Články k osobnosti

Zdeněk Schwarz

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Schwarz »
 

Jsem odpůrce integrace, říká rázně exsenátor Schwarz

 
Sobotka je „vyčuraný“ slaboch, říká v reakci na postoj premiéra k uprchlické krizi exsenátor Zdeněk Schwarz (BPP). „Nejde o žádný útěk před válkou. Je to ekonomická migrace, která je řízená a má za cíl islamizaci Evropy.“ S přesvědčením, že ho před dvěma roky výrazně oslabila nálepka ODS, ale i řada negativních pseudokauz, jde nyní do souboje o mandát senátora znovu. Chce prosadit „klub“ pražských senátorů a vytvořit platformu nezávislých senátorů. Prozradil nám také, proč podporuje stávky lékařů. A nejen to…
23.09.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Metropolitní hnutí Pro Prahu zahajuje volební kampaň

 
Do Senátu PČR kandidují Zdeněk Schwarz a Vlastimil Vilímec
09.09.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Odvolaný ředitel Schwarz chce znovu do čela pražské záchranky

 
Bývalý šéf pražské záchranky Zdeněk Schwarz, který byl letos odvolán kvůli vleklým sporům se svými podřízenými, se chce znovu vrátit do své funkce a přihlásil se do konkurzu. Podle svých slov organizaci vedl dobře a věří, že splňuje požadavky konkurzu. O post nového ředitele pražské záchranné služby se uchází 14 kandidátů a komise se jejich žádostmi bude zabývat až v pondělí. 
12.06.2015 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Odvolaný šéf pražské záchranky se znovu hlásí do jejího čela

 
Zdeněk Schwarz, který vedl pražskou záchrannou službu 16 let, svůj boj o funkci nevzdal. V pátek oznámil, že se přihlásil do výběrového řízení na post jejího nového ředitele. Tvrdí, že podmínky řízení splňuje a že záchranku vedl dobře. Schwarze pražští radní odvolali 12. května.
12.06.2015 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Serete mě, jsem naštvaný. Odvolaný ředitel záchranky Schwarz promluvil

 
Po mnoha letech v čele pražské záchranky skončil Zdeněk Schwarz, který se cítí poškozen jednáním odborářů. Je velmi naštvaný, protože se k většině zaměstnanců chová slušně. Ve studiu ČT24 však také zaznělo, že použil slova „serete mě“ vůči několika pracovníkům. Jak to tedy v Pražské záchranné službě fungovalo?
15.05.2015 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Schwarz: Mé odvolání je šikana ze strany odborů

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz označil své odvolání z funkce za důsledek šikany ze strany odborů. Odboráři to odmítají, prý se jen bránili. Zřizovatel, jímž je hlavní město, podle Schwarze postupoval nestandardně, audit zadaný vedením Prahy označil za "vyhozené peníze". O odvolání ho dnes informoval ředitel magistrátního odboru e-mailem, odpoledne se má sejít s radním pro zdravotnictví Radkem Lackem (ANO). S výsledky auditu záchranné služby oficiálně ještě nebyl seznámen, řekl na dnešní tiskové konferenci.
15.05.2015 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Schwarz z pražské záchranky se rozčiluje: Své odvolání považuje za šikanu

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz označil své odvolání z funkce za důsledek šikany ze strany odborů. Zřizovatel, jímž je hlavní město, podle něj postupoval nestandardně, audit zadaný vedením Prahy označil za „vyhozené peníze“. O odvolání ho v pátek informoval ředitel magistrátního odboru e-mailem, odpoledne se má sejít s radním pro zdravotnictví Radkem Lackem (ANO). S výsledky auditu záchranné služby oficiálně ještě nebyl seznámen, řekl na tiskové konferenci.
15.05.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Je to šikana odborů, říká odvolaný šéf pražské záchranky

 
Šéf pražské záchranky Zdeněk Schwarz v pátek označil své odvolání za šikanu ze strany odborů. Zdůraznil, že si není vědom jakéhokoli pochybení. Své odvolání označil za nestandardní a nečekané.
15.05.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Radní: Šéf záchranky a odbory nebyli přístupni kompromisu

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz ani odboráři nebyli přístupni kompromisu a nechtěli přijmout mediátora, který by řešil vleklé spory uvnitř organizace. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO). Audit zjistil navíc dlouhodobé personální problémy, výměna ředitele tak byla nejlepší cestou k uklidnění sporů, tvrdí Lacko. Rada o odvolání ředitele nečekaně rozhodla v úterý. Schwarz, který organizaci vedl šestnáct let, situaci zatím nekomentoval. Náhlé rozhodnutí radních kritizuje opozice a chce vysvětlení.
13.05.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Lékař, který byl první na místě masakru: Co mu Hepnarová řekla?

 
Byl jako první lékař na místě tragédie, ošetřoval zraněné a podepisoval úmrtní listy obětí. Otec šéfa pražské záchranky Zdeněk Schwarz krátce po masakru v roce 1973, při kterém zahynulo 8 lidí, mluvil s vražedkyní Olgou Hepnarovou.
21.03.2015 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Schwarz je prý diktátor. Toto se údajně děje v pražské záchrance

 
Pracovníci Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy ve čtvrtek vstoupili do stávkové pohotovosti. Zdá se, že už mají plné zuby toho, jak organizaci řídí Zdeněk Schwarz. Ačkoli služba dosahuje dobrých výsledků při záchraně lidských životů, ředitel udržuje diktátorské poměry a zaměstnanci musí posluhovat jeho nejbližším spolupracovníkům. Páteční MF Dnes přináší některé těžko uvěřitelné příběhy.
30.01.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Praha kvůli sporům pošle na záchranku personální a finanční audit

 
Praha pošle na záchrannou službu personální a finanční audit, který má prověřit tři poslední roky fungování příspěvkové organizace. Rozhodla o tom dnes rada města, řekl radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO). Vedení záchranné služby několik týdnů opětovně řeší spory se zaměstnanci. Ředitel záchranky Zdeněk Schwarz potvrdil, že o auditu ví.
20.01.2015 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Námraza není chybou ČD, zdůraznil prezident strojvůdců. A pokud jde o odškodnění...

 
Speciál Hyde parku České televize byl v úterý věnován ledovce vládnoucí Česku. O situaci diskutovali Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP, Jindřich Hlas, prezident Federace strojvůdců ČR, ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz a člen představenstva ČD Michal Štěpán. Před kamerami zaznělo, že za vlaky stojící dlouhé hodiny na jednom místě rozhodně nenesou odpovědnost České dráhy. Rychlost, s jakou kalamita nastoupila, byla totiž nevídaná.
02.12.2014 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků) , Zdeněk Štěpán (5 článků)

Senátor, který prohrál volby: Podlá a odporná kampaň. Můj protikandidát, profesor Hampl, používal estébácké metody

 
Neúspěšný kandidát do Senátu, který neobhájil svůj mandát, Zdeněk Schwarz se na svém profilu na ParlamentníchListech.cz ohlíží za předvolební kampaní. Podle něj žádná předchozí kampaň ještě nebyla tak podlá a odporná, jako ta letošní. V odpovědi čtenářce uvádí hned několik nefér útoků, které zaznamenal. Kandidát lidovců, který nakonec zvítězil, Václav Hampl, podle něj používal estébácké metody a v kampani ukázal, že nemá vlastní názor.
21.10.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Pane senátore, proč kandidujete za ODS, ptal se čtenář. A šéf pražské záchranky odpověděl

 
Senátor a ředitel pražské zdravotnické záchranné služby Zdeněk Schwarz obhajoval svůj mandát opět jako nezávislý. V barvách občanských demokratů. A proč zrovna za ODS? Na to lékař odpovídal čtenářům na stránkách serveru ParlamentníListy.cz. Neměním dresy, míní.
12.10.2014 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Nechápu, jak někdo může zradit stranu. Senátor ze záchranky se chystá obhajovat mandát za ODS

 
ROZHOVOR Senátor, ale také lékař a zároveň ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz se pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o tom, proč by se rád opět stal senátorem a jaké to je bojovat s řediteli některých pražských nemocnic. „V prvním čtvrtletí tohoto roku jsme zaznamenali nárůst odmítnutí v pražských nemocnicích o sto procent oproti loňskému. V březnu to bylo rekordních 162 odmítnutí,“ shrnul Schwarz problémy záchranářů. Ovšem odhalil i jiné nešvary českého zdravotnictví...
27.08.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Za TOP 09 bude v Praze kandidovat Martin Bursík

 
Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík bude kandidovat za TOP 09 do Senátu v Praze 1. Oznámil dnes, že získal podporu výkonného výboru této strany. Senátorem za tento volební obvod je nyní ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz (za ODS).
18.07.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků) , Martin Bursík (309 článků)

Schwarz: Spor mezi pražskou záchrankou a nemocnicemi nepovažuji za vyřešený

 
Senátor za ODS a šéf pražské záchranky Zdeněk Schwarz nepovažuje spor o předávání pacientů mezi záchrannou službou a pražskými nemocnicemi za ukončený. Pokračování kauzy by se ale pacientů dotknout nemělo, řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Martina Veselovského.
03.07.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků) , Zdeněk Veselovský (4 články)

Schwarz chce obhajovat senátorský mandát jako nezávislý za ODS

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz by měl obhajovat senátorský mandát jako nezávislý za ODS. Jeho nominaci ještě musí schválit členové ODS v centru města a grémium strany. Dnes to uvedli předsedkyně ODS v Praze 1 Jaroslava Janderová a Schwarz. O senátorské křeslo se pravděpodobně utká především s bývalým rektorem Univerzity Karlovy Václavem Hamplem.
01.07.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Lže a dělá si reklamu, obviňují ředitelé pražských nemocnic šéfa záchranky

 
Zdeněk Schwarz, ředitel pražské záchranky, obvinil Nemocnici na Bulovce, že podruhé v týdnu odmítla přijmout pacienta. Šéfka nemocnice Andrea Vrbovská však toto nařčení odmítla s tím, že si chce Schwarz, který na podzim obhajuje pozici v Senátu, pouze udělat reklamu před volbami. Stejné obvinění padlo na Schwarze už v pátek ze strany ředitelů pražských nemocnic.
30.06.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »