Dohodli jsme se, obědy zdarma budou jen pro děti z chudých rodin, tvrdí ANO

 
Obědy zdarma ve školkách a školách by měly mít jen děti z chudých rodin. Ve středu na jednání koaliční rady se na tom shodli zástupci ANO a ČSSD, uvedli šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Ze zástupců ČSSD koaliční radu nikdo komentovat nepřišel. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ale Novinkám napsala, že žádná dohoda není a o podobě obědů zdarma se ještě bude jednat.
09.01.2019 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Akce StB Kámen dobývá divadelní prkna

 
Akce Kámen, kdy agenti Státní bezpečnosti vytvořili umělou hranici, aby oklamali lidi, kteří se pokoušeli po únoru 1948 ilegálně dostat na Západ, je dobře známa. Šlo o promyšlenou metodu a do pasti se chytily stovky lidí. Nyní se dočkala i divadelní podoby, tématu se chopil německý režisér Florian Fischer a nastudovala ji ve spolupráci s pražskou Archou Staatsschauspiel Dresden. V Praze bude uvedena ve čtvrtek a v pátek.
09.01.2019 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Florian Fischer (2 články)

Zdanění církevních restitucí se možná odloží o dva roky. Navzdory komunistům

 
Zdanění církevních restitucí se možná posune až na leden 2021. Odložit účinnost novely, kterou předložili komunisté, doporučil ve středu sněmovní rozpočtový výbor na návrh Marka Bendy (ODS). KSČM s tím nesouhlasí a chce vyjednávat s hnutím ANO.
09.01.2019 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (535 článků)

Nová alba: Zofie Dares, Jakub Hübner či Sylvie Krobová

 
V prvních dnech nového roku se vracíme k deskám, které uzřely světlo světa na konci loňského roku. Připomínáme kolekce Zofie Dares, Jakuba Hübnera, Doroty Nvotové, Sylvie Krobové nebo reedici slavného alba Ivy Bittové.
09.01.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Iva Bittová (32 článků) , Dorota Nvotová (47 článků) , Sylvie Krobová (3 články) , Jakub Hübner (4 články)

Pofidérní spolek adorující estébáky. Poslanci Jandovi hrozí postih za kritiku svazu bojovníků za svobodu

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor dostal podle informací Práva od policie na stůl další případ, kterým by se měl v příštích dnech zabývat. Tentokrát jde o poslance Jakuba Jandu (ODS).
09.01.2019 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (509 článků)

Merkelová si zazpívala s dětským sborem. Podpořila tříkrálovou sbírku

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se tradičně sešla s dětmi z německých katolických diecézí, aby podpořila tříkrálovou sbírku. S více než stovkou dětí zazpívala několik písní. Následně podpořila sbírku na pomoc dětem v rozvojových zemích. Tentokrát výtěžek poputuje do Peru. Video z akce zveřejnila agentura AP.
08.01.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků)

Kiska vyznamenal Jána Kuciaka, Dagmar Burešovou či Josefa Abrháma

 
Prezident Slovenské republiky Andrej Kiska udělil zavražděnému novináři Jánu Kuciakovi státní vyznamenání Řád Ľudovíta Štúra I. třídy in memoriam za zásluhy o rozvoj demokracie a rozvoj v oblasti žurnalistiky. Oceněny byly i české osobnosti.
08.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (172 článků) , Andrej Kiska (330 článků) , Dagmar Burešová (5 článků)

Hudba Marsyas ožívá s mladými muzikanty

 
Parta muzikantů kolem Oskara Petra, zakládajícího člena kultovní formace Marsyas, odehrála už loni šest vzpomínkových koncertů. Oskar Petr Band se vydá na turné i v roce 2019.
08.01.2019 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Oskar Petr (11 článků)

ANO a ČSSD v boji o alimenty. Chce zničit rozpočet, reagoval Babiš na návrh Maláčové

 
Mezi ANO a ČSSD začíná bitva o podobu zálohovaného výživného, k jehož zavedení se vláda zavázala v programovém prohlášení. Ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) by se líbilo, kdyby stát hradil alimenty za všechny neplatící rodiče. Premiér Andrej Babiš (ANO) Novinkám řekl, že to je nesmysl a takovou věc nikdy nepodpoří. Podle něj se nedá proplácet paušálně.
08.01.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Zemřel bývalý poslanec ODA Ivan Mašek

 
Ve věku 70 let zemřel v noci na úterý někdejší poslanec a jeden ze zakladatelů Občanské demokratické aliance (ODA) Ivan Mašek.
08.01.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1153 článků)