Články k osobnosti

Zdeněk Lukáš

  skladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Lukáš »
 

Lukáš Kovanda: Návrh zavést povinný podíl českých potravin je návratem do komunismu

 
Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Dnes o tom opět jednají poslanci.
29.05.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Lukáš (19 článků)

Lukáš Kovanda: Soběstačnost? Problémy zemědělství jsou nízká přidaná hodnota a schopnost půdy zadržovat vodu

 
Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
27.05.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Lukáš (19 článků)

Byli u Babiše, teď velebí trio Polčák, Gazdík, Rakušan. Kandidátka STANu má v Praze několik bývalých politiků ANO. Zde důkaz

 
Aneta Krajcerová, Lukáš Zicha, Ondřej Růžička, Viktor Janouškovec či Zdeněk Pokorný. Všichni jsou zastupitelé městské části Prahy 4, kam se dostali ve volbách v roce 2014 pod hlavičkou hnutí ANO. Výše jmenování kandidují i letos, ale pod zcela jiným subjektem. Na svou kandidátku si je vzali STAN a KDU-ČSL. Lukáš Zicha kandidátku dokonce vede.
05.10.2018 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Lukáš (19 článků) , Zdeněk Ondřej (52 článků)

Aleš Rozehnal: Snaha vyšetřovací komise předvolat Zdeňka Bakalu nemá oporu v zákoně

 
Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace společnosti OKD „se jednomyslně shodla“ na tom, že požádá policii, aby předvedla k podání výpovědi Zdeňka Bakalu. Předseda komise Lukáš Černohorský tvrdí, že Zdeněk Bakala nemůže výpověď odmítnout, neboť jednací řád vyšetřovací komise říká, že každý je povinen na předvolání komise se dostavit ke komisi a vypovídat jako svědek. V tomto ohledu je však úvaha členů vyšetřovací komise mylná.
26.08.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (323 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Skandál Zdeněk Bakala: Jeho novináři, ČT i překvapivý hlas z kavárny. Už jde opravdu do tuhého

 
Sněmovní vyšetřovací komise prověřující privatizaci těžební společnosti OKD požádá policii, aby k výpovědi předvedla finančníka Zdeňka Bakalu. Podle jejího předsedy Lukáše Černohorského (Piráti) se na tom shodli všichni členové jednomyslně. Téma bylo k diskuzi v pořadu Události, komentáře ČT24.
15.08.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (323 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Pokud Bakala nedorazí, obrátíme se na policii, hlásí šéf komise k OKD

 
Pokud se finančník Zdeněk Bakala nedostaví v úterý před sněmovní vyšetřovací komisi prověřující privatizaci těžební firmy OKD, komisi nezbude než požádat o součinnost policii. Řekl to předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti). Bakala začátkem srpna prostřednictvím svého mediálního zástupce oznámil, že nepřijde. 
13.08.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (323 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

To je revoluční výbor! Šafr a Kalousek vyrážejí na obranu privatizátorů OKD

 
Zdeněk Bakala vzkázal, že se nedostaví před sněmovní vyšetřovací komisi ustavenou k prověření privatizace OKD. V čele komise stojí pirátský poslanec Lukáš Černohorský. Bakala do Česka vzkázal, že komisi nepovažuje za nestrannou. Novinář Pavel Šafr a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se miliardáře zastali.
05.08.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (323 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků) , Pavel Lukáš (60 článků)

Tak je to tady, pane Bakalo! My už víme, co vás čeká

 
Miliardář Zdeněk Bakala, který bývá obviňován z vytunelování OKD, se nejspíš nakonec k výslechu před sněmovní vyšetřovací komisi dostaví. Serveru Echo24.cz jeho mluvčí sdělil, že si finančník převzal předvolání. Podle šéfa komise Lukáše Černohorského mu poslanci nabídnou takový termín, aby měl čas.
31.07.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (323 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Sobotku i Bakalu chce vyslechnout komise k OKD. Poslanci žádají o 27 svědků

 
Bývalý premiér a ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD) nebo miliardář Zdeněk Bakala a dalších 25 svědků. Ty všechny si chce pozvat k výslechu sněmovní vyšetřovací komise zabývající se privatizací těžařského podniku OKD. Před poslanci by měl vypovídat i někdejší ministr průmyslu Milan Urban (ČSSD). Ve čtvrtek to po neveřejném jednání komise řekl novinářům její předseda Lukáš Černohorský (Piráti).
31.05.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (323 článků) , Milan Urban (170 článků) , Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Promlčí se Drahoš až na Hrad? Podle expertů je to klidně možné

 
Do debaty o příští hlavě státu se pustili politologové Zdeněk Zbořil a Lukáš Jelínek. Důvodem byl především poslední průzkum společnosti Median pro Seznam Zprávy, který ukázal, že vědec Jiří Drahoš by ve druhém kole prezidentské volby mohl porazit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Píše o tom Týden.cz.
02.07.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23959 článků) , Jiří Drahoš (1154 článků) , Jiří Zbořil (59 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků) , Jiří Jelínek (64 článků)

Korupční kauza kolem podnikatele Čadka a České pošty míří k soudu

 
Pražské vrchní státní zastupitelství poslalo k soudu obžalobu na podnikatele Lukáše Čadka v kauze korupce a podvodu kolem České pošty. Uvedl to dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Případ má dvě části. Čadek byl nejprve obviněn z korupce a později také z podvodu, za který mu hrozí až deset let vězení. V korupčním případu s ním figuruje také Kamil Choc, který má kvůli policejnímu vyšetřování pozastavené členství v ČSSD.
15.05.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Lukáš (19 článků)

Jako zelený aktivista blokoval dálnici, teď o ní na Čunkově kraji rozhoduje. Ekoterorista zahradníkem, zdravý rozum to nebere, bouří se někteří

 
Mezi zlínskými zastupiteli se řeší problém střetu zájmů kvůli dálnici D49. Šéfem tamního výboru pro územní plánování je ekologický aktivista Zdeněk Vacek, který v minulosti rozvoj této dopravní stavby blokoval. Sám v tom nevidí problém. Někteří zastupitelé začali hlasitě protestovat. Ostře se do Vacka pustil i zlínský exhejtman Libor Lukáš.
24.02.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vacek (9 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků) , Lukáš Vacek (9 článků)

V kauze České pošty začala konat policie. Z úplatkářství podezírá i podnikatele Čadka

 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zahájil zkrácené přípravné řízení s dvěma lidmi, kteří jsou podezřelí z úplatkářství v kauze České pošty. Údajně jde o podnikatele Lukáše Čadka a sociálního demokrata Kamila Choce. Na webu vrchního státního zastupitelství v Praze o tom informoval žalobce Zdeněk Matula. Podnikatel  Čadek už mezitím podal trestní oznámení na Českou poštu a jejího generálního ředitele Martina Elkána. 
27.08.2015 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Lukáš (19 článků)

Bazénkový národ s holými zadky. Pochmurné zamyšlení Lukáše Jelínka

 
Česko je takový malý bazénkový ráj, ve kterém jsme si všichni tak nějak blízko, především svými holými zadky. A ty máme rádi natolik, že jsme si z vody vyhnali sudetské Němce, Maďary a Slováci raději odešli sami. A teď nechceme k sobě do vody pustit uprchlíky. Svou politickou kariéru chce do pater nejvyšších skrze bazének dostat senátor Zdeněk Škromach (ČSSD). Využívá ji i prezident Miloš Zeman a v závěsu za ním parodující Andrej Babiš (ANO).
18.07.2015 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Zdeněk Škromach (593 článků) , Miloš Zeman (23959 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Nevěsta Bendig chystá praštěnou svatbu: Hoštice ze Slunce, seno… obrátí vzhůru nohama!

 
Jak Super.cz již informoval , hvězda ze SuperStar Honza Bendig  (20) , který před nějakým tím časem konečně přestal napínat své zamilované fanynky a přiznal, že má radši stejné pohlaví , chystá veselku. Jeho přítel Lukáš ho dojemně požádal o ruku a on souhlasil. Svatba se chystá na červen ve vesnici Hoštice v jižních Čechách, odkud pochází Zdeněk Troška  (61) , který tu také natočil slavnou trilogii Slunce, seno… . A právě v duchu filmů se uzavření registrovaného partnerství tohoto páru ponese!
14.01.2015 05:56 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (490 článků) , Jan Bendig (260 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Zemanův nový návrh: ČSSD by měla mít strach

 
POLITOLOGOVÉ Menšinová vláda ČSSD tolerovaná komunisty. Takové doporučení dal prezident Zeman během svého nedělního vystoupení na Primě. Podle politologa Lukáše Jelínka by to pro ČSSD bylo nejefektivnější řešení. Zdeněk Zbořil však "socany" varuje: Aby ČSSD mohla snít o menšinové vládě, musí získat alespoň 30 procent. Pokud její výsledek bude hubený, nezbývá než jednat o koalicích a vítěz je pak jasný: Miloš Zeman.
02.09.2013 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23959 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Nová strana Peake LIDEM nemá moc šancí, shodli se novináři

 
Vicepremiérka Karolína Peake byla hostem v diskusním politickém pořadu Brněnské televize B-TV Na rovinu. Debatu moderoval publicista Zdeněk Šarapatka a „oponenty“ jí byli Václav Dolejší, vedoucí domácí redakce MF Dnes, a Lukáš Petřík, redaktor ParlamentníchListů.cz.
14.05.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)

Žižkov prohrál s Příbramí a zůstává na dně tabulky

 
Tým fotbalistů Viktorie Žižkov prohrál v 16. kole Gambrinus ligy na domácím hřišti s celkem 1. FK Příbram 1:2. Góly vítězů vstřelili v 70. minutě Lukáš Pleško a v 74. minutě z penalty Zdeněk Koukal, v 88. minutě snížil Kevin Lafrance.
04.12.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Lukáš (19 článků)

Kluci z Cesty do pravěku se po 55 letech sešli!

 
Jedněmi z nejvýznamnějších hostů letošního zlínského festivalu pro děti a mládež budou herci, které u nás zná sice každý, ale nikoliv jménem. Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš a Zdeněk Husták, hvězdy legendárního filmu Cesta do pravěku, vzdají hold režisérovi snímku Karlu Zemanovi, jehož sté narozeniny se budou letos ve Zlíně slavit.
13.04.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Bejval (2 články) , Petr Herrmann (1 článek) , Josef Zeman (83 článků) , Zdeněk Lukáš (19 článků)
« Předchozí 1 Další »