Babiš „otravné manévry“ kamionů „fakt nesnáší“. Výbor zákaz předjíždění zavrhl

 
Hospodářský výbor Sněmovny dnes nedoporučil zavedení zákazu jízdy kamionů v levém pruhu dálnic. Počítala s ním poslanecká novela. A doufal v to premiér Andrej Babiš (ANO), který tvrdí, že mu předjíždění fakt vadí. Členové výboru dnes nepřijali ani zákaz jízdy kamionů po silnicích druhé a třetí třídy, který kvůli rozšíření mýta prosazují kraje a ministerstvo dopravy. Výbor Sněmovně navrhl úpravy zákona znovu projednat ve druhém čtení.
11.12.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

Takhle vypadá vláda žen. Čech si rýpl: „Holky nechápou priority, mohou dobře otěhotnět“

 
Nejmladší premiérka světa (34) a řada mladých ministryň a koaličních partnerek. Nová finská vláda však nemá sloužit pouze pro potěchu mužského oka, přesto výrazné zastoupení žen v nejvyšších rolích v českých poměrech leckoho udiví. Třeba ekonoma Vladimíra Pikoru, který nové finské poměry okomentoval na síti kontroverzním způsobem. „Ty holky nechápou priority,“ míní.
11.12.2019 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Čech (144 článků) , Vladimír Čech (145 článků)

Kalousek tleská Novotnému za pomník, Rusové zuří: „Rouhači.“ A vytáhli hrůzy Lidic

 
Pavel Novotný (ODS) se raduje, ani hádky na jednání zastupitelstva v Řeporyjích nenabouraly plán na pomník vlasovcům – vojákům, kteří pomáhali během Pražského povstání. Rusové je mají za zrádce. Všech 10 přítomných zastupitelů byl opro pomník, ruská agentura však tvrdí, že Řeporyjští jsou proti pomníku. Naopak Novotnému gratuluje např. Miroslav Kalousek (TOP 09) s dovětkem, ať se ruská propaganda zalkne.
11.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (695 článků)

Smrt Gotta (†80) ovládla v roce 2019 Google: Čechy zajímal také seriál Most!

 
Češi se letos na internetu nejvíce zajímali o zpěváka Karla Gotta, seriál Most! nebo pařížskou katedrálu Notre-Dame. Jméno legendy českého popu, která zemřela letos v říjnu, zadávali Češi do vyhledávače Googlu tak často, že se zpěvák na chvíli stal dokonce jednou z nejvyhledávanějších osobností na světě.
11.12.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5315 článků)

Moje výpověď je neplatná, ohradil se exšéf Národní galerie Fajt. U soudu ostrouhal

 
Moje květnová výpověď je neplatná, bouřil se bývalý ředitel Národní galerie a obrátil se na Obvodní soud pro Prahu 1 s tím, že ji nedostal od oprávněné osoby, tedy od ministrem jmenovaného generálního ředitele. Soud jeho žalobu zamítl. Tehdejší pověřený šéf instituce Ivan Morávek, který dokument za instituci podepsal, měl podle předsedkyně senátu Martiny Tvrdkové stejná oprávnění jako jmenovaný generální ředitel. Rozhodnutí není pravomocné, strany mají lhůtu na odvolání.
11.12.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1233 článků)

Takhle Ivana Trojana neznáte: Král grimas! Bavil i zraněnou manželku

 
Když se Ivan Trojan (55) rozjede, nezastaví ho ani noha v dlaze jeho manželky Kláry (48). Herec bavil celou společnost svými grimasami.
11.12.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (244 článků)

Masakr v čekárně: Rámy u nemocnic? Nereálné, odmítá ministr. Lékař je pro neprůstřelné sklo

 
Není zřejmě možné zabránit tomu, aby někdo vnesl do nemocnice zbraň, prohlídky při vstupu do zdravotnických zařízení nejsou reálné. Důležité je proškolit personál na podobné situace. Novinářům to dnes v Ostravě řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V čekárně na poliklinice ostravské fakultní nemocnice v úterý dvaačtyřicetiletý muž z Opavska zastřelil šest lidí a tři zranil, jedna žena je ve velmi kritickém stavu. Policie střelce vypátrala, před jejím zásahem se ale sám zastřelil.
11.12.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (274 článků) , Adam Vojtěch (224 článků)

Babiš i Fiala „nasávají“ Vánoce, Monika vytáhla na Špindl. Kdo z politiků už má dárky?

 
Na konci tohoto týdne nás čeká již třetí adventní neděle a sváteční nálada stoupá i u českých politiků či jejich drahých poloviček. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém hlášení nechal zvěčnit ze svařákem, zatímco jeho manželka se pochlubila malým Santou a také fotkami ze zasněženého i roztančeného Špindlerova Mlýna, kam o víkendu vyrazila na zahájení sezony. Jinde v rodinách politiků se pak čile zapalují svíčky na adventních věncích, ale probíhá i hon na dárky, které vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) doporučila nakoupit od státu. Jak se na Vánoce naladili opozičníci Petr Fiala (ODS) či Vít Rakušan (STAN)?
11.12.2019 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků) , Petr Fiala (1490 článků) , Vít Rakušan (46 článků)

Zmařený sen Andrey Pomeje: Obětovala se nemocnému Jirkovi (†54), teď i dceři (6)

 
Po smrti Jiřího Pomeje, o kterého se v nejtěžších chvílích jeho života, kdy bojoval se zákeřnou rakovinou hlasivek, starala a podporovala ho, se vdova Andrea (31) rozhodla udělat za minulostí tlustou čáru a společně s partnerem Petrem Plačkem (39) začala plánovat nový život. Bohužel ale ne vše dopadne tak, jak si člověk naplánuje, a tak se kvůli své největší lásce, dceři Aničce, vzdala (prozatím) svého životního snu.
11.12.2019 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1684 článků)

ŠKODA AUTO společně s PRE a izraelskou společností Chakratec přináší do Prahy jedinečnou technologii pro dobíjení elektromobilů

 
Od poloviny listopadu běží v Praze – Letňanech před areálem výstaviště PVA pilotní provoz jedinečné a inovativní rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Ta funguje na bázi kinetické setrvačníkové technologie a ve srovnání s elektrickou sítí nabízí až dvojnásobný nabíjecí výkon. Kinetická dobíjecí stanice na výstavišti v Letňanech je prvním zařízením svého druhu v České republice a třetím na celém světě. Izraelský startup Chakratec, který tuto technologii vyvinul, objevil a pro spolupráci získal ŠKODA AUTO DigiLab Israel Ltd. Reálný provoz pak zajišťuje Pražská energetika.
11.12.2019 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Israel Israel (2 články)