Články k osobnosti

Zdeněk Svěrák

  herec, scénárista, režisér, komik, zpěvák, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Svěrák »
 

Zdeněk Svěrák po smrti Jiřího Menzela bilancuje: Bojí se, kdy udeří jeho poslední hodina

 
Smutné zprávy z posledních let, kdy Zdeněk Svěrák (84) pohřbíval desítky svých kamarádů a kolegů, vyvolaly v herci, textaři a scénáristovi pocity nejistoty. A s odchodem oscarového režiséra Jiřího Menzela ještě zesílily.
26.09.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků)

Jaroslav Uhlíř přiznal prudkou hádku se Svěrákem! Bylo to fakt strašný

 
Nerozlučná dvojka, která to spolu táhne už půl století. To jsou pánové Jaroslav Uhlíř (75) a Zdeněk Svěrák (84). Za celou dobu spolupráce se pohádali jen jednou. Ale nemluvili spolu celé dva měsíce...
16.09.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jaroslav Uhlíř (116 článků)

Jen jedna, zato pořádná. Jaroslav Uhlíř svěřil, co předcházelo hádce se Zdeňkem Svěrákem

 
Skladatel a hudebník Jaroslav Uhlíř  (75) a textař a spisovatel Zdeněk Svěrák  (84) . Duo, které k sobě neodmyslitelně patří už víc jak padesát let, je podepsáno pod bezpočtem nezapomenutelných písní, jež si zpívají celé generace. I tyto dlouholeté přátele ale potkal rozkol, a to přímo kvůli jedné písničce.
14.09.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jaroslav Uhlíř (116 článků)

Divoká hádka! Uhlíř se Svěrákem na ostří nože

 
Nerozlučná dvojka, která to spolu táhne už půl století. To jsou pánové Jaroslav Uhlíř (75) a Zdeněk Svěrák (84). Za celou dobu spolupráce se pohádali sice jen jednou. Ale nemluvili spolu celé dva měsíce...
14.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jaroslav Uhlíř (116 článků)

Zdeněk Svěrák o skonu Jiřího Menzela (†82): Milosrdná smrt, ani moc nesmutním!

 
Přestože podle vzpomínkového videa Olgy Menzelové (42) to vypadá, že odchod jejího manžela Jiřího (†82) z tohoto světa nebyl nikterak drastický, jelikož se dokonce do posledních chvil usmíval, jeho umělecký kolega Zdeněk Svěrák (84) je jiného názoru. Známý herec a hvězda Divadla Járy Cimrmana byl prý svědkem jeho utrpení…
11.09.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jára Cimrman (304 článků) , Olga Menzelová (344 článků)

Zdeněk Svěrák o konci Jiřího Menzela: Byl jsem svědkem jeho utrpení

 
Po smrti Jiřího Menzela (†82) začala mít veřejnost pomalu pocit, že kvůli hřejivé lásce jeho nejbližších, manželky Olgy (42) a dvou malých dcer Aničky a Evy Marie, nebyl odchod oscarového režiséra kdovíjak dramatický. Scenárista a herec Zdeněk Svěrák (84) ale nyní odtajnil smutnou pravdu a přiznal, že přemýšlí o tom, jestli už náhodou není také na řadě.
10.09.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků)

Jiří Menzel dal první roli Zdeňku Svěrákovi

 
Režisér Jiří Menzel přistupoval ke své tvorbě natolik zodpovědně, že při každém natáčení přímo „onemocněl filmem”, řekl scenárista Zdeněk Svěrák. Nejvíce se prý sblížili v USA, kam společně odjeli připravovat film, který ale nikdy nevznikl, protože byl podle Svěráka málo „americký”.
07.09.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jiří Menzel (437 článků) , Václav Neckář (383 článků) , Bohumil Hrabal (93 článků) , Magda Vášáryová (126 článků) , Jiří Maryško (29 článků) , Jiří Máša (11 článků) , Oscar Oscar (138 článků)

Angažovaný Zdeněk Svěrák. Dva lišáci a Mikuláš. Pane prezidente, oni nám říkají „havloidi“. Dohromady je to vážně síla

 
VZPOMÍNKY A PERLY V literární tvorbě Zdeňka Svěráka mají desátá léta jednadvacátého století velmi zvláštní postavení. O co méně se věnoval psaní scénářů a divadelních her, o to více psal kusy pokoušející se komentovat českou politiku. A těmi se skutečně „zapsal do dějin“.
14.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků)

VIDEO: „Kdyby to vyšlo...“ Svěrák chtěl Schwarzenbergovi pomáhat na Hradě. Slyšel by ho celý národ

 
VZPOMÍNKY A PERLY Téměř před osmi lety kandidoval tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg na post prezidenta České republiky v prezidentských volbách 2013. Jeho předvolební klip si toho času vzal na starost dramatik, scenárista a herec Zdeněk Svěrák, který se v něm snažil potenciální voliče knížete přítáhnout na jeho „nedostatky“, ale i přednosti. A nabídl se, s čím by mohl pomoci, kdyby knížete zvolili.
07.08.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Karel Schwarzenberg (3954 článků)

Je to fuč! Boj o Járu Cimrmana: Zadarmo už nic neuvidíte. Důvod jasný

 
Cimrman zmizel z YouTube, napsal server Mediář.cz. Proč nahrávky zmizely? Pravděpodobně jde o peníze. Zdeněk Svěrák si prý nepřál, aby byly dostupné zcela zdarma.
11.06.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jára Cimrman (304 článků)

Po strništi bos pod vedením rodiny Svěráků: Věděli jste o těchto zajímavostech?

 
Film Po strništi bos je o tom, co se stalo ještě před snímkem Obecná škola. Scénáře se opět ujal Zdeněk Svěrák a film Po strništi bos režíroval jeho syn Jan Svěrák. Celý příběh vypráví o Edovi a jeho rodině, tentokrát však hlavně o době protektorátu a druhé světové války. Jan Svěrák tento počin nazval jako rezervní. Co ještě jste o snímku nevěděli?
12.04.2020 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jan Svěrák (193 článků)

Stydí se za národ. Za dědka s bábou. A najednou... Ťal Zbořil do umělců. I do Svěráka. A vzkaz byznysu: Co neviditelná ruka trhu?

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Zazpívejme si Není nutno? Mohlo to být horší, myslí si politolog Zdeněk Zbořil. „Zaznívaly několik dní hlasy, že si vláda v TV dělá z virové krize diskotéku. Když ji uspořádá ČT a ČRo, radují se z toho i starostové,“ podotýká. Přidává svůj komentář ke kritice, která se objevuje v souvislosti s vysíláním nového televizního kanálu. „Kdyby alespoň Evu s Vaškem, ale některé vzpomínky, jak napsala Tereza Spáčilová, doslova urážejí nejen diváky, ale i samotnou televizi.“ Zbořil se věnuje i situaci v USA a Číně. Současná hra o trůny umí využívat manipulace se statistickými údaji více, než bylo běžné v minulosti. „K pohybu na mezinárodněpolitické scéně jistě dojde a k dispozici mohou být i černé scénáře.“
30.03.2020 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků)

Svěrákovy zpívánky: Není konec. Ještě jedno VIDEO. To jsou jména!

 
Spolek Piána na ulici, který organizoval hromadné hudební výstupy písně Není nutno, přidal další video. Tentokrát na videu není jen umělec Zdeněk Svěrák či hokejista Dominik Hašek, ale rovnou několik známých osobností. Píseň tak tentokrát zpívají i Ewa Farna, Václav Neužil, František Nedvěd, Jaromír Bosák, Aleš Cibulka, Milan Cais a další.
29.03.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (415 článků) , Zdeněk Svěrák (296 článků) , František Nedvěd (58 článků) , Ewa Farna (1220 článků) , Aleš Cibulka (102 článků) , Milan Cais (22 článků) , Jaromír Bosák (35 článků)

Zdeněk Svěrák: Životopis předního českého herce a scenáristy

 
Zdeněk Svěrák právě dnes, 28. března slaví 84. narozeniny. Svěrák je přední český herec a scenárista a také cimrmanolog. Díky němu existují snímky jako Vesničko má středisková nebo Rozpuštěný a vypuštěný. Jak vypadá životopis muže, který napsal desítky scénářů k divácky úspěšným i kritiky ceněným filmům a divadelním hrám?
28.03.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků)

Zdeněk Svěrák: Jsem smutný, že nemůžu hrát divadlo

 
Ve středu zněla Českou republikou z televizí, rádií, obecních rozhlasů i hrdel občanů písnička Není nutno. V bloku Není nutno nezpívat ji po krátkém proslovu zapěl Zdeněk Svěrák, autor textu, za pianového doprovodu Jaroslava Uhlíře, autora melodie. Vyjádřili tak poděkování lidem v první linii boje s pandemií. Zdeněk Svěrák Právu přiblížil, jak akci prožíval.
27.03.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jaroslav Uhlíř (116 článků)

Štěpánek (Trikolóra): Není nutno, není nutno aneb Hlas lidu, hlas boží

 
Zdeněk Svěrák zapěl z obrazovky České televize, že „není nutno, není nutno“, já o tom něco napsal a takhle na Facebooku někteří reagovali. Asi by si to měli přečíst i v České televizi.
26.03.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Zdeněk Štěpánek (14 článků)

Svěrák je nadšen z Čechů. Nejdřív prý sice v krámech vybílili nudle, ale...

 
Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř dnes i prostřednictvím České televize zazpívali píseň Není nutno jako poděkování všem, kteří bojují s koronavirovou nákazou. A právě Česká televize připravila se Svěrákem rozhovor, ve kterém moderátor známému herci za tento nápad děkoval. Podle Svěráka Češi zvládají krizi dobře a mohli by být vzorem pro ostatní státy.
25.03.2020 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jaroslav Uhlíř (116 článků)

Zpívánky na ČT: Než Svěrák spustil, promluvil k národu. Sestřičky budou koukat!

 
Dnes ve 12:30 se z obrazovek televizí a z rozhlasu ozvala píseň skladatelského dua Uhlíř a Svěrák Není nutno. Ještě předtím ale Zdeněk Svěrák krátce promlouval k národu. Ubezpečil, že se koronavirus jednou přežene a lidé budou chodit do práce, do škol, i se objímat. A vysvětlil, proč píseň věnoval sestřičkám v nemocnicích.
25.03.2020 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků)

Není nutno nezpívat, vzkazuje Zdeněk Svěrák: Česko si hudbou vyjádří podporu, přidáte se?

 
Zdeněk Svěrák (83) vymyslel, jak poděkovat a vyjádřit podporu lidem, díky kterým je boj s koronavirem lehčí a hlavně proveditelný. Světlo světa proto spatřil projekt Není nutno nezpívat, do kterého se má zapojit celé Česko. Přidáte se také?
24.03.2020 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků)

Zpívání na povel se Zdeňkem Svěrákem? Bezmozek z ČT, odporné, kreatury. Lidé už vymýšlejí, jak tomu bránit

 
Jak zvednout národu náladu? Zdeněk Svěrák to chce zkusit přes hudbu, konkrétně s písní „Není nutno“. Ve středu v tomto týdnu chce zazpívat tuhle písničku a každý, kdo chce, se k tomu může přidat. Řada lidí už na sociálních sítích přislíbila, že se v půli týdne třicet minut po poledni ke Svěrákovi přidá. Zazněly však i opačné názory. Ozvali se brněnský právník Tomáš Tyl, který Svěrákův nápad označil za „odporný“, reklamní expert Jakub Horák a další.
24.03.2020 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (296 článků) , Jakub Horák (87 článků) , Tomáš Horák (10 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »