Do europarlamentu budou Češi volit 24. a 25. května, rozhodl Zeman

 
Volby do Evropského parlamentu se v České republice budou konat v pátek 24. května a sobotu 25. května. Rozhodl o tom v úterý prezident Miloš Zeman a informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Rozhodnutí musí kontrasignovat premiér.
08.01.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Brněnská Horečka sobotní noci zvedla ze sedadel německé publikum

 
Vynikající muzika, skvělé taneční i pěvecké výkony za doprovodu špičkových muzikantů divadelního orchestru, působivá choreografie. To je základ muzikálového koktejlu, který před rokem namíchal pro brněnské městské divadlo režisér Stanislav Moša a který nyní představení v premiérovém balení připravil i pro německé publikum. A povedlo se. Vyprodané městské divadlo v Ingolstadtu příběhu se šlágry kapely Bee Gees Horečka sobotní noci tleskalo o víkendu ve stoje.
08.01.2019 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Moša (9 článků)

Finalistka národního kola Eurovize Pam Rabbit natočila videoklip o přijetí sebe sama

 
Zpěvačka a hudebnice Pam Rabbit je jedním z osmi finalistů národního kola Eurovize. Na této akci přitom byla již loni, tehdy jako vokalistka českého zástupce Mikolase Josefa. Ke svému letošnímu soutěžnímu singlu Easy To Believe natočila videoklip inspirovaný tématikou transgender komunity, drag queens a přijetí sebe sama.
08.01.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Mikolas Josef (56 článků)

Zemřel Tarantinův herec malých rolí Robert Ruth

 
Robert Ruth zemřel 29. prosince ve věku 82 let, uvedl server The Hollywood Reporter. Přestože Ruth hrál ve slavných amerických filmech jako Reservoir Dogs (Gauneři), Pulp Fiction a Chyť mě, když to dokážeš, hodně lidí si jeho jméno nevybaví – jeho role byly skutečně maličké.
08.01.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Ruth (1 článek)

Nevrlý profesor Švehlík se skamarádí s Vietnamcem na útěku

 
Nový trailer láká na film scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše, který vstoupí do kin 7. února 2019. Starého nevrlého profesora hraje Alois Švehlík, Vietnamce na útěku Duy Anh Tran.
08.01.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (439 článků) , Alois Švehlík (98 článků)

Desítky úřadů a podniků musí prověřit rizika používání Huawei a ZTE, nařídila vláda

 
Vláda uložila správcům kritické infrastruktury, aby provedli analýzu rizik užívání softwaru a hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Po pondělním zasedání kabinetu to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Týká se to jak státního, tak soukromého sektoru. Mezi celkem 160 subjektů patří kromě úřadů i firmy podnikající v komunikacích, rozvodech energií či v oblasti služeb obyvatelům.
07.01.2019 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Ťok nabízel Babišovi, že odejde

 
Kolaps na dálnici D1 a fungování ministerstva dopravy v pondělí řešil premiér Andrej Babiš (ANO) se šéfem Ředitelství silnic a dálnic Janem Kroupou a ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO). Ten podle informací Novinek Babišovi nabídl, že odejde z funkce. To ale premiér odmítl.
07.01.2019 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

O obědech zdarma vláda nerozhodla. Jeden návrh neprošel, druhý má ministr přepracovat

 
Vláda se v pondělí přela kvůli obědům zdarma pro děti ve školkách a školách. Zatímco před Vánoci ČSSD i Andrej Babiš (ANO) hájili variantu plošného zavedení obědů zdarma. V lednu přišel ministr školství Robert Plaga (ANO) s návrhem obědů zdarma jen pro děti z rodin, které pobírají přídavky. Vláda v pondělí návrh ČSSD odmítla a návrh ministra Plagy odložila.
07.01.2019 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

D1 je nová dálnice, prohlásil Babiš a vysloužil si posměch opozice i vtipálků

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) si za svá slova o tom, že dálnice D1 se staví jako nová silnice, vysloužil řadu kritických i humorných komentářů od kolegů politiků i vtipálků na sociálních sítích. Ti se například ptají, zda si mají kupovat dálniční známku, když stále jezdí po staré D1.
07.01.2019 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Brnem prošli vyznavači švihlé chůze

 
Vzpomínka na skeč „Švihlá chůze“ (Silly Walk) britské humoristické skupiny Monty Python´s Flying Circus dala už před osmi lety podnět k založení studentské recesistické skupiny, která se nazývá Ministerstvo švihlé chůze a vždy sedmého ledna, na kdy Den švihlé chůze celosvětově připadá, pořádá pochod Brnem.
07.01.2019 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Monty Monty (164 článků)