„Už ses prošo*stala?“ Zeman odhalil zákulisí ČSSD

 
VZPOMÍNKY A PERLY Jak Miloš Zeman budoval ČSSD poté, co byl v únoru 1993 zvolen jejím předsedou? A kteří lidé ho později ve straně štvali? Podívejte se s námi na cestu, která nakonec sociální demokracii dovedla v roce 1998 do Strakovy akademie hlavním vchodem. Nevynechali jsme ani peprné vzpomínky na „ničení“ některých malých stran a především slavné vyprávění o Petře Buzkové.
30.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Buzková (54 článků) , Miloš Zeman (23958 článků)

Jiří Baťa: Bratři v triku (ODS)

 
Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada možností, jak vzpomenout člověka, který si svým způsobem zaslouží obdiv a uznání.
30.06.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků)

Letiště Praha: Letecká společnost easyJet plánuje obnovení provozu z Prahy během července

 
Nízkonákladová letecká společnost easyJet plánuje během července obnovení provozu z Letiště Václava Havla Praha do několika destinací.
30.06.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5684 článků)

Celé Česko vidí: Witowská a doteky s otcem starosty Koláře. A předtím? Z ČT jasná slova

 
Moderátorka Světlana Witowská se znovu ocitla na titulní straně deníku Blesk. Opět kvůli svým osobním vztahům. Tentokrát byla zastižena se známým diplomatem Petrem Kolářem. Witowská přitom oznámila, že v hlavní relaci zpravodajství ČT končí.
30.06.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (535 článků) , Světlana Witowská (307 článků)

Rusko, vrah vojsk NATO v Afghánistánu? Vraťte ceny, řekl Bílý dům novinám. Horké info

 
Americký list New York Times tvrdí, že Rusové platili teroristům z afghánského Tálibánu za to, že zabíjeli vojáky NATO. Toto tvrzení však popírá jak ruská strana, tak Bílý dům. Mluvčí Bílého domu zdůraznila, že prezident Trump, ani viceprezident Mike Pence žádné takové informace k dispozici neměli a obvinila novináře New York Times, že špatně dělají svou práci.
30.06.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (22 článků)

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace řešila kvalitu hodnocení aplikovaného výzkumu

 
Pravidelné zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které předsedá premiér Andrej Babiš, proběhlo v pátek 26. června ve Strakově akademii.
30.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18702 článků)

Lupič Babiš. Kalousek v ČT litoval západní národy. Dočkal se ostrého slova

 
Ve včerejších Událostech, komentářích se pod dozorem Michala Kubala střetli ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a velký kritik Babišovy vlády, Miroslav Kalousek. Nejdříve se řešila opatření na podporu ekonomiky. Že by se podařilo proinvestovat vše, co vláda slíbila, je podle Miroslava Kalouska pohádka a marketing. S 500 miliardovým jednorázovým schodkem jako takovým problém neměl, ale podle něho ho nesmí vláda opakovat. A pak přišlo na rezoluci o Babišovi v EU. Ministr Havlíček ji prohlásil za šaškárnu a Kalousek se začal smát.
30.06.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků) , Karel Michal (47 článků)

Europarlament je náš, řekl Schwarzenberg. A schytal odpověď z ODS

 
Ministryně Dostálová se obořila na europoslance, že se vměšují do českých záležitostí. Narážela na rezoluci Evropského parlamentu, podle které může být český premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů a české kontrolní orgány by měly dohlížet na to, jak se rozdělují evropské dotace. Karel Schwarzenberg poté ministryni vzkázal, že Evropský parlament je i naším parlamentem, protože jsme již 16 let členy EU. Jenže přišla reakce, se kterou možná nepočítal. Ozval se bývalý poslanec za ODS. Velmi důrazně.
30.06.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18702 článků) , Karel Schwarzenberg (3911 článků) , Karel Schwarzenberg (639 článků)

Halík je sežrán zlobou. Přáli mi i z ODS. Moravec či Wollner? Můj postup je tento. Radní ČT Matocha se představuje

 
ROZHOVOR Napomoci tomu, aby Česká televize byla lepší televizí, než je dnes, ať už se to týká objektivity a veřejnoprávního charakteru jí vysílaných pořadů nebo jejího hospodaření. S takovým cílem kandidoval a byl zvolen do Rady ČT Petr Matocha, jeden z trojice nových radních, jejichž volba vyvolala zlobu opozičních politiků a s nimi spřízněných médií. Publicista a šachista považuje za dlouhodobě neudržitelné, jak Česká televize hospodaří, kdy má každý rok výdaje o stovky milionů vyšší, než jsou její příjmy daného roku, a tento deficit kryje z přebytků z časů předchozího generálního ředitele. Nesdílí ani přesvědčení, že čím víc peněz na účtu Petra Dvořáka, tím víc demokracie a nezávislosti České televize.
30.06.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (637 článků) , Petr Dvořák (632 článků)

Vláda podle opozice hájí zájmy Babišova Agrofertu, nikoli ČR

 
Vláda podle opozice postojem k rezoluci Evropské parlamentu o údajném střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) hájí pouze premiérův koncern, ne zájem celé České republiky. Proti rezoluci se opětovně vyslovil šéf komunistů Vojtěch Filip. Předsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v reakci zaslané ČTK pozastavila nad pozicí sociálních demokratů.
30.06.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18702 článků) , Vojtěch Filip (1358 článků)