Kubera se Zemanem vykouřili u oběda každý 16 cigaret. Jsem jako moravské uzené, glosoval to Vondráček

 
Šéf horní komory Jaroslav Kubera (ODS) se po středečním obědě s prezidentem Milošem Zemanem pochlubil, že vykouřil 16 cigaret. O Kuberovi je známo, že je vášnivým kuřákem. Chystá novelu zákona, která by změkčila protikuřácký zákon.
16.01.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Krotitelé duchů mají pokračovat v původním duchu. Bez experimentů

 
Jason Reitman, syn režiséra Krotitelů duchů Ivana Reitmana, se chystá natočit důstojné pokračování příběhu, které natáčel jeho otec už v osmdesátých letech.
16.01.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Reitman (7 článků) , Jason Reitman (9 článků)

Kubera Zemanovi u oběda: Prezident by měl jmenovat profesory a nevyvolávat zbytečně spory

 
Prezident Miloš Zeman se ve středu na Hradě sešel u tradičního novoročního oběda s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) a šéfem Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO). Kubera prý Zemanovi řekl, že by neměl vyvolávat zbytečné rozpory s vysokými školami a měl by jmenovat Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta profesory.
16.01.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Vondráček (98 článků)

Alicia Keys bude moderovat předávání cen Grammy

 
Moderátorkou letošního slavnostního udílení hudebních cen Grammy bude americká zpěvačka Alicia Keys. Umělkyně, jež má ve své sbírce patnáct zlatých gramofonků, se role moderátorky této akce ujme poprvé. Zprávu přinesl hudební magazín Rolling Stone.
16.01.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Alicia Keys (110 článků) , Alicia Stone (1 článek)

Ambulantní gynekologové budou nově sloužit v nemocnicích

 
Gynekologové, kteří provozují ambulantní praxi, budou nově pomáhat v nemocnicích na pohotovostech, u porodů i operací. Ve středu to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), který zároveň podepsal spolu se zdravotními pojišťovnami a zástupci gynekologů memorandum.
16.01.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (248 článků) , Adam Vojtěch (205 článků)

Babiš chce vládní čtvrť v Praze. Když neustoupíme, přijdeme o peníze od státu, bojí se radní

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) tlačí na vedení Prahy kvůli směně pozemků pro zamýšlenou vládní čtvrť v Letňanech. Tak popisují radní i další účastníci schůzku s premiérem z minulého týdne. Bojí se, že pokud Babišovi neustoupí, stát nepomůže Praze s financováním městského okruhu nebo metra D. Pozemky patří městu a Babiš by je pro výstavbu rád získal.
16.01.2019 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Americká sopranistka Pérezová zazářila s PKF

 
Lepšího hosta si nemohl orchestr PKF – Prague Philharmonia pro zahajovací koncert 25. sezony vzniku orchestru vybrat. Ve zcela zaplněném pražském Rudolfinu pod vedením francouzského šéfdirigenta Emmanuela Villaumea s ním zpívala americká sopranistka Ailyn Pérezová. Její výkon v dílech Ericha Wolfganga Korngolda a Richarda Strausse lze označit za mimořádný.
16.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Strauss (15 článků)

Islandský režisér Benedikt Erlingsson: Musíme mluvit se světem i vlastními lidmi

 
Hostem právě skončené přehlídky současných severských filmů Scandi byl islandský režisér Benedikt Erlingsson. Uvedl na ní svůj druhý celovečerní film Žena na válečné stezce, jehož hrdinka bojuje za ochranu přírody i za svůj osobní život.
16.01.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt Erlingsson (1 článek)

ČR čelí třinácti mezinárodním arbitrážím za 34 miliard, pohledávky má Fischer i Diag Human

 
Česká republika aktuálně čelí třinácti mezinárodním arbitrážím, z nichž pět se týká investic do fotovoltaických elektráren. Další tři souvisí s podnikatelem v cestovním ruchu Václavem Fischerem. Souhrnná výše všech žalovaných nároků přesahuje 34 miliard korun. Vyplývá to z údajů ministerstva financí.
16.01.2019 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (64 článků)

Babiš o brexitu: Nejistota je nepříjemná, Evropa ale musí počkat

 
Jak se bude dál vyvíjet situace po úterním hlasování v britském parlamentu, při němž neprošel návrh dohody o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, je nyní podle premiéra Andreje Babiše (ANO) výhradně v rukách této země. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je přesvědčen, že řešení současné situace se najde.
16.01.2019 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)