Drama při dobývání severního pólu: Mužům docházelo jídlo, jeden se propadl do ledové vody

 
Dvěma mužům, Jihoafričanovi Miku Hornovi (53) a Norovi Boergemu Ouslandovi (57), se podařilo úspěšně dokončit výpravu na severní pól. Na pohybujícím se ledovém povrchu urazili kolem 1800 kilometrů. Kvůli zpoždění, které nabrali, hrozilo, že dvojici dojdou zásoby jídla. Nakonec se jim však podařilo spojit se s jinou výpravou, a společně tak dojít do cíle. Jejich úkolem bylo posbírat data o tání arktického ledovce. Píše o tom britská stanice BBC.
08.12.2019 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Drama Drama (13 článků)

Kalousek přesluhuje, hodnotí experti válku opozice. Babiš se svařákem se směje z „Čapáku“

 
Pro premiéra Andreje Babiše (ANO) to byl perný týden, jenže skončil gradující přestřelkou mezi opozičními politiky, ve které hraje prim další budoucnost TOP 09. Politologové se shodují, že skrz spory cesta nevede. I podle nich je ale problémem politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten je pro ostatní strany důvodem, proč se do spojování sil nehrnou. Exšéf lidovců Pavel Bělobrádek podle expertů správně upozornil na negativní symboliku zakladatele TOP 09, když napsal, že mu nikdo nemůže věřit. Pokud se strany nezačnou soustředit na témata, která lidi trápí, bude podle některých potřeba, aby proti hnutí premiéra Babiše (ANO) vyrazila do boje nová strana. A Babiš perný týden uzavřel se svařákem na Čapím hnízdě.
08.12.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků) , Miroslav Kalousek (6768 článků) , Pavel Bělobrádek (1605 článků)

Další rekord nezastavitelného žrouta: Maxijedlík v Brně spořádal kilo vánočního cukroví za 7 minut!

 
Vyhrává jednu soutěž za druhou, po zásluze si vysloužil přezdívku Maxijedlík. Ani v adventním čase si nedal oddech, zvláště když ho vyzval jeho kamarád a kuchařského eso Petr Erin Kováč. Vyučený kuchař Jaroslav Němec (45) z Bystrého se nedal pobízet, za 7 minut a 4 vteřiny zlikvidoval talíř s jedním kilogramem vanilkových a čokoládových rohlíčků. K dispozici měl přitom jen půl litru vody.
08.12.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Němec (17 článků)

Karel Zima se nezdá! Po boku krásné přítelkyně osahával jiné!

 
Herec Karel Zima (47) bude podle všeho pořádné číslo. I když vyrazil do společnosti v doprovodu své krásné přítelkyně, nikterak mu to nebránilo v tom, aby měl blízko i k jiným ženám! Žádná z dam, co se objevily na divadelní premiéře, si před ním nebyla jistá!
08.12.2019 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zima (20 článků)

Ten svetr si nesvlíkej, Simono! Krainová mudruje o snobství, na sobě ale outfit za desítky tisíc!

 
Topmodelka Simona Krainová (46) vyrazila do Krkonoš a rýpla si do podle jejího názoru snobské předváděčky zimního oblečení, která se měla odehrávat jenom nedaleko od místa, kde relaxovala. Její slova se jí ovšem vrátila jako bumerang!
08.12.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (1983 článků)

„Pán v brýlích“ bránil Čechy, když Novotného Rusové odpojili. Dostal nálož děkovných dopisů

 
Vystoupení starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) v ruské státní televizi Rossija-1, které pobouřilo Rusy, rezonovalo v Česku z mnoha důvodů. Jedním z nich byl i výstup jediného účinkujícího v moskevském studiu, který se postavil na českou stranu. Byl jím pro našince tehdy ještě bezejmenný „pán v brýlích“, který si dovolil argumentovat i něčím jiným, než emotivními výkřiky. Ruská „oficiální“ stanoviska „naboural“ historickými fakty, za které si od vyhrocených moderátorů a dalších diskutujících vysloužil označení „nemocný člověk“. Krátce poté však byla českou twitterovou komunitou jeho identita odhalena – jde o ruského politologa Andreje Nikulina. Jeho vyjádření nyní získal web iRozhlas.cz.
08.12.2019 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (695 článků)

Trikolóra Klause ml. má v průzkumu poprvé přes pět procent, Babiš i přes ztrátu vede

 
Hnutí Trikolóra se podle listopadového volebního modelu agentury Kantar CZ poprvé dostalo nad pětiprocentní hranici, kterou musí ve volbách strany překonat, pokud se chtějí dostat do Sněmovny. Volby by i podle tohoto šetření vyhrálo ANO premiéra Andreje Babiše, které si ale proti říjnu pohoršilo o tři procentní body, stejně tak Piráti, kteří přišli o 3,5 procentního bodu a klesli na třetí místo za ODS. Zbylé parlamentní strany se pohybují v rozmezí od 6,5 do 4,5 procenta. Volební model v neděli zveřejnila Česká televize (ČT). Statistická chyba volebního modelu podle agentury činí plus minus 1,4 až tři procentní body.
08.12.2019 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

David ubil kladivem otce, který týral jeho mámu: Za vraždu skončil ve vězení

 
Před soudem v sobotu stanul David z Galanty, který před dvěma lety brutálně zavraždil svého otce. Soud mladíka, kterému v době činu bylo pouhých sedmnáct let, poslal na dva roky za mříže. David ve výpovědi uvedl, že otec dlouhodobě týral jeho i jeho matku. Mladík svého otce ubil kladivem a posléze ho sedmnáctkrát bodl kuchyňským nožem.
08.12.2019 16:10 |

podobné články

Osobnosti: David David (86 článků) , David David (70 článků)

Melania spí jinde než Trump, hrotí spor s Ivankou a málem přišla o ledvinu, odkrývá kniha

 
První dáma Spojených států Melania Trumpová (49) minulý týden představila letošní vánoční výzdobu Bílého domu a oproti loňsku sklidila více méně pochvalu. Její snaha ale zůstává v pozadí kvůli novému neautorizovanému životopisu, který tento týden vyšel. Na jeho stránkách se lze dočíst, jak to mají Trumpovi s ložnicí i o sporu mezi první dámou a první dcerou. Biografie se věnuje i zdravotním problémům Trumpové, píše o tom, že málem přišla o ledvinu, informoval deník Daily Mail.
08.12.2019 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Melania Trump (57 článků)

Večírek po StarDance končil v půl šesté ráno! Kovyho museli do auta dovést

 
V sobotu 7. prosince skončil v devátém kole taneční soutěže StarDance youtuber Kovy, tedy Karel Kovář (23). Jak už to tak bývá, jakmile skončilo dojemné loučení a zhasla světla ve studiu, partička tanečníků pokračovala na party do jedné z pražských restaurací. A tam to pořádně rozjeli… A nejvíc právě vypadnuvší Kovy!
08.12.2019 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kovář (31 článků)