaz kliknete, ocitnete se ale v úplně jiném světě. Zbraň proti podobnému útoku de facto neexistuje.
08.12.2019 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (272 článků) , Andrej Babiš (16600 článků)

TOP 09: Premiér musí odstoupit

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Případ se tak vrací policii do fáze vyšetřování. Politici TOP 09 vyzývají premiéra k rezignaci.
08.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

Toto si pro vás na úterý připravili chvilkaři: Začnou na Václaváku, pak udělají hluk v ulicích a na Hlavním nádraží dostanete leták

 
Spolek Milion chvilek chystá do konce roku sérii demonstrací. Avizoval, že první z nich se uskuteční na Den lidských práv 10. prosince v Praze, původně na Karlově náměstí, pak ji přesunul na Václavské náměstí, odkud hodlají „hlučným pochodem“ pokračovat k pražskému hlavnímu nádraží a oslovovat kolemjdoucí. Účastníky vyzývají, aby si s sebou vzali „píšťalky, bubny a klaksony“. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO).
08.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

ČT nemá nárok na peníze daňových poplatníků a samu existenci, pokud... Ladislav Jakl z RRTV účtuje s Fridrichovou

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Po letech přestávala svoboda být tím, po čem lidé nejvíc touží. Začali toužit po výhodách, po přerozdělování, po jistotách, po omezování těch druhých. A mezi politiky se vždy najdou takoví, kdo takové volání s radostí vyslyší,“ říká Ladislav Jakl z Institutu Václava Klause a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za SPD. V rozhovoru upozorňuje, že žijeme ve fázi, kdy svobody začalo zase ubývat, a to nesnesitelně, a někteří si toho ani nevšimnou. Prohlásil, že Václav Havel chtěl pro všechny zařídit svět podle svých představ, neboť byl přesvědčen, že sám nejlíp ví, co je pro druhé dobré.
08.12.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5431 článků) , Václav Klaus (9623 článků)

Jakešem a Štrougalem seznam hříšníků nekončí. Žena, která odstartovala jejich stíhání, vytáhla další jména

 
Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu koncem listopadu zahájil stíhání bývalého generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, někdejšího předsedy vlády Lubomíra Štrougala a bývalého ministra vnitra Vratislava Vajnara. Podle policie jsou zodpovědní za násilnou smrt lidí na hranicích. Na počátku případu stála Neela Winkelmannová, která po letech bádání v archivech podala s kolegy několik trestních oznámení. V rozhovoru pro Aktuálně.cz nyní vysvětluje, proč se do toho pustila a hovoří o dalších, na které jsou zaměřeni.
08.12.2019 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Jakeš (107 článků) , Lubomír Štrougal (108 článků)

Lukáš Kovanda: Maso zdražuje nejvýrazněji za posledních více než deset let

 
Komentář k celosvětovému zdražování masa, který je nejvýraznější za posledních více než deset let
08.12.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (4 články) , Masa Masa (4 články)