Krumlovský zámek o otáčivé hlediště nepřijde. Město i Zaorálek ho chtějí nechat v zahradě

 
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zůstane v zámecké zahradě. Shodli se na tom v úterý zástupci Českých Budějovic s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) na schůzce v Praze. Nová točna by mohla být poblíž nynějšího hlediště, u části zahrady zvané broskvovna, kde by bylo i zázemí pro nové hlediště. ČTK to v úterý řekl náměstek primátora Juraj Thoma (OPB). Krumlovský kastelán Pavel Slavko řekl, že točna v zámecké zahradě není šťastné řešení.
30.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2617 článků)

Herec Divadla Járy Cimrmana Petr Brukner (77): Bez divadla bych zcepeněl

 
V divadle je už přes padesát let, objevuje se i ve filmech. Kromě herectví má ale Petr Brukner (77) ještě jednu velkou vášeň – focení. Foťák nedá z ruky, samozřejmě ten klasický, na kinofilm. Výstav má za sebou víc, tu poslední otevřel v brandýském muzeu, ve městě, kde řadu let žije.
30.06.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Brukner (9 článků) , Jára Cimrman (298 článků)

Král se omluvil za teror a rasismus. Philippe se kál před bývalou africkou kolonií

 
Král Philippe se dnes jako první belgický panovník omluvil za násilí, krutosti a ponižování, kterých se zástupci jeho země dopouštěli v době koloniální nadvlády v Kongu. Učinil tak v dopise, který zaslal prezidentovi Félixovi Tshisekedimu u příležitosti dnešního 60. výročí nezávislosti Konžské demokratické republiky. Aktuální debatu o belgické koloniální minulosti vyvolaly demonstrace, které následovaly po smrti amerického černocha George Floyda.
30.06.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: George George (685 článků)

Babišovi poslali dopis z Bruselu. Výhrůžky vadí, šéf europarlamentu zmínil i dotace

 
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli se v úterý ohradil proti tvrzení české vlády, že rezolucí kritizující možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše se europoslanci částečně vměšují do českých vnitřních záležitostí. V dopise zaslaném Babišovi šéf europarlamentu rovněž odsoudil výhrůžky, kterým čelili čeští členové kontrolního výboru EP poté, co je premiér označil za vlastizrádce. Poslanci podle Sassoliho budou nadále kontrolovat způsob, jakým členské země využívají peníze z rozpočtu EU.
30.06.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18697 článků) , David David (343 článků) , David David (254 článků)

Nejslavnější agent 007 prodává své sídlo: Není levné, ale ten luxus!

 
Snili jste o životě agenta 007? Teď se vám naskytla ideální příležitost! První a jeden z nejoblíbenějších představitelů Jamese Bonda Sean Connery (89) prodává svůj luxusní dům ve Francii, ve kterém se natáčela slavná bondovka Nikdy neříkej nikdy. Kolik za něj chce? Jen něco málo přes 800 milionů korun.
30.06.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Sean Connery (75 článků) , James Bond (617 článků) , Sean Bond (1 článek)

Dcera Jitky Asterové (60) Anna (26) přišla o vlasy! Proč má na hlavě ježka?

 
Anna Kameníková (26), která se za svobodna jmenovala Linhartová, mění barvu vlasů a účesy pomalu tak často jako chameleon. Její poslední proměna, kdy úplně shodila vlasy, je ovšem šokující. Co ji k tomu dohnalo?
30.06.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Asterová (300 článků) , Anna Linhartová (115 článků)

Zoufalá Katy Perry: Kvůli Bloomovi plánovala sebevraždu!

 
Na tom Orlandovi musí být něco velmi zvláštního a neodolatelného, že si slavná Katy Perry (35) nedovedla bez něj představit život! Zpěvačka přiznala, že když se v roce 2017 s hercem Bloomem (43) rozešli, uvažovala o sebevraždě! Mluví o chystaném skoku ze zoufalství...
30.06.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Katy Perry (622 článků)

Hvězda Mostu! a Ordinace Godla se raduje z miminka! Po potratu přišlo štěstí

 
Zdeněk Godla (45) alias Franta ze seriálu Most! se raduje. Syn z něj udělal dědečka. Romská hvězda se vnučkou Elenkou pochlubila na sociální síti.
30.06.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Godla (31 článků)

Krásná finalistka Hlasu skončila v nemocnici: Operace kvůli problémům se žlučníkem!

 
Zpěvačka Markéta Poulíčková (32), vystupující pod uměleckým jménem MAKY, leží v nemocnici. Na vině je žlučník, který muzikantce už druhým rokem dělá potíže. Fanouškům na sociálních sítích prozradila, že jí ho doktoři musí odstranit, není to však životu ohrožující.
30.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Poulíčková (64 článků)

Merkelová a restrikce: Od Macrona si držela odstup, nakupovat chodí v roušce

 
Německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí 29. června hostila francouzského premiéra Emmanuela Macrona v paláci Meseberg, který leží asi 65 kilometrů severně od Berlína. Lídři spolu jednali o červencovém summitu Evropské unie, budoucnosti EU a jejím novém předsednictvím, které v červenci převezme právě Německo. Merkelová Macrona vítala na červeném koberci, kvůli koronaviru ale nedošlo k líbání na tvář, které jako typický francouzský pozdrav vyznává Macron. Kancléřka dbala na to, aby mezi sebou měli doporučený rozestup dva metry, uvedl list Daily Mail. Merkelová striktně dodržuje bezpečností opatření, na pondělní tiskové konferenci například řekla, že na nákupy chodí jedině v roušce.
30.06.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)