Nemocný Karel Gott (79): Proč se špatnou krví riskoval na Žofíně?

 
Zpráva o velmi oslabené imunitě Karla Gotta (79), kvůli které zrušil oslavu osmdesátin v O2 areně, vylekala celé Česko. A to se teď ptá: Co Mistra čeká? Blesk zjistil, že mu lékaři mimo jiné nedoporučili chodit mezi velké množství lidí.
21.01.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5018 článků)

Klučík (1,5) tam byl narvaný, že se ani hnout nemohl, říká zakladatel babyboxu o nalezenci

 
Když v roce 2005 otevíral v pražském GynCentru historicky první český babybox, přál si, aby dal naději na lepší život alespoň několika dětem. O více než 13 let později, v pátek 18. ledna 2019 těsně před půlnocí, kdosi do schránky v Pelhřimově odložil už 181. děťátko. Ludvík Hess (71) ho pojmenoval po svém známém automechanikovi trochu zdrobněle, Karel Spěváček, a to i přesto, že to nebyl žádný drobeček. Vážil totiž 9,5 kilo a jeho věk lékaři odhadli na 15 – 16 měsíců. »Babydědek«, jak si sám Hess říká, si i po letech pamatuje na téměř každé dítě, kterému možná zachránil život, v telefonu má sbírku fotografií »svých« mrňat a na jejich příběhy vzpomíná s dojemnou nostalgií.
21.01.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Spěváček (3 články) , Ludvík Hess (135 článků)

Filmovou cenu Trilobit mají Čechoslováci v gulagu, uspěly i obrazy klecových chovů

 
Český filmový a televizní svaz FITES dnes udělil Hlavní cenu Trilobit 2019 režisérce Martě Novákové za dokumentární sérii Čechoslováci v gulagu. Její trilogie připomíná tragickou historii Čechů a Slováků, kteří na vlastní kůži pocítili krutost sovětské moci v období mezi 20. a 50. lety minulého století. Letošní novinkou byla divácká cena pro filmový počin, o němž na začátku roku hlasovali diváci v doprovodném programu v Městském kině Beroun. Nestatutární Cenu diváků - Berounský Klepáček získal režisér a producent Ondřej Trojan za film Toman.
20.01.2019 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Trojan (44 článků)

Zeman ukázal na muže, kvůli kterému by volil ČSSD. A věří v dohodu o brexitu

 
Prezident Miloš Zeman věří, že se Británie nakonec domluví s Evropskou unií na brexitové dohodě a nejčernější scénáře tvrdé rozluky nenastanou. Není to podle něj ani v zájmu EU, ani v zájmu Británie. U blížících se voleb do europarlamentu jej mrzí, že už nebude kandidovat europoslanec a sociolog Jan Keller (za ČSSD). Kdyby si to rozmyslel, je rozhodnutý věnovat svůj hlas právě sociální demokracii, jak Zeman řekl v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech.
20.01.2019 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Rukavice, šály, čepice s sebou. Teploty v Praze se příští týden sotva vyhoupnou nad nulu

 
Milovníci zimy zajásají, teplomilným Pražanům moc do zpěvu nebude. Týden, který máme za sebou, byl na mrazivé teploty docela štědrý. Ten, který nás čeká, se podle meteoroložky Dagmar Honsové tváří zrovna tak. Venku to bude na rukavice, šály i čepice.
20.01.2019 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (767 článků)

Brno jako Rio: Nejstaršímu plesu v hotelu International vládly latinskoamerické rytmy

 
Vůbec nejstarší brněnský ples tradičně v hotelu International, přesněji jeho 57. ročník, ovládly latinskoamerické rytmy. Pořadatelé našli inspiraci na karnevalu v Riu de Janeiro, atmosféru vygradovala show excentrického Dana Nekonečného a jeho exotických tanečnic s obřími čelenkami z peří.
20.01.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Nekonečný (31 článků)

Slováčkova přítelkyně Lucie Gelemová se neudržela. Líbala Felixe před dětmi!

 
Spontánní, nebo hrané? Lucie Gelemová (35) se na víkendovém plese Czech Top 100  vrhla na svého přítele Felixe Slováčka (75), který hrál na pódiu, a přede všemi se s ním začala líbat. I před zraky jeho dětí Anny (23) a Felixe ml. (35)!
20.01.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Felix Slováček (1056 článků)

Zeman brání Huawei: Neplatí mě a žádné špiclování není. Zmínil i rušení letenek

 
Prezident Miloš Zeman odmítá podezření, že by čínská firma Huawei špiclovala držitele svých zařízení v Česku. Podle hlavy státu o tom neexistují jasné důkazy a vše je podle něj především součást obchodní války. Zeman v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech dále odmítl, že by byl ve střetu zájmu, když má Huawei smlouvu s Hradem. A řekl i další detaily k údajně zrušené česko-čínské schůzce.
20.01.2019 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Letenky do Thajska zlevní: Cestovky kvitují Babišovu snahu o přímou linku

 
Případné zavedení přímé letecké linky z Bangkoku do Prahu, o kterém tento týden jednal premiér Andrej Babiš (ANO) v Thajsku, by zvýšilo zájem českých turistů o tuto destinaci. Zároveň by zlevnily letenky, jak uvedly v neděli cestovní kanceláře. Přímé spojení společnosti Air Asia by mohlo začít fungovat do Vánoc. Thajsko je dlouhodobě jedno z nejoblíbenějších turistických destinaci mezi Čechy.
20.01.2019 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Dáda Patrasová se přestala skrývat: Léčba láskou jí prospívá!

 
Herečka Dáda Patrasová (62) se po svém vánočním alkoholovém průšvihu straní veřejnosti. A zřejmě i na radu právního zástupce, který se ji snaží vysekat z autonehody, kterou způsobila pod vlivem alkoholu, mlčí. Ale už to nevydržela a na sociální síť umístila fotku.
20.01.2019 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (1131 článků)