Šéf inspekce: Dvojí kvalitu u malých prodejců řešit nebudeme

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nebude řešit tzv. dvojí kvalitu potravin, pokud se její zákaz schválí, u malých prodejců na vesnici, ale u jejich dodavatelů. Dnes to na kulatém stolu k novele zákona, která čeká na první sněmovní čtení, řekl ústřední ředitel SZPI Martin Klanica. Novela, kterou schválil kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO), přináší možnost uložení až 50milionové pokuty za dvojí kvalitu potravin, kterou by měli platit obchodníci, nikoliv nadnárodní výrobci.
12.11.2019 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16059 článků)

Bývalý polský disident Michnik spustil v Rozhlasu: Svoboda Polska i lidí je ohrožena. V čele je garnitura lidí...

 
Odpor proti komunistickým režimům bývalého sovětského bloku začal v Polsku, kde dnes vládne konzervativní a populistická strana Právo a spravedlnost. Vypadá dnešní Polsko tak, jak si aktéři demokratických reforem před třiceti lety představovali? Pavel Novák se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu zeptal bývalého významného polského disidenta, politika a dlouholetého šéfredaktora listu Gazeta Wyborcza Adama Michnika, který byl hostem konference Evropa bez železné opony pořádané právě Českým rozhlasem.
12.11.2019 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novák (130 článků) , Adam Novák (13 článků) , Adam Svoboda (14 článků) , Pavel Svoboda (409 článků) , Pavel Svoboda (408 článků) , Pavel Svoboda (409 článků) , Pavel Svoboda (409 článků) , Pavel Svoboda (2 články) , Pavel Svoboda (2 články)

Šíří se tu strach z uprchlíků, které tu nemáme. A z islámu, který tu nemáme. Pavel Rychetský se rozčiloval v ČT. Pak se přidala Čaputová

 
V úterním vysílání pořadu Fokus Václava Moravce na ČT24 přišli na téma Boj za pravdu do Betlémské kaple pohovořit prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová, předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský, předsedkyně Učené společnosti Blanka Říhová a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty UK Marek Vácha. V diskuzi se řešil především stav české společnosti po roce 1989. A došlo na hutná slova. Rychetský poukázal na uprchlíky, které přijímal Západ po sovětské okupaci v 68 a pokáral národ, že nejsme ochotni přijmout „jakoukoli lidskou bytost, která utíká před terorem a násilím“. Vácha posléze pochválil současné studenty za to, že „tvoří dějiny“, když stávkují za klima a jsou „globálními občany“. Dodává též, že jeho generace musí nejprve „vymřít“. V závěru se zmínil i odkaz Václava Havla, přičemž padaly výrazy jako „lepšolidé, sluníčkáři či havloid“, což Rychetského rozpálilo pořádně do běla a spustil.
12.11.2019 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5304 článků) , Pavel Rychetský (61 článků) , Pavel Marek (241 článků) , Pavel Marek (257 článků)

Pražské matky nastoupily na Hamáčka: Přijměte sirotky ze Sýrie!

 
Členky spolku Pražské matky vyzvaly dnes ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby okamžitě podnikl kroky k přijetí sirotků z uprchlických táborů v Řecku. Kritizovaly ho za jeho postoj k žádosti řecké strany o pomoc s dětskými uprchlíky. Desítka aktivistek dnes dopoledne na Ministerstvu vnitra předala otevřený dopis s výzvou, kterou podepsalo přes devět desítek žen a také dva muži.
12.11.2019 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1297 článků)

ÚOHS: Předseda Petr Rafaj potvrdil pokutu pro Booking.com

 
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl svým pravomocným rozhodnutím rozklad společnosti Booking.com B.V. (dále jen Booking.com) a potvrdil tak pokutu ve výši 8 336 000 korun, která jí byla uložena za zakázané vertikální dohody.
12.11.2019 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (194 článků)

Gymnázium Mikuláše Koperníka: Studenti v Bílovci mají kromě psychologa už i svého právníka

 
Studenti Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci mohou každou druhou středu v měsíci, nyní tedy 13. listopadu, zdarma využívat právnickou poradnu. Škola jedná s Českou advokátní komorou, aby právní poradnu zaštítila jako pilotní projekt. Tato služba by se tak mohla rozšířit i do dalších středních škol v republice.
12.11.2019 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Mikuláš Koperník (8 článků)

Zeman? S tím máme nevyřízené účty, přiznal v ČT bývalý federální ministr práce Miller

 
Do pokusu svrhnout totalitní režim se zapojili nakonec i ti, u kterých to hlavní představitelé možná ani nečekali. Kromě studentů a politických oponentů to byli i lidé z regionů i z dělnických profesí. Bývalý federální ministr práce a sociálních věcí Petr Miller byl organizátorem dělnických stávek v listopadu 1989. V pořadu Interview na ČT24 vzpomínal, jak bylo tehdy složité převzít moc a vytvořit pravidla pro fungování státu. Nešetřil slovy chvály na Václava Havla, prozradil, čím ho zklamal Miloš Zeman či jak jeho politickou kariéru v podstatě ukončil Andrej Babiš.
12.11.2019 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5304 článků) , Andrej Babiš (16059 článků) , Miloš Zeman (22821 článků) , Petr Václav (812 článků)

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

 
REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle Václava Klause staršího na vzestupu snahy rozbít celou civilizaci, zničit rodinu a vládnou ideologie útočící na podstatu člověka. Bývalý prezident to řekl na představení své nové knihy v pražském Obecním domě.
12.11.2019 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9490 článků)

Ministr Zaorálek bude ve Francii jednat s Centre Pompidou a vystoupí na půdě UNESCO

 
Posílení kulturní spolupráce Česka s Francií je jedním z hlavním cílů dvoudenní návštěvy ministra kultury Lubomíra Zaorálka ve Francii. Zaorálek se mimo jiné setká se svým francouzským protějškem, bude jednat s prezidentem pařížské galerie moderního umění Centre Pompidou a vystoupí na půdě Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). O středečním a čtvrtečním programu ministra dnes informovala Ivana Awwadová z tiskového odboru Ministerstva kultury.
12.11.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2477 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš se zúčastní oslav 30 let od Sametové revoluce

 
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v neděli 17. listopadu zúčastní v Praze a Bratislavě oslav výročí 30 let od Sametové revoluce. Během slavnostního programu v Národním muzeu v Praze vystoupí s projevem.
12.11.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16059 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »