Články k osobnosti

Zdeněk Škromach

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Škromach »
 

Rána ČT, která chce přidat. Od Křečka i z Fialovy koalice

 
Od posledního stanovení poplatků uplynula dlouhá doba, uvědomuje si ombudsman Stanislav Křeček při reakci na úvahy o navýšení poplatků pro veřejnoprávní média. Zároveň ale dává za pravdu těm, co tvrdí, že publicistika a zpravodajství v ČT nejsou vyvážené. Záměr podle slov Jakuba Michálka spíše nepodporují ani Piráti, protože se lidem všechno zdražuje a už je toho na ně moc. Hana Aulická Jírovcová považuje podobné úvahy za drzost a Zdeněk Škromach upozorňuje na prudký nárůst nákladů domácností v důsledku nehorázných a uměle vyhnaných cen energií.
27.01.2022 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků) , Stanislav Křeček (568 článků) , Jakub Zdeněk (35 článků)

„Velký problém. Tohle Fialova vláda udělala v době covidu?!“ Zdeněk Škromach nevěří svým očím

 
„Pozice Miloše Zemana je podle mě poměrně silná, zvláště poté, co, v uvozovkách, vstal z mrtvých, kdy už ho mnozí odepisovali. Může být otázkou několika měsíců, roku, kdy je možné, že dojde ke změnám ve vládě,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Zdeněk Škromach. „Myslím, že tu partii i z hlediska jeho zdravotního stavu, který v té době byl, odehrál velmi dobře. On je vítěz sestavování vlády, protože určitě ani Petr Fiala by si nepřál, aby byl jmenován do funkce premiéra současnou předsedkyní Poslanecké sněmovny,“ myslel si.
21.12.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3471 článků) , Zdeněk Škromach (600 článků) , Miloš Zeman (27280 článků)

Čím dřív Fiala začne, tím dřív skončí. Zeman a Lipavský: Až mrazí, co padlo

 
Co vedlo prezidenta Zemana ke změně názoru ohledně Jana Lipavského a jmenuje vládu komplet? Na to se PL.cz zeptaly zkušených politiků, například z ODS. „Dle mého názoru se pan premiér a pan prezident nakonec shodli v tom, že jsou schopni případné úlety pana ministra společně korigovat a neutralizovat,“ vysvětlil eurospolanec Jan Zahradil. Jiné ohlasy jsou vážnější. „Pan prezident celkem správně usoudil, že čím dříve tato vláda začne, tím dříve skončí,“ sdělil redakci poslanec SPD Jaroslav Bašta. „Kdo chce kam, pomozme mu tam,“ glosoval exministr Zdeněk Škromach (ČSSD).
14.12.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků) , Jan Zahradil (686 článků) , Jaroslav Fiala (109 článků)

Jana Maláčová v čele ČSSD. Veterán Škromach si řekl své

 
Někdejší exministr za ČSSD Zdeněk Škromach se domnívá, že největší šanci vést sociální demokracii má končící ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Uvedl to v pořadu Benešovský Impuls.
08.11.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků) , Jan Benešovský (5 článků)

Richterová: Ženy si v Afghánistánu polepšily. A teď může být všechno pryč

 
Poslankyně a první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová, lídryně kandidátky koalice Pirátů a STAN v Praze, se zamyslela nad osudem afghánských žen. A někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach položil poslankyni jednu otázku. Podívejte se sami.
08.09.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Zdeněk Škromach po sjezdu ČSSD: Zeman a Babiš? Je to úplně jinak. Co prováděli Sobotka s Dienstbierem...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Petříček to moc hrotil!“ Sociální demokrat Zdeněk Škromach, který působil jako ministr ve třech vládách, hodnotí s týdenním odstupem dění na sjezdu a rychlý spád událostí minulých dnů. Připomíná okamžiky let minulých spojené s Bohuslavem Sobotkou a upozorňuje na „svatou trojici“. Bez ohledu na zoufalé průzkumy, ČSSD má podle něj potenciál dosáhnout 10 až 15 procent. „ČSSD je svéprávná strana, která tady je už víc než 140 let. Zeman ani Babiš ji neřídí. Chápu, že opozice nemá jiná témata,“ říká. Sám podpoří sociální demokracii i kandidaturou ve volbách do Poslanecké sněmovny.
18.04.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků)

ČSSD potřebuje svatou trojici. Zdeněk Škromach popsal sjezdu, kdo by měl stranu zachránit

 
Socialista Zdeněk Škromach zná cestu z bezvýchodné situace ČSSD. A prozradil ji na sjezdu. Chce to prý „svatou trojici“ jako byli Zeman s Buzkovou a s Grossem. Na vládu s Babišem se Škromach také dívá jinak než ostatní.
09.04.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Nešiřte paniku! Škromach okřikl Roučka. Ten totiž sepsal tuto hrozivou předzvěst kvůli koronaviru

 
Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD) na svém facebooku sdílel obavy ze šířící se nákazy koronavirem a s tím související možné ekonomické krize. Čekají nás dle něj dosti negativní výhledy. Varuje, že začnou krachovat firmy a vzroste nezaměstnanost. Jeho slova přicházejí ve chvíli, kdy světové akciové trhy čelí největším propadům od velké krize z roku 2008. Klesá i pražská burza. Ta se v pátek propadla na nejslabší úroveň od června roku 2017. Přesto bývalý poslanec, senátor a ministr Zdeněk Škromach (ČSSD) Roučka označuje za „šiřitele paniky“.
29.02.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků) , Libor Rouček (277 článků)

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akce

 
ROZHOVOR „Je čas se vrátit k rozvíjení demokratické diskuse uvnitř strany po období normalizace, kdy těsná většina systematicky likvidovala všechny, kdo měli jiný názor. Věřím, že se ČSSD ze svých chyb poučí a přestane se neustále vymlouvat na někoho jiného. Zeman ani Babiš nemohou za poslední neúspěchy ČSSD,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda vlády i Senátu Zdeněk Škromach. „Je čas přestat pletichařit v kuloárech a začít opět dělat pozitivní politiku pro občany naší země. ČSSD musí opět oslovit voliče z řad lidí práce, seniorů, rodin s dětmi, lidí se zdravotním postižením, které dobrovolně v posledních letech přenechala jiným stranám a hnutím, tím, že se začala blížit TOP 09,“ dodává.
18.01.2019 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Kdo může vytáhnout ČSSD nahoru? Padlo jméno. Předložil ho Zdeněk Škromach

 
Aktuální kondici ČSSD, její naději v podobě ministryně Jany Maláčové i snahu o hledání českého Fica v rozhovoru pro Blesk Zprávy glosuje Zdeněk Škromach, sociální demokrat a bývalý ministr práce a sociálních věcí. „Je potřeba rozbít ty zbytnělé struktury, rakovinu, která tou stranou prorostla za ta léta,“ říká.
28.12.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Škromach otevřeně: O rakovině v ČSSD, šancích Maláčové i prvním selfie

 
Ve vysoké politice strávil dvacet let. Zdeněk Škromach (62, ČSSD) má za sebou práci poslance, senátora, ministra i stranického místopředsedy. Upozornil na sebe ale i tvorbou četných selfie a pořadem Hovory od bazénku. V rozhovoru pro Blesk Zprávy glosuje aktuální kondici ČSSD, její naději v podobě ministryně Jany Maláčové i snahu o hledání českého Fica. Zmiňuje také důsledky z vládnutí s premiérem Andrejem Babišem (ANO) nebo plán na výstavu fotografií. Jako dárek čtenářům se podělil o své vůbec první selfie.
23.12.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Zdeněk Škromach (600 článků)

Hašek chce do širšího vedení ČSSD

 
Kritika vedení ČSSD se minula účinkem a platformě Zachraňme ČSSD prý pomohla, řekl Právu její člen a bývalý senátor Zdeněk Škromach. Hlásí se údajně tisícovky příznivců. Její zakladatel Michal Hašek kandiduje na člena ústředního výkonného výboru strany, který se bude volit na sjezdu v březnu.
02.11.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků) , Michal Hašek (2447 článků)

Válčit s Babišem? Musíme ho obejmout tak pevně, až on vydechne, doporučuje ČSSD Zdeněk Škromach. A má ostrý vzkaz pro bývalé sobotkovské vedení

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nemyslím si, že válčit a napadat Andreje Babiše je cestou k úspěchu. Spíše tak ještě více posilují jeho pozici. Andreje Babiše je třeba obejmout tak pevně, až vydechne,“ říká Zdeněk Škromach, sociální demokrat a bývalý ministr práce a sociálních věcí. Upozornil, že kdyby ČSSD nešla do vlády s hnutím ANO, dnes už by byla mediálně odepsaná a nikoho by nezajímala. Jaký recept má na návrat strany mezi nejsilnější politické strany, prozradil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
14.10.2018 00:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Zdeněk Škromach (600 článků)

Zdeňek Škromach pozdravil čtenáře eXtra.cz: Takhle vypadá jeho poslední letní koupačka v bazénku s bublinkami!

 
Bazének k němu zkrátka neodmyslitelně patří... Řeč je o politikovi Zdeňku Škromachovi, který v minulosti zaujal mnohé nejen svými názory, ale třeba právě tím, že na Facebooku uveřejnil snímek z bazénku. Od té doby vzniklo nejen mnoho koláží a parodií, ale dnes už každý ví, že Zdeněk si umí udělat ze sebe srandu - je lidský...
22.09.2018 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Z bazénku zpátky na ministerstvo práce. Škromach radí Maláčové se zaměstnaností

 
Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) se vrátil na ministerstvo jako poradce, má na starosti oblast zaměstnanosti. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD). Ministerstvo od konce července vede Jana Maláčová (ČSSD), svůj tým poradců teprve sestavuje.
29.08.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Škromach se vrátil na MPSV jako poradce pro zaměstnanost

 
Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) se vrátil na ministerstvo jako poradce, má na starosti oblast zaměstnanosti. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD). Ministerstvo od konce července vede Jana Maláčová (ČSSD), svůj tým poradců teprve sestavuje.
29.08.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Rozdělovači funkcí. Zdeněk Škromach kriticky promluvil o Sobotkově garnituře, která pořád ovládá ČSSD

 
ROZHOVOR „Byli jsme zvyklí na vedení válek z doby druhé světové války, v době Vietnamu, ale ta situace se zcela změnila. Aby bylo možné zabránit právě různým teroristickým útokům v zemích, ve kterých žijeme, je potřeba dělat preventivní akce v jiných zemích,“ vysvětlil bývalý ministr a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach ke smrti tří vojáků v Afghánistánu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kromě zahraničí zároveň komentoval i českou politickou scénu a situaci v sociální demokracii.
20.08.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Zažili jsme léta před rokem 1989, my se propagandou zblbnout nenecháme, je si jistý Zdeněk Škromach. Západní země dělají stejné chyby, jako my tehdy

 
ROZHOVOR „Probíhá boj velmocí o nové rozdělení světa. To je jednoznačné i legitimní a každá velmoc používá svoje prostředky pro ovlivnění veřejného mínění ve zbytku světa. Dělat si iluze, že propagandu dělá jen Rusko, by bylo naivní,“ tvrdí bývalý senátor ČSSD Zdeněk Škromach. Upozornil, že naše výhoda tkví ve zkušenostech s propagandou, a proto „se jen tak zblbnout nenecháme“. Na rozdíl od západních zemí Evropské unie, které si neprošly podobnými zkušenostmi a teď dělají stejné a podobné chyby, jaké jsme zažívali v těch dobách: snahu regulovat, svazovat a do všeho mluvit.
25.05.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Zažili jsme léta před rokem 1989, my se propagandou zblbnout nenecháme, je si jistý Zdeněk Škromach. Na rozdíl od západních zemí. Západní země dělají stejné chyby, jako my tehdy

 
ROZHOVOR „Probíhá boj velmocí o nové rozdělení světa. To je jednoznačné i legitimní a každá velmoc používá svoje prostředky pro ovlivnění veřejného mínění ve zbytku světa. Dělat si iluze, že propagandu dělá jen Rusko, by bylo naivní,“ tvrdí bývalý senátor ČSSD Zdeněk Škromach. Upozornil, že naše výhoda tkví ve zkušenostech s propagandou, a proto „se jen tak zblbnout nenecháme“. Na rozdíl od západních zemí Evropské unie, které si neprošly podobnými zkušenostmi a teď dělají stejné a podobné chyby, jaké jsme zažívali v těch dobách: snahu regulovat, svazovat a do všeho mluvit.
25.05.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků)

Škromach pobízí ČSSD do vlády. Vymění bazének a „pracák“ za ministerstvo?

 
Býval jedním z nejpopulárnějších a nejviditelnějších politiků sociální demokracie. Vše ale skončilo v roce 2013 po takzvané lánské schůzce, kdy i Zdeněk Škromach dojel za prezidentem Milošem Zemanem a chystal sesazení tehdejšího šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky. Dnes je bývalý ministr práce a sociálních věcí pověstný především svými selfie fotkami a hovory od bazénku. V rozhovoru pro Blesk Zprávy rozebral situaci v sociální demokracii a promluvil i o tom, jestli se chystá do vlády.
04.05.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (600 článků) , Miloš Zeman (27280 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »