Články k osobnosti

Zdeněk Němeček

  spisovatel a dramatik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Němeček »
 

VZP chystá zdravotní pojištění s paušálem „pro bohaté“. Svaz pacientů zuří

 
Místo jednotlivých doplatků například za bílé plomby byste se ani o platby za nadstandardní úkony nemuseli starat. Pokud si ovšem budete měsíčně připlácet takzvané komerční pojištění, s jehož myšlenkou koketuje ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Strategii má mít podle svých slov vypracovanou s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD), u něj na ministerstvu ale o ničem neví. Proti tomu kroku se ale ohradil Svaz pacientů ČR, který ho přirovnal k zdravotní péči pro chudé a bohaté.
18.10.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Němeček (6 článků)

MZ ČR a SÚKL: Bezpečnost pacientů a pohyb léčiv na trhu nejsou ohroženy

 
Bezpečnost pacientů a pohyb léčiv na trhu nejsou ohroženy, sdělili ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Zdeněk Blahuta po společném jednání k dalšímu postupu při řešení situace ohledně sporu o autorská práva k softwarovým aplikacím, které jsou SÚKLem využívány.
09.01.2016 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (377 článků) , Zdeněk Němeček (6 článků)

Při nákupech přístrojů do nemocnic prý neselhává systém, ale jen jednotlivci. Babišovy nápady na změny jsou prý nesmyslné

 
Krade se vytrvale v českém zdravotnictví, jak opakovaně naznačuje ministr financí Andrej Babiš (ANO), nebo se rezort daří stabilizovat, jak tvrdí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček? V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize o tom diskutovali ředitel VZP Zdeněk Kabátek, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění Tom Philipp (KDU-ČSL) a ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Martin Pavlík. Hovořili o drahých přístrojích, drahých lécích i o dopadech na pacienty.
23.11.2014 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19759 článků) , Svatopluk Němeček (377 článků) , Zdeněk Němeček (6 článků) , Tom Martin (22 článků) , Tom Martin (28 článků) , Tom Tom (98 článků) , Tom Martin (1 článek)

Audit v lékovém ústavu zjistil nevýhodné smlouvy a pronájmy

 
Audit ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv zjistil nevýhodné smlouvy i pronájmy, zbytečné výdaje na mzdy či změny v předmětu zakázek. Nestandardní licenční ujednání mohla vést k vydání až 300 milionů korun, nevýhodný pronájem kanceláří 20 milionů. Zjištění dnes představili ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) a ředitel SÚKL Zdeněk Blahuta. Podle Němečka asi padnou trestní oznámení.
15.04.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (377 článků) , Zdeněk Němeček (6 článků)

VZP podepsala memorandum o nákupech drahé techniky

 
O nákupu drahých přístrojů do nemocnic bude rozhodovat přístrojová komise na ministerstvu zdravotnictví. Memorandum, ze kterého to vyplývá, spolupodepsal ve čtvrtek 10. března spolu s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem i ředitel VZP Zdeněk Kabátek.
12.04.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Němeček (6 článků)

Novinář luští autora amnestie: Proč Hrad mlčí o tomto pánovi...

 
Komentátor Lidových novin Tomáš Němeček se zastal hradního právníka Pavla Hasenkopfa, který prý připravil propracovaný, ale poněkud složitý návrh amnestie. Podstatně jednodušší současnou podobu však podle Němečka připravoval ústavní expert a někdejší poslanec za ČSSD Zdeněk Koudelka, kterého si možná Hrad schovává pro další použití.
02.05.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Němeček (6 článků)
« Předchozí 1 Další »