Při stěhování se propadl podlahou do studny, na kterou všichni zapomněli

 
Staré domy skrývají mnohá tajemství, třeba staré a desítky let nepoužívané studny. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil jistý Christopher Town, který svému příteli pomáhal se stěhováním v domě v americkém Guilfordu. Náhle se pod ním propadla podlaha a on se zřítil do hluboké díry. Že jde o studnu, prozradilo hlasité žbluňknutí o zlomek vteřiny později.
01.07.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Christopher (9 článků)

Smutný, Kaščejevová a Sopková jsou pozváni do oscarové akademie

 
Kameraman Vladimír Smutný, animátorka a studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová (Daria Kashcheeva) a výtvarnice Nora Sopková dostali nabídku členství v americké filmové akademii, která rozhoduje o udělování nejprestižnějších světových filmových ocenění Oscar. Akademie na svých internetových stránkách uvádí, že do svých řad letos pozvala celkem 819 tvůrců z 68 zemí.
01.07.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Smutný (14 článků) , Oscar Oscar (96 článků)

KSČM chce měnit podmínky pro toleranci vlády. S ANO se sejde příští týden

 
Komunisté v čele s Vojtěchem Filipem chtějí změnit podmínky pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Vládu chtějí tlačit do zavedení dvojí daně pro fyzické osoby, což kabinet dosud odmítal. Zástupci vlády i KSČM by měli o podmínkách podle ČTK jednat příští týden.
01.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1362 článků)

Bubeníci Groove Army: Royal Squad a houslista Pavel Šporcl ve skladbě Surprise

 
Loni v listopadu se na koncertě v pražském Lucerna Music Baru sešla bubenická skupina Groove Army: Royal Squad a houslista Pavel Šporcl. Odehráli spolu mimo jiné instrumentální skladbu Surprise, ke které na místě vznikl koncertní videoklip. Na Novinkách.cz má premiéru.
01.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (152 článků)

Podle Toma Hankse nikdo neví, kdy se začne v Hollywoodu znovu natáčet

 
V Hollywoodu v současnosti nikdo neví, kdy se tam obnoví filmová produkce, kterou před několika měsíci zastavila pandemie nemoci covid-19. Podle agentury AFP to prohlásil herec Tom Hanks, který se sám koronavirem letos v březnu nakazil.
01.07.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (281 článků)

Filmová nadace ocenila scenáristy Němce, Brabcovou, Tučka a další

 
Spisovatel Jan Němec, autorská dvojice Evženie Brabcová a Benjamin Tuček a scenárista a režisér Michal Hogenauer získali ocenění v hlavní kategorii scenáristické soutěže Filmové nadace v roce 2020.
01.07.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Němec (53 článků) , Benjamin Tuček (36 článků) , Michal Hogenauer (6 článků)

Kouzelník Ondřej Pšenička: Baví mě obracet lidi na kouzelnickou víru

 
Český kouzelník Ondřej Pšenička pokořil rekord. Už potřetí zvítězil v nejznámější americké kouzelnické show Penn a Teller: Fool Us. V ní se nejlepší z mistrů magie snaží odhalit tajemství soutěžících kouzelníků. A Ondřej Pšenička je jediným mužem na světě, kterému se porotu podařilo přelstít hned třikrát za sebou.
01.07.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Pšenička (1 článek)

Debata o Epopeji: Zbraslav, nebo Moravský Krumlov?

 
Moravský Krumlov na Znojemsku stále pracuje na přípravě prostoru pro slavnou Slovanskou epopej malíře Alfonse Muchy a v zámku probíhá rozsáhla přestavba, zpožděná kvůli koronaviru o několik měsíců. Město se sice domluvilo na jejím zapůjčení s Prahou, proti stěhování rozměrných obrazů však vystoupila Muchova vnučka Jarmila Mucha Plocková.
01.07.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (236 článků)

Dan Svátek probouzí do filmového života fantasy Spící město

 
Představte si, že jste dítě a vaši rodiče tvrdě usnuli. Jednoho dne se tak se sourozenci ocitnete ve světě, kde se musíte postarat sami o sebe, a ještě bojovat se zlem, které se v bezdětných dospělých, kteří bdí, probudilo. Příběh knižního bestselleru Spící město spisovatele Martina Vopěnky nyní převádí do filmové podoby režisér Dan Svátek.
01.07.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Dan Svátek (14 článků)

Nakažený z Havířova: Doma jak magoři lítáme v rouškách

 
Třiapadesátiletý Petr Novotný z Havířova je už tři týdny v karanténě kvůli onemocnění covid-19. Je jedním z nakažených na dole ČSM-Sever, kde pracuje v dodavatelské firmě. Hygiena tady nyní plošně testuje a počty nakažených rostou.
01.07.2020 04:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novotný (377 článků) , Petr Novotný (123 článků)