V 11:00 si StB došla pro známého herce. Jenže ten byl namol, zamčený v bytě i s milenkou. Začalo galapředstavení. Kam se hrabe Dvořák s Bohdalovou…

 
CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůstává absolutní a až hrůzná pečlivost, s jakou policejní orgány přistupovaly i k tomu nejmenšímu detailu týkajícímu se takzvaně zájmové osoby. Většinou tyto zprávy nemířily pouze na dotyčného člověka. Často jen tak mimoděk zmínily okruh jemu blízkých. V dnešním případu půjde o výpověď režiséra, scenáristy a producenta, výrazného představitele české nové vlny 60. let Pavla Juráčka.
11.07.2020 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Juráček (3 články) , Pavel Dvořák (127 článků) , Pavel Dvořák (127 článků) , Kam Kam (169 článků)

Zeman prý škodí i na dovolené. Sepsal Jiří Pehe

 
„Jsou-li některá z pravidel pro výkon prezidentské funkce u nás formulována v Ústavě i dalších zákonech natolik nejasně, že je prezident, který se vyznačuje pohrdáním pro nepsaná pravidla i ducha Ústavy, může ohýbat nebo obcházet, měl by parlament s pomocí ústavních expertů zjednat nápravu,“ tvrdí politolog a komentátor Jiří Pehe o prezidentské funkci a jejím naplňování aktuální hlavou státu Milošem Zemanem. Při jmenování Zemanových počinů to řekl ve svém komentáři pro Český rozhlas.
10.07.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (422 článků) , Miloš Zeman (23968 článků)

Ivan David: Jak ušetřit na Evropském parlamentu?

 
Kolegové z Výboru pro rozpočtovou kontrolu předložili „neotřelý“ návrh jak ušetřit výdaje na fungování Evropského parlamentu (EP). Do návrhu usnesení k výroční zprávě o činnosti Evropské investiční banky (EIB) za rok 2019 zapracovali bizarní návrh na dekarbonizaci letecké dopravy.
10.07.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1490 článků) , David David (352 článků) , David David (259 článků)

Šéf Rozumných Hannig: Jedině švejkovina nás zachrání před katastrofou. Ať si Západ dělá bláznivé experimenty, ale bez nás

 
ROZHOVOR „My máme tuhý kořínek. A pokud si Západ chce zaexperimentovat se všemi těmi orwellovskými atributy, ať si to zkusí. ALE BEZ NÁS. Čím dříve se EU rozpadne, tím lépe pro Evropu,“ myslí si Petr Hannig, předseda Rozumných. „Jedině švejkovina nás zachrání před katastrofou. Náš národ není na hrdinství stavěn. Byl, to ano, v době husitské, jenže to skončilo tak jako vždycky – bratrovražednými Lipany. Nikdy nebyla doba, kdy Češi, Moravané a Slezané byli na pokraji vyhynutí. Byli jsme před Rakouskem, byli jsme i po něm. Byli jsme před EU, budeme i po ní,“ je přesvědčen.
10.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hannig (37 článků)

Zaorálek se vrací na ministerstvo. Dovolili mu opustit karanténu

 
Karanténu může opustit ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD); vyšel mu totiž negativně i druhý test na nemoc covid-19. První podstoupil v pondělí, a přestože byl negativní, bylo mu doporučeno do absolvování druhého testu setrvat v izolaci. Podezření na možnou nákazu koronavirem ministra paralyzovalo po kontaktu s nakaženým člověkem ve Větrném Jeníkově na Vysočině, kde byl koncem června.
10.07.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2622 článků)

Jiří Paroubek: Výborně! Sociální demokraté předloží zákon o komunálním bydlení…

 
Konečně i u nás dochází k tomu, že určitá politická strana – a já věřím, že návrh soc. dem. získá podporu celé koalice – přichází s návrhem, jak zajistit masivní výstavbu komunálních nájemních bytů.
10.07.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3809 článků)

Na Nohavicu už nejdu, odplivl si Dominik Hašek. A komentátor padl smíchy: Z toho bude profitovat Hutka. Na jeho koncertě teď bude 13 lidí

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Myslím, že je smutné, že někteří lidé, jejichž typickým příkladem je právě Hašek, jinak dle mého nejlepší brankář v historii hokeje vůbec, nedokáží oddělovat mezi politickými názorem, na který snad ještě máme právo, máme-li tedy demokracii, a mezi uměleckým výkonem. A neumí to nejen někteří diváci a posluchači, ale velmi často ani samotní umělci, reaguje na nedávné provolání Dominika Haška komentátor Tomáš Vyoral. Ten se mimo jiné pozastavuje i nad jednáním Miroslava Kalouska ve Sněmovně, kde odnášel opakovaně ze sálu ceduli s nápisem White Lives Matter.
10.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (405 článků) , Miroslav Kalousek (7028 článků) , Tomáš Vyoral (76 článků) , Matter Matter (56 článků)

Letiště Praha otevírá Restauraci Runway

 
Cestující mohou během svého odletu či příletu navštívit nově zrekonstruovanou Restauraci Runway, která se nachází na Terminálu 1 jak ve veřejné, tak v neveřejné části Letiště Václava Havla Praha.
10.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5697 článků)

Poslanci dali Babišovi instrukce podpořit plán von der Leyenové. Proti jen SPD a ODS

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude moci při jednání špiček Evropské unie podpořit Plán na podporu oživení Evropy. Dali mu k tomu mandát čeští poslanci – a to nejen vládní, ale i někteří opoziční. Píše o tom server iDnes.cz.
10.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18746 článků)

Správa železnic: Pro cestující v Havířově se otevřely nové odbavovací prostory

 
Cestujícím ve stanici Havířov dnes začaly sloužit nové odbavovací prostory, které vznikly v dosavadní provozně administrativní části výpravní budovy. Tím zároveň skončila první část rekonstrukce celého objektu, která probíhala od loňského roku. Průběh stavby si dnes prohlédl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda spolu s představiteli města.
10.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (441 článků) , Jiří Svoboda (441 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »