Pompeo žádal vyřadit Rusy z tendru na Dukovany. Babiš mu jasně vysvětlil, že to neudělá

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo při své krátké návštěvě České republiky akcentoval zejména otázku bezpečnosti a přímo odkazoval na bezpečnostní rizika spojená s aktivitami Ruska a Číny. Naznačil, že by měla být z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany vyřazena ruská firma Rosatom a že by se na budování 5G sítě neměla podílet čínská společnost Huawei. V obou případech ale premiér Andrej Babiš reagoval, že bude záležet na společném evropském postupu a na příští české vládě.
13.08.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18989 článků) , Mike Mike (64 článků)

Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

 
Kudy se do politiky vrátí charisma? Kam sahá Macron Charlesi de Gaullovi? Bezdětná „Bundesmutti“ Willy Brandtovi? Boris Johnson Winstonu Churchillovi? Jen v osobách a obsazení to není. Elity, vládnoucí většině zdrojů planety, degenerují, srovnává někdejší místopředseda KSČM a pamětník Josef Skála.
13.08.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (201 článků) , Willy Brandt (5 článků) , Winston Churchill (157 článků) , Fidel Castro (53 článků) , Kam Kam (186 článků) , Willy Willy (6 článků) , Johnson Johnson (154 článků)

Ivan David: Řecko se snaží vyhnout opakování Mnichova 1938

 
Řecké vládě se minulý týden podařilo uzavřít s Egyptem dohodu o vymezení námořní hranic. Včetně rozdělení výhradních ekonomických zón kolem řeckých ostrovů a podmořského šelfu vybíhajícího na jedné straně z Egypta a na druhé straně z řeckých ostrovů.
13.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1533 článků) , David David (400 článků) , David David (295 článků)

Pochvala od Pompea pro server odhalující čínské rejdy. Jakub Janda jásá

 
Český think-tank Sinopsis, který pravidelně zveřejňuje informace o vývoji situace v Číně a aktivitách tamního režimu u nás i ve světě, se dnes pochlubil tím, že ho na své návštěvě České republiky zmínil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Ten podle nich „vyzdvihl roli projektu Sinopsis a českých médií při rozkrývání aktivit ČLR.“
13.08.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (562 článků) , Mike Mike (64 článků)

Pompeova lekce z geopolitiky. Odpůrci Trumpa prý protáhli obličeje

 
Režisér David Martínek se na svém facebookovém profilu vyjádřil k návštěvě amerického ministra zahraničí Mika Pompea v Česku. A poděkoval mu za lekci z geopolitiky. „Čína a Rusko, jeho slovy, pochopitelně ohrožují demokracii,“ poznamenal Martínek.
13.08.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: David Miko (1 článek) , David David (400 článků) , David David (295 článků)

,,Jakeš už nic neřídí. V Moskvě ho nevítat. Gorbačov má problém." Duben 1989: Ruský archiv promlouvá

 
MOSKEVSKÉ ARCHIVY PROMLOUVAJÍ Historik Michal Macháček, autor knižní biografie o našem posledním komunistickém prezidentovi Gustávu Husákovi, momentálně zpracovává pro nakladatelství Vyšehrad (Albatros) novou publikaci, ve které se hlouběji věnuje – jak vidno – stále ožehavým dějinám normalizačního Československa 70. a 80. let. ParlamentníListy.cz autora vybídly, zda by se v seriálu článků nepodělil o nové zajímavé poznatky, které se mu podařilo zjistit nejen v ruských archivech, a neokomentoval je.
13.08.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Gustáv Husák (138 článků)

Biden si nevybíral, „zaklekly“ na něj černošky. Kdyby se vzepřel, bylo by zle

 
Komentátoři médií a osoby blízké demokratickému kandidátu na prezidenta USA Joeu Bidenovi rozebírají, proč zvolil jako možnou viceprezidentku Kamalu Harrisovou. Většina zdrojů se přitom shoduje, že to hlavní, co hrálo roli, bylo, aby Biden zvolil někoho, kdo mu u jeho příznivců příliš neuškodí. Přestože byl seznam možných kandidátek na funkci dlouhý, mohlo některým zejména uškodit to, že byly bílé barvy pleti. Biden tak neměl příliš na výběr a musel akceptovat i to, že jej Harrisová dříve označila za rasistu a podpořila ženy, jež prezidentského kandidáta viní ze sexuálního harašení. Donalda Trumpa pak Bidenův výběr kandidátky na viceprezidentku značně pobavil.
13.08.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5118 článků) , Joe Biden (72 článků)

Bělorusko? Tak bychom žili my, kdyby se komunisté nevzdali, uvedl Jakub Janda

 
Aktivista a ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svých facebookových statusech vyjádřil k situaci v Bělorusku. Po vítězství Alexandra Lukašenka v prezidentských volbách dochází k demonstracím a protestům. Důvodem je podezření na zmanipulování voleb.
13.08.2020 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (562 článků) , Alexandr Lukašenko (70 článků)

Lež Aktuálně.cz? Petr Žantovský odkryl fakta o Jánu Kuciakovi

 
Server Aktuálně.cz obvinil člena Rady ČTK, že Krameriova cena je udělována "dezinformátorům". Ten na to ostře zareagoval seznamem těch, kdo ji obdrželi a které tak Aktuálně.cz označuje za dezinformátory. A nejen to, na serveru se nachází i nařčení, že Krameriovu cenu udělili Jánu Kuciakovi přes odpor rodiny. Žantovský odkryl korespondenci s rodinou slovenského novodobého mučedníka. A konstatoval, že Kuciaka si zprivatizovala "lepšomédia".
13.08.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (242 článků)

Bojíte se o práci? Možná vás vezmou tady: V Česku mají vyrůst nová imigrační centra za 95 milionů z veřejného rozpočtu

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na YouTube kanálu SPD video, ve kterém upozornil na fakt, že vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM chce budovat čtyři nová imigrační centra v České republice. „Právě proto, že tu jsou ti migranti, o kterých oni tvrdí, že je nepřijímají, ale opak je pravdou,“ říká Tomio Okamura. Ministerstvo vnitra začátkem srpna zveřejnilo výzvu, aby se hlásily neziskové organizace, které by za 95 milionů z veřejného rozpočtu zřídily čtyři nová imigrační centra.
13.08.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2344 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »