„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

 
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k rozsudku Nejvyššího soudu, který vyhověl dovolání somálské dívky. Ta žalovala pražskou střední zdravotnickou školu kvůli zákazu nošení muslimského šátku, hidžábu. Zrušil předchozí rozsudky pražského městského soudu a Obvodního soudu pro Prahu 10 a věc vrátil obvodnímu soudu k dalšímu řízení. Zákaz muslimského šátku při teoretické výuce není podle soudu žádný legitimní cíl.
09.12.2019 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (277 článků)

Zdeněk Jemelík: Tragédie hříšného doktora

 
V rýnovické věznici si odpykává dvanáctiletý trest za - mírně řečeno - nevhodné nakládání s podřízenými ženami lékař Jaroslav Barták, kdysi se pohybující mezi společenskou smetánkou jako pstruh v proudící vodě, předseda Lions Clubu, s nímž se rád nechal vyfotografovat kdekdo, kdo něco ve společnosti znamenal.
09.12.2019 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Barták (18 článků)

Běloruský novinář: Režim se za ty roky naučil lépe falšovat volby

 
Myslím, že Bělorusové už dávno pochopili, že skutečné volby v zemi neexistují, uvedl v rozhovoru s ČTK novinář Pavel Sviardlou (35) z nezávislého běloruského Eurorádia. Rozhlasová stanice musela být kvůli problémům s úřady založena ve Varšavě, nicméně svou hlavní redakci má v Minsku. Podle Sviardloua došlo v zemi, kde vládne desítky let autoritářský prezident Alexandr Lukašenko, k určitým změnám, jsou ale pouze kosmetické. Západ nicméně dění v Bělorusku už tolik nesleduje, protože řeší spíše válku v sousední Ukrajině. „Režim se za ty roky ale naučil lépe falšovat volby,“ dodal běloruský novinář.
09.12.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (43 článků)

,,Zrazu!" Poskok Kalouska! A Hamáček... Babiš se naštval, až začal mluvit slovensky. Stálo to za to

 
Andrej Babiš minulý týden absolvoval rozhovor pro deník Blesk. V něm popřel, že by Česká republika něco vracela a opět zkritizoval práci Sabiny Slonkové a spol., kterou nazval megaprasárnou. Dita Protopopová prý měla smůlu, že měla službu, když Andreje Babiše mladšího zadržela policie, a přeci prý nemohl odmítnout dceři projekt. Došlo i na „udavače“ a auditory z Bruselu, kteří prý mají vazby s Piráty, a Babišovu manželku.
09.12.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků) , Sabina Slonková (177 článků)

Nikdy nebylo tak dobře. Karel IV. byl Němec. Klausovci chtějí z EU, i když bude o třetinu hůř, zaznělo na dobře obsazené debatě

 
REPORTÁŽ Celých jedenáct století tady nebylo tak dobře jako za dobu našeho členství v Evropské unii. Václav I. i „otec vlasti“ Karel IV. byli vlastně Němci. A dnes? Klausovci chtějí pryč z EU i za cenu toho, že se budeme mít až o třetinu hůře. Bez Unie by nerostly platy, o osminu HDP bychom si pohoršili. Nejsme svázaní se západní ekonomikou, nýbrž provázaní. To zaznělo na besedě o Unii, která se uskutečnila v Plzni za „hvězdného obsazení“ čili přítomnosti zástupců dvou ministerstev.
09.12.2019 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Němec (6 článků)

Kokot, poslal ke Klausovi Pavel Novotný. Ale zle se mu to vrátilo. I jeho ODS

 
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) opět prokázal, že se nezdráhá i veřejně mluvit či psát tak, jak se říká, jak mu zobák narostl. Ve veřejném prostoru použil slovo „ko**t“. Označil tak výkonného ředitele Institutu Václava Klause Jiřího Weigla. Jenže netrvalo dlouho a přišel protiúder. Ozval se i europoslanec Jan Zahradil (ODS).
09.12.2019 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9623 článků) , Pavel Novotný (695 článků) , Jan Zahradil (532 článků) , Jiří Novotný (191 článků) , Jiří Novotný (17 článků) , Jiří Novotný (191 článků)

„Babiši, na padrť!“ Nora Fridrichová se s tím nemazala. Koho si přizvala?

 
Dobrý večer. Ostrý týden má za sebou premiér Andrej Babiš. Nejdřív z Bruselu dorazila finální zpráva auditorů Evropské komise se zdrcujícím výsledkem. Premiér Andrej Babiš podle auditorů porušuje evropský i český zákon o střetu zájmů a nadále skrytě ovládá holding Agrofert, který pobírá dotace. Auditoři požadují kvůli problémovým projektům vrátit nejmíň 283 milionů korun. To ale nebylo tento týden všechno. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve středu obnovil premiérovo trestní stíhání za kauzu Čapí hnízdo. Vše rozebírali reportéři v pořadu 168 hodin ČT24.
09.12.2019 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků) , Nora Fridrichová (256 článků)

Pardubický kraj bude o víkendu spojen s Polskem přímým víkendovým vlakem

 
Zástupci Pardubického kraje a Dolnoslezského vojvodství z Polska podepsali vzájemné memorandum o spolupráci v rámci přeshraniční železniční dopravy v souvislosti s novou desetiletou smlouvou. Nově na trati, která míří do Polska, bude od 15. prosince jezdit dopravce Leo Express. Jeho zástupci také ve stejný den podepsali smlouvu se svým polským partnerem, kterým jsou Koleje Dolnośląskie. Zástupci obou regionů hovořili také o operačním programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.
09.12.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Leo Leo (18 článků) , Leo Leo (18 článků)

Pavel Novotný z ODS: Miluju Romy! Jsem politik budoucnosti. Byl bych vynikající primátor

 
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) je v poslední době velmi viditelnou postavou české politické scény. Velký ohlas mělo například jeho vystoupení v ruské televizi, kde obhajoval svůj záměr vystavět pomník vlasovcům v pražské městské části. O tomto i mnohém dalším hovoří v rozhovoru pro Respekt.
09.12.2019 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (695 článků)

„Merkelová? Šeredná jak prdel...“ VIDEO do kriminálu? „Taky bych střelil zmrda, co mi leze přes plot“

 
Martin Pohl alias rapper Řezník byl obviněn už z ledasčeho, ale z politické korektnosti pravděpodobně nikoliv. Nicméně, nyní vydal píseň s klipem nazvanou Politicky Nekorektní Píča, která je věrná svému názvu. Nelegální migranti, Angela Merkelová, příznivci inkluze, feministky i Klinikáři, do těch všech se Pohl v písni trefuje. Například veršem: „Kurva, kde jsou hranice, dyť sem dojdou i bez bot, taky bych střelil zmrda, kterej by mi lezl přes plot.“
09.12.2019 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2502 článků) , Martin Pohl (46 článků)