Články k osobnosti

Zdeněk Troška

  scénárista, režisér, dramatik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Troška »
 

Co proti mně mají v ČT? Asi vím. Zdeněk Troška otevřeně: Havel, hvězdy, ceny

 
V pořadu Face to Face odpovídal na otázky režisér trilogie Slunce, seno Zdeněk Troška. Zavzpomínal například na herečku Jiřinu Jiráskovou, jak se styděla za roli v jeho filmech, ale nakonec změnila názor těsně před smrtí. Padlo i pár slov o ČT: „Já jsem České televizi nikdy nic nenatočil, nikdy jsem nebyl osloven. Taky nevím, co proti mně měli. Jako, asi vím co.“ Dodal, že jeho film Babovřesky byl svého času v kinech divácky nejúspěšnější a měl tedy dostat Českého lva v této kategorii. „Oni radši tu cenu zruší, než by ji dali Troškovi,“ řekl tehdy a skutečně, kategorie byla zrušena.
23.11.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků) , Jiřina Jirásková (445 článků)

Ani ... nám nepatří! Do Brusele jsme se dostali! Zdeněk Troška ruší oslavy

 
ANKETA „Jásali jsme, plesali a dostali jsme se kam? Do ‚Brusele‘!“ říká k výročí 17. listopadu režisér Zdeněk Troška. „Listopad 1989 voněl jarem. Letos smrdí jako žumpa,“ dodává herec Michal Gulyáš. Známé osobnosti pro ParlamentníListy.cz zavzpomínaly na listopad 1989 a odpověděly i na otázku, zda „je co slavit“. Promluvil i režisér Jiří Adamec, zpěvák Stanislav Hložek, nebo hudebníci Vadim Petrov a Ladislav Faktor.
17.11.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (261 článků) , Zdeněk Troška (515 článků) , Stanislav Hložek (134 článků) , Michal Gulyáš (31 článků) , Vadim Petrov (143 článků) , Jiří Adamec (141 článků) , Jiří Stanislav (107 článků)

Nejraději jí a spí. Klidný důchod Troškovi v Hošticích občas zpestřuje křik pětiletých synovců

 
Léto tráví Zdeněk Troška  (68) v duchu svých legendárních komedií Slunce seno, tedy ve svém domě v jihočeských Hošticích u Volyně. „Trávím léto doma na vsi jako šťastný důchodce. Spím, jím a tloustnu. Já se ráno probudím a těším se na snídani. Po ní se zase těším, jak si po obědě hezky zdřímnu,“ uvedl s úsměvem režisér na oslavě narozenin kamaráda Pavla Plecháče.
22.08.2021 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Znáte ty nejoblíbenější pohádky Zdeňka Trošky?

 
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, co si nejdříve vybavíte? Možná to bude některá z jeho komedií, nebo pohádka. Ostatně ta je jeho oblíbeným žánrem. Pojďme se tedy podívat, pod kterými filmovými pohádkami je Zdeněk Troška jako režisér podepsán.
11.08.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Nejznámější komedie Zdeňka Trošky tak, jak je ještě neznáte. Podívejte se na pár zajímavostí o jeho neobyčejných filmech

 
Zdeněk Troška je považován za nejkontroverznější osobu československého filmu, protože jeho snímky jsou buď naprosté propadáky nebo povedené poklady. Své o tom ví jak kritici, tak diváci. Někdo jeho komedie ale zkrátka miluje a jiní to vidí trochu jinak. Ať už to máte jakkoliv, podívejte se na pár zajímavostí o jeho známých komediích!
08.08.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Otec trilogie Slunce, seno... oznámil odchod na odpočinek: Už jsem toho natočil dost

 
Do dějin české kinematografie se nesmazatelně zapsal trilogií Slunce, seno... nebo pohádkami O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Z pekla štěstí či Princezna ze mlejna. Jak už to ale vypadá, tak další film už Zdeněk Troška  (68) nikdy nenatočí. Osmašedesátiletý režisér si prý užívá poklidný život spokojeného důchodce.
02.08.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Chaty a chalupy slavných: Takhle vypadá relax Neumannové, Trošky a dalších!

 
Celebrity přes léto tráví čas na svých chatách a chalupách. Jinak to nemá ani lyžařka Kateřina Neu­mannová, která vlastní chalupu na Šumavě, nebo Zdeněk Troška, jenž si naplno užívá klidu a samoty v jižních Čechách.
01.08.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků) , Kateřina Neumannová (141 článků)

Zdeněk Troška: Jeden z komerčně nejúspěšnějších a také nejkontroverznějších českých režisérů

 
Odborníky z oboru kritizovaný a zatracovaný, lidmi velmi oblíbený. I tak by se dal charakterizovat režisér, který točí tak, jak ho to baví a pro obyčejné lidi, kteří si chtějí u filmu odpočinout a pobavit se a nehledají filozofické myšlenky a odkazy.
01.06.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Zdeněk Troška jinak než ho znáte: „Jíme druhořadé produkty, šizené a předražené, protože jsou vyrobené pro země východní Evropy..."

 
ROZHOVOR Troškovy dobroty z mládí: „Dodnes si rád dělám její sakumpak, jak nazývala rychlou polévku, která musela být u nás aspoň dvakrát do týdne. Dělá se tak, že do vařící vody vhodíte pár kuliček nového koření a pepře, dva lístky bobkáče, dva tři na kostičky rozkrájené brambory, trochu tymiánu, zavaříte závarkem ze smetany a hladké mouky..."
29.03.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Troška bez o obalu o Jiráskové: Víc už neřeknu, nejsem drbna

 
Na legendární herečku, která by nedávno oslavila 90. narozeniny, zavzpomínal i režisér Zdeněk Troška (67). Byl to právě on, kdo si troufl obsadit Jiřinu Jiráskovou (†81) v době, kdy měla zakázáno točit.
23.02.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků) , Jiřina Jirásková (445 článků)

Jiřina Jirásková by slavila 90: S její povahou si udělala hodně nepřátel, líčí Zdeněk Troška

 
Zdeněk Troška vzpomíná na Jiřinu Jiráskovou, která by 17. února oslavila 90. narozeniny. Slavný režisér excelentní herečku znal 40 let. V populární trilogii Slunce, seno... obratně a tajně obsadil Jiráskovou v době, kdy nemohla točit.
17.02.2021 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků) , Jiřina Jirásková (445 článků)

Zdeněk Troška otevřeně o natáčení trilogie Slunce, seno: Byla to víceméně sázka

 
Slavný český režisér Zdeněk Troška pochválil nové seriály České televize. V rozhovoru vzpomíná na natáčení pohádek a komedií, které jsou dnes již českou klasikou. Z milého rozhovoru srší moudrost a životní optimismus. Troška nabádá k dobré náladě.
14.02.2021 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Zdeněk Troška: „Počkejte, až vám někdo umře.“ Po smrti Štaidla bouře umělců. I na Csákovou

 
ANKETA „Ať se jdou podívat na covidové oddělení. Vzít si roušku, doprdele, to snad není tak strašné omezení. Ten virus opravdu nevymyslel Babiš.“ Nejen to vzkazují po smrti Ladislava Štaidla, který podlehl komplikacím spojeným s koronavirovým onemocněním, jeho kolegové z umělecké branže takzvaným „odpíračům roušek“. Pro Parlamentnilisty.cz promluvili režiséři Jiří Adamec a Zdeněk Troška, hudebník Ladislav Faktor, herci Jan Kuželka a Ivan Vyskočil i publicista Pavel Černocký. Došlo i na vzpomínky na Ladislava Štaidla. A nechyběl ani vzkaz pro Ilonu Csákovou.
02.02.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (261 článků) , Ivan Vyskočil (300 článků) , Zdeněk Troška (515 článků) , Ivan Vyskočil (299 článků) , Ilona Csáková (580 článků) , Jan Kuželka (48 článků) , Ladislav Štaidl (469 článků) , Jiří Adamec (141 článků)

Čertova nevěsta: Zdeněk Troška musel kvůli zaplacení pohádky dělat nechtěnou práci

 
Během Vánoc se v televizním programu objevují i Troškovy pohádky. V souvislosti s jednou z nich nyní zažívá režisér velké rozčílení. „Roznáší se, že jsem kvůli Čertově nevěstě vytáhl z kapsy pět milionů, lidé si pak píšou o půjčky,“ postěžoval si eXtra.cz Zdeněk Troška.
26.12.2020 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

6 filmových chyb v Princezně ze mlejna 2: Oholená Eliška, Jindřich s puškou a suchý knížepán!

 
Pokračování oblíbené filmové pohádky Princezna ze mlejna mělo premiéru v českých kinech 3. února 2000. Je tomu tedy dvacet let, co padla poslední klapka v příběhu o krásné mlynářově dceři Elišce a udatném jinochu Jindřichovi, který byl ve druhém díle samotným knížepánem poslán na frontu do boje proti Turkům. Asi málokdo nezná tento příběh, tušili jste ale, že se i režisér Zdeněk Troška (67) několikrát zmýlil a vzniklo z toho několik filmových chyb? Všimli jste si jich? My ano!
26.12.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Rozzuřený Troška: Husy mu sežraly stavení

 
Na mrtvici byl během natáčení pohádky Princezna ze mlejna Zdeněk Troška (67). Když jedno ráno přišel na místo filmového mlýna, našel jen ruinu. Husy přes noc zničily kulisy.
22.12.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Pohádkové menu podle Zdeňka Trošky: Na novinky zapomeňte, 5 klenotů je z dávné minulosti

 
Legendární režisér Zdeněk Troška (67) není zrovna nejvděčnější divák nejnovějších vánočních pohádek. Většinou z nich opovrhuje, a tak mezi jeho tipy na to, co si pustit letos o Vánocích, není nic, co by nebylo aspoň už 61 let natočené.
21.12.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Nové pokračování knihy o Gottovi (†80): Kvůli němu mě měli za blázna, vzpomíná Troška

 
Vychází rozšířená verze bestselleru Takový byl Karel Gott, v němž na milovaného zpěváka vzpomínají jeho nejbližší kolegové a přátelé. V knize s podtitulem Rok poté je 10 nových rozhovorů, celkem jich je tedy 45! O Gottovi (†80) nově mluví třeba Ilona Csáková (50), Marika Gombitová (64) nebo Zdeněk Troška (67), který zpěváka obsadil do pohádky Z pekla štěstí 2.
07.11.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6523 článků) , Zdeněk Troška (515 článků) , Marika Gombitová (255 článků) , Ilona Csáková (580 článků)

Až někdo umře na covid těm mladým! Zdeněk Troška: Na vsi v pořádku. Lidi si pomáhají, vše dodržují. Zvlčili jsme po roce 89

 
ROZHOVOR „Na vratech cedule ‚Koroně a jí podobným vstup zakázán!‘ Vesnice jako po vymření. U pojízdné prodejny jsme stáli v předepsaných rouškách a rozestupech, “ popisuje život v Hošticích v době „koronavirové“ známý režisér Zdeněk Troška s tím, že mu ale v jeho rodné vsi nic neschází. Sousedky prý už na jaře šily roušky, které pak visely u hasičárny, a kdo potřeboval, mohl si vzít. Těm, kteří se snaží obejít opatření proti koronaviru, v rozhovoru vzkazuje: „Budou dělat haury do chvíle, než jim zemře někdo blízký, někdo, koho měli rádi.“ A dodává. „Vadí mi to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, jídlo… ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska. A na to peníze najednou měli?“
26.10.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (515 článků)

Ivan Vyskočil Hůlkovi a spol.: Taky jsem jezdil náklaďákem a nepos*al jsem se

 
„Ať si dá mokrý hadr na hlavu!“ „Vrátím vyznamenání, které jsi mi udělil.“ Mediální přestřelkou mezi dnes zřejmě už bývalými kamarády, prezidentem Milošem Zemanem a zpěvákem Danielem Hůlkou, se už řadu dní zabývají média, diskutuje se na sociálních sítích. Pro ParlamentníListy.cz se na toto téma vyjádřili herci Ivan Vyskočil, Michal Gulyáš, několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička, spisovatel Jan Bauer, hudebník Petr Štěpánek, publicista Pavel Černocký i moderátor Slávek Boura. „Také jsem jezdil náklaďákem a neposral jsem se,“ vzkazuje Ivan Vyskočil. Promluvil také režisér Zdeněk Troška.
19.10.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (773 článků) , Ivan Vyskočil (300 článků) , Zdeněk Troška (515 článků) , Ivan Vyskočil (299 článků) , Petr Štěpánek (877 článků) , Petr Štěpánek (877 článků) , Slávek Boura (103 článků) , Michal Gulyáš (31 článků) , Jan Bauer (132 článků) , Jan Bauer (132 článků) , Jan Bauer (132 článků) , Miloš Zeman (26710 článků) , Jan Bauer (52 článků) , Zdeněk Štěpánek (15 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »