Články k osobnosti

Zdeněk Dvořák

  herec, dabér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Dvořák »
 

Zemřel scenárista a spisovatel Zdeněk Mahler (†89). Podílel se na filmech Amadeus nebo Svatba jako řemen

 
Dožil se skutečně úctyhodného věku. Scenárista i spisovatel Zdeněk Mahler zemřel v sobotu. Bylo mu 89 let. Spolupracoval na scénářích k filmům jako Svatba jako řemen, Lidice nebo Božská Ema. V Oscary ověnčeném snímku Amadeus si dokonce zahrál. Byl autorem knih o slavných osobnostech, namátkou třeba Dvořáka, Smetany nebo Masaryka.
18.03.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Mahler (13 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Rusofobie antisemitismus 21. století? Pozvánka na debatu s českými experty na Rusko

 
POZVÁNKA Analytička a publicistka Veronika Sušová-Salminen, rusista a komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák, publicista a bezpečnostní analytik Jan Schneider a novinář a rusista Ondřej Soukup budou první listopadový čtvrtek účastníky debaty s názvem Rusofobie antisemitismus 21. století? Pořádá ji Zdeněk Kratochvíl a moderovat ji bude komentátor a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský.
26.10.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Soukup (308 článků) , Zdeněk Petr (108 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků) , Jan Kratochvíl (8 článků) , Petr Dvořák (561 článků) , Zdeněk Ondřej (27 článků) , Jan Dvořák (89 článků) , Honza Dvořák (89 článků) , Petr Dvořák (556 článků)

Zdeněk Jemelík, Liberecké justiční kratochvíle

 
V článku „Na liberecký soud se žene bouřka“, dostupném na mém bloggu a leckde jinde, jsem připomněl vznik a vývoj letitého trestního procesu, vedeného u Okresního soudu v Liberci proti bývalému libereckému okresnímu řediteli PČR Miroslavu Dvořákovi. Nebudu se již vracet k minulým událostem, pouze připomenu, že odvolacímu senátu Krajského soudu v Ústí n.L. předsedy Jiřího Malinovského se podařilo vytvořit v řízení zvláštní situaci: odvolacím rozsudkem pravomocně odsoudil obž. Miroslava Dvořáka k podmíněnému trestu za část skutků, napadených obžalobou. Odsouzený již trest vykonal. Zbytek kauzy vrátil odvolací soud k novému rozhodnutí Okresnímu soudu v Liberci, tedy senátu předsedy Richarda Skýby, který pana obžalovaného rovněž odsoudil k podmíněnému trestu. Odvolací soud rozsudek potvrdil.
21.07.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Dvořák (88 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Jiří Dvořák (203 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Zdeněk Lanz: Neuvěřitelná domýšlivost a arogance ředitele ČT Dvořáka?

 
Generálním ředitelem České televize byl na šestileté funkční období znovu zvolen Petr Dvořák. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že už je to za námi. Pár „drzounů“ sice tuto „kavčíhorskou“ frašku zkritizovalo, ale ČT si pojede dalších šest let ve starých kolejích. Zcela v duchu pořekadla „psi štěkají, karavana táhne dál“.
22.05.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (561 článků) , Petr Dvořák (556 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Zdeněk Jemelík: Na liberecký soud se žene bouřka

 
U Okresního soudu v Liberci ožije po letech kauza bývalého okresního ředitele PČR Miroslava Dvořáka a dá se očekávat, že v jednání budou bouřit emoce.
02.04.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Dvořák (88 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Slibovali jste... A hovno! Poslanec KSČM po sjezdu drsně smetl sociální demokracii

 
Asistent poslance ČSSD Jaroslava Foldyny Dalibor Dvořák se po sjezdu ČSSD tvrdě opřel do směřování strany. Podle jeho názoru, jejž uvedl na svém facebookovém profilu, musí strana zastávat jasně zřetelné levicové zájmy a zájmy odborů. A rozjela se diskuze, do níž se zapojil komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.
13.03.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (28 článků)

ČT se pokoušela o státní převrat, účtuje s Kavčími horami Zdeněk Zbořil. A přidává vtip

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Proč by se měla zabývat posunutím termínu volby generálního ředitele ČT Poslanecká sněmovna i to, jakým způsobem dává najevo smysl pro humor Petr Dvořák, vysvětluje ve svém pravidelném Rozjezdu politolog Zdeněk Zbořil. Věnuje se také debatám o českých povolebních koalicích: „Já si spolupráci ČSSD nebo ANO 2011 s Bohuslavem Sobotkou a Andrejem Babišem také neumím představit. I když vím, že oba mají silné žaludky, přece jen si toho řekli tolik, že spolu nemohou dnes zajít ani na kávu.“ Komentuje i zásadní prohlášení z mnichovské bezpečnostní konference: „Amerika first! Bude platit i na bitevním poli a ti ostatní o tom budou muset začít přemýšlet.“ K prognóze amerického historika o velmi krátkém působení Donalda Trumpa jako prezidenta USA Zbořil říká: „Výrok, hodný některé české TV, které vysílají pořad ‚Vědmy radí‘!“
20.02.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13751 článků) , Donald Trump (4114 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Petr Dvořák (561 článků) , Petr Dvořák (556 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Zdeněk Lanz: Škrty v České televizi?

 
Dnes ráno se na Parlamentních listech objevil článek „Budeme muset v ČT škrtat, když nám nebudete víc platit! vyhrožuje občanům ředitel Dvořák“. Pokud se nezvýší koncesionářské poplatky, bude muset Česká televize omezovat vlastní tvorbu. V rozhovoru pro server E15.cz to uvedl generální ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák.
26.10.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (561 článků) , Petr Dvořák (556 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Ovčáček na tradiční tiskovce sjel vědecké petičníky: Elity prohlubují příkopy od společnosti

 
Prezident Miloš Zeman zítra na Pražském hradě přijme šéfa České televize Petra Dvořáka, a to na jeho žádost. Jednat se prý bude o přenosu z oslav státního svátku 28. října. Na pravidelné tiskové konferenci to oznámil mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Uvedl také, že Zeman přijal na vlastní žádost majitele společnosti Arca Capital Pavola Krúpu, který prý chce pomoci nájemníkům bytů OKD, jež Zdeněk Bakala prodal mezinárodní společnosti.
18.08.2015 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (300 článků) , Petr Dvořák (561 článků) , Miloš Zeman (21270 článků) , Petr Dvořák (556 článků) , Jiří Dvořák (203 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Fotil akty manželky, učitelky ve škole: Nyní rezignoval i jako ředitel

 
Ředitel zlínské Základní školy Emila Zátopka Martin Hála rezignoval. Rada města jej do čela školy vybrala minulý týden, část veřejnosti však proti Hálovi protestovala. Vyčítala mu, že před šesti lety v prostorách školy nafotil akty své manželky. Protesty byly také údajně důvodem Hálovy rezignace. Své rozhodnutí písemně oznámil radě města, řekl dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.
30.06.2015 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (33 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Zlín povede STAN a ANO, primátorem bude opět Adámek

 
Vítězové komunálních voleb ve Zlíně, hnutí Starostové a nezávislí, dnes podepsali koaliční smlouvu s hnutím ANO, které skončilo ve volbách na druhém místě. ČTK to dnes řekl mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Primátorem opět bude Miroslav Adámek. Oba subjekty spolupráci oznámily již v pondělí, kdy podepsaly memorandum o spolupráci. Koalice bude mít v jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu 26 mandátů, STAN jich ve volbách získali 18, ANO osm.
24.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (28 článků) , Miroslav Adámek (68 článků) , Miroslav Dvořák (88 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků)

Profesionální celebrita Kardashianová má syna, jméno zatím tají

 
Kim Kardashianová (35) a rapper Kanye West (38) se v sobotu stali podruhé rodiči. Narodil se jim syn. Na chlapečka doma čeká dvouletá sestra North.
10.09.2014 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (176 článků) , Zdeněk Piškula (115 článků) , Zdeněk Svěrák (238 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Show Jana Krause: Herečka oprýskaných filmů, Lucie jako největší láska a chirurg přes břicho

 
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herečka Táňa Vilhelmová, hudebník Michal Dvořák a chirurg Zdeněk Krška. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte v pátek 20. června ve 22.15 na Primě.
20.06.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1025 článků) , Michal Dvořák (155 článků) , Michal Dvořák (153 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Nahradit Okamuru v Senátu chce deset kandidátů

 
O uvolněný post zlínského senátora se v doplňovacích volbách utká deset kandidátů. V pondělí po skončení nominační lhůty to uvedl mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. Místo v horní komoře uvolnil předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura poté, co byl zvolen do Sněmovny.
25.11.2013 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (28 článků) , Tomio Okamura (2099 článků)

Šéf zpravodajství ČT se na schůzi veřejně vypořádal se stížnostmi Drtinové a spol.

 
Šéf zpravodajství České televize Zdeněk Šámal Radě České televize vysvětloval, jak je to s údajnou cenzurou ve zpravodajství veřejnoprávního média. Třiadvacet stěžovatelů poukazovalo např. na to, že záměrně byly vynechávány záběry indisponovaného - nemocného prezidenta. Podle Šámala to není pravda. Generální ředitel ČT Petr Dvořák chce celou věc nechat zanalyzovat i odborníkům. Zprávu přináší server iDnes.cz. Nejznámější tváří stěžovatelů je moderátorka Daniela Drtinová.
06.11.2013 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (561 článků) , Daniela Drtinová (331 článků) , Petr Dvořák (556 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Asi se náhodou potkali a šli na pivo, zažertoval Škromach ke schůzce Sobotky a Dvořáka

 
Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka prý kují spolu pikle. Ve čtvrtek se totiž oba sešli v pražské restauraci La Gare, která je poblíž Lidového domu. Schůzka ale neušla pozornosti serveru Prvnizpravy.cz. Zatímco Sobotka o schůzce mlčí, místopředseda partaje Zdeněk Škromach ParlamentniListy.cz ujistil, že se vlastně nic nestalo.
30.08.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (583 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Petr Dvořák (561 článků) , Petr Dvořák (556 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Česká televize: Filip Renč natáčí film podle Monyové

 
Ve středu 17. července 2013 padla v Brně první klapka nového filmu Sebemilenec. Je to už třetí titul, který v brněnském studiu České televize vzniká podle námětu spisovatelky Simony Monyové. Režie Filip Renč. V hlavních rolích Simona Stašová a Jaromír Dulava, dále hrají Pavel Kříž, Naďa Konvalinková, Miluše Šplechtová, Klára Sedláčková-Oltová, Zdeněk Dvořák a další.
17.07.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Naďa Konvalinková (128 článků) , Klára Sedláčková (7 článků) , Simona Stašová (348 článků) , Jaromír Dulava (10 článků) , Filip Renč (571 článků) , Pavel Kříž (209 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků) , Miluše Šplechtová (55 článků) , Simona Monyová (133 článků) , Pavel Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (83 článků)

Diskuse na jihu Čech: za dostavbu Temelína levnější proud, silnice a byty

 
Nikdo z kandidátů na hejtmana jihočeského kraje není proti dostavbě Temelína, ale na tom, jestli by měl stát zvýšit kompenzace, již shoda ve čtvrteční diskusi na ČT nebyla. Lídr KDU-ČSL Zdeněk Dvořák by chtěl prosadit, aby Jihočeši za další dva bloky získali levnější proud. To ostatní politici považují za nereálné.
21.09.2012 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (28 článků)

Bakalova společnost se brání: DPP privatizovat nechceme, je to nesmysl

 
Jako nesmyslná spekulace byl odmítnut názor bývalého ředitele pražského Dopravního podniku Martina Dvořáka, že podnikatel Zdeněk Bakala chce prostřednictvím své společnosti BXR ovládnout a zprivatizovat DPP. V tiskovém prohlášení společnost popírá, že by měla jakýkoliv zájem o privatizaci dopravního podniku.
10.09.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (300 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Česká televize poprvé odvysílá předvolební debaty ze všech 13 krajů Česka

 
Tisková konference ČT k volbám: zleva mluvčí ČT Michaela Fričová, Václav Moravec, Marcela Augustová, Petr Dvořák, Renata Týmová, Zdeněk Šámal. Repro: ct24.cz
07.08.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (561 článků) , Václav Moravec (458 článků) , Petr Dvořák (556 článků) , Marcela Augustová (42 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)
« Předchozí 1 2 Další »