Články k osobnosti

Zdeněk Dvořák

  herec, dabér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zdeněk Dvořák »
 

ČT, soud, úřad, stížnost, úřad. A 9 milionů na Moravce je venku

 
Více než pět let trvalo dostat z České televize informace, kolik stála výroba pořadů Otázky Václava Moravce a Fokus Václava Moravce v roce 2017. Téměř 9 milionů Kč. Vedení veřejnoprávní televize po tu dobu ignorovalo soudní verdikty i rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů. „Zřejmě až doba, kdy se generální ředitel Petr Dvořák znovu uchází o funkci a zároveň chce televize zvýšit televizní poplatky, přiměla ČT změnit postoj, který byl veřejně neobhajitelný a trapný,“ říká pro ParlamentníListy.cz vysokoškolský pedagog a právní expert Trikolory Zdeněk Koudelka.
30.05.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Kolik platíme za Moravcovy pořady? Soud prolomil výmluvu na obchodní tajemství. Hovoří právník, který chce změnit praxi Kavčích hor

 
Česká televize má problém. Bude muset s pravdou ven. Respektovaný brněnský právník Zdeněk Koudelka (Trikolora), který se mimo jiné proslavil i úspěšným žalobami na proticovidová opatření vlády Andreje Babiše, vytrval ve svém snaze zveřejnit to, kolik veřejnoprávní televize utrácí za výrobu pořadů Otázky Václava Moravce a Fokus Václava Moravce. Přestože s odvoláním na obchodní tajemství odmítl generální ředitel České televize Petr Dvořák tuto informace zveřejnit, před několika dny jeho rozhodnutí zrušil Městský soud v Praze.
08.06.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25868 článků) , Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Zdeněk Piškula: Od pohádkových rolí k seriózním dramatům. Jak se dostal ke slávě?

 
Mladého Zdeňka Piškulu nejspíš znáte už z jeho první filmové role v pohádce Jana Svěráka Tři bratři nebo ještě jako malého Honzu Dvořáka z Vyprávěj. Herectví se sice věnuje už odmala, ale i tak je pozoruhodné, že slávy dosáhl už v tak útlém věku. Jak vypadala jeho cesta k úspěchu?
30.11.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (254 článků) , Jan Dvořák (25 článků) , Jan Dvořák (135 článků) , Honza Dvořák (135 článků) , Zdeněk Piškula (146 článků) , Zdeněk Svěrák (381 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Babiš spustil válku o ČT: Dvořák, Ovčáček, Fridrichová, Šarapatka. A rozštípl to Železný: „Byli jsme zdrženliví,“ přiznal náklonnost ČT

 
„Veřejnost dobře ví, že slova pana premiéra nejsou pravdivá,“ ohradil se proti výroku předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) o „rozeštvávání lidí“ Českou televizí generální ředitel ČT Petr Dvořák. Ne všichni ovšem souhlasili. „Soustavná agresivní kampaň,“ vypálil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, načež bylo v diskusi horko. Objevil se totiž radní ČT Zdeněk Šarapatka a varoval, že tvrzení nezůstane bez následků, přičemž ukázal, že Babiš ještě nedávno ČT chválil za „vysoce profesionální zpravodajství“. Nechyběl ani Jakub Železný s tvrzením, že byla ČT k vládě ještě „zdrženlivá“, či Nora Fridrichová. Ta dokonce dorazila s omluvou.
12.09.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25868 článků) , Petr Dvořák (840 článků) , Nora Fridrichová (455 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Jakub Železný (211 článků) , Jiří Dvořák (473 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků) , Zdeněk Železný (15 článků)

Konec „naší“ ČT? Wollner, Železný a Fridrichová v ohrožení, děsí Šarapatku. Odložte volbu radních, žádá

 
„Donuťte politiky k odložení volby nových radních České televize a pak k jejich veřejné volbě… Volejte a pište Babišovi,“ vyzval na čtvrteční demonstraci Milionu chvilek pro demokracii na Václavském náměstí radní ČT Zdeněk Šarapatka, podle kterého hrozí kvůli volbě nových členů Rady ČT zničení nezávislosti České televize „jako v Maďarsku a v Polsku“. Ohradil se i proti návrhu na zveřejňování majetku veřejnoprávních novinářů a Václav Moravec, Marek Wollner, Jakub Železný či Nora Fridrichová jsou podle něj v ohrožení. A šikana se prý nevyhnula ani „nejzkušenějšímu televiznímu profíkovi“ Petru Dvořákovi.
01.05.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Václav Moravec (742 článků) , Nora Fridrichová (455 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Jakub Železný (211 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků) , Marek Dvořák (48 článků) , Zdeněk Železný (15 článků)

Nezávislost ČT ohrožena! Na české politiky tlačí Evropská vysílací unie. Její viceprezident je Petr Dvořák

 
Jako za minulého režimu! Svobodný svět zase Česko varuje před nastupující normalizací. Člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka vyrazil na obranu České televize. Premiér Andrej Babiš a jeho vláda dostali varování.
10.04.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25868 článků) , Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Dvořákův odpor neuspěl. Výroční zpráva Rady ČT ukazuje na porušení zákona

 
Schválení Výroční zprávy o činnosti České televize za rok 2020 může být tvrdou ranou pro jejího generálního ředitele Petra Dvořáka. Radní ji totiž přijali ve znění, které obsahuje větu, že v politickém zpravodajství a diskusích ČT v roce 2020 byla nedostatečně zastoupená SPD. To značí porušení zákona. Nepomohlo ani to, že šéf veřejnoprávního média tuto pasáž označil za manipulativní a že radní Zdeněk Šarapatka hrozil, že kdo výroční zprávu v této podobě schválí, může mít právní problém. V maratónském jednání rady ale unikl Petr Dvořák usnesení, v němž se konstatovalo, že je ve střetu zájmů.
24.03.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Kýble špíny! Šarapatka předem „ocejchoval“ nominanty na nové radní ČT. I podplukovníka, jemuž televize ukradla fotky

 
Blíží se dovolba členů do Rady České televize... a radní Zdeněk Šarapatka dostal osypky, když nahlédl do seznamu kandidátů na členství v Radě ČT. Nahlédněte, která jména v něm vyvolávají obavy ohledně snah o „politické převzetí“ veřejnoprávní televize a odvolání jejího generálního ředitele Petra Dvořáka. „Jde do tuhého, občané, opoziční politici a přátelé České televize. Bděte!“ horlí Šarapatka.
13.03.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Zdeněk Ondráček udeřil: Dvořák z ČT? Bývalý, ale napravený komunista kňourá a vykřikuje cosi o nezávislosti televize! Její černá listina? Ano, jsem na ní

 
ROZHOVOR „Zpravodajství České televize je samotné dno mediální žumpy. Je nevyvážené a tendenční. O tom snad nemusíme diskutovat. Bylo to i několikrát potvrzeno,“ říká rázně komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. O černých listinách nepohodlných politiků si podle něj cvrlikají už i vrabci na střeše. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že už má dost prázdných slov o svobodě a demokracii od těch, kdo jsou nepříčetní kvůli odlišnému názoru. Podle něj je třeba Českou televizi učinit znovu nezávislou a pak ji ideálně zprivatizovat.
27.11.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (51 článků)

Šéf ČT dostal novou funkci. Radní Šarapatka je v eufórii a radostně kope kolem sebe: Xaver, Lipovská, Matocha...

 
Zdeněk Šarapatka, člen Rady ČT a velký obhájce současného vedení České televize, má dnes výbornou náladu. A o svou radost se podělil na Facebooku. Petr Dvořák získal opravdu významnou funkci. To prý bude u nácků mrzení…. Ostrými výrazy nešetří tento důstojný radní ani v jiných svých příspěvcích. Šmíra v roli předsedy vlády nebo třeba Kikina, vyberte si, Šarapatka je v ráži. Ale Xaver ho už utřel.
02.10.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Kraj podpořil vznik Jihočeské akademie karate půl milionem korun

 
Ještě více se zdokonalit v tradičním asijském bojovém umění u vybraných mladých dívek a chlapců a potenciálně z nich vychovat evropské, světové či olympijské šampiony. To jsou hlavní cíle nové Jihočeské akademie karate. Slavnostně byla založena v pondělí 10. srpna s více než půl miliónovou dotací kraje. Potvrdil to náměstek hejtmanky pro školství Zdeněk Dvořák.
11.08.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (51 článků)

„Radní ČT tuto pravomoc nemá.“ Petr Žantovský začal šťourat do činnosti Zdeňka Šarapatky. Zjistil závažný přešlap

 
TÝDEN V MÉDIÍCH To se nejhlasitějšímu zastánci generálního ředitele Petra Dvořáka a osazenstva Kavčích hor ani trochu nepovedlo. Zdeněk Šarapatka, jemuž z šestiletého funkčního období v Radě ČT už zbývá jediný rok, se pochlubil, že se obrátil na právníky České televize s požadavkem, aby podali trestní oznámení. Petr Žantovský v přehledu mediálních zajímavostí upozorňuje, že radní ze zákona žádnou takovou pravomoc nemá. Nejen tedy, že se dosluhující člen Rady ČT chová způsobem, který vyvolává kroucení hlavy, píše o lidech tu, že by měli umřít, tu, že jsou hnus, ale navíc nemá ani základní povědomost o povaze své práce.
11.07.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Válka v radě ČT: Lipovská chtěla zatrhnout odměny, popravčí tažení, zuřil Šarapatka

 
S kontroverzním návrhem přišla radní České televize Hana Lipovská (29). Ještě před středečním zasedáním Rady totiž zveřejnila, že navrhne nulovou odměnu pro ředitele ČT Petra Dvořáka (55). Ten má přitom za uplynulý rok nárok až na 2,4 milony korun. Vůči Lipovské se ohradil její kolega Zdeněk Šarapatka (61) i někteří politici. Dvořák nakonec dostal dvě třetiny bonusu.
24.06.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Jako p*ase! Další střet kvůli ČT. Lipovská rýpe, ozval se křik

 
Hana Lipovská je měsíc členkou Rady České televize a už navrhuje, že si generální ředitel ČT Petr Dvořák nezaslouží žádný finanční bonus. Její kolega z rady Zdeněk Šarapatka má za to, že by Lipovská měla projevit trochu pokory, když je členkou mediální rady tak krátce, ale ona prý místo toho ve skutečnosti neusiluje o nic menšího, než o vyhazov Dvořáka. Do sporu se vložil Petr Štěpánek, jeden ze zakládajících členů ODS a vzkázal Šarapatkovi, že na každou svini už se někde vaří voda.
24.06.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (970 článků) , Petr Štěpánek (970 článků) , Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Štěpánek (17 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Jako prase! Další střet kvůli ČT. Lipovská rýpe, ozval se křik

 
Hana Lipovská je měsíc členkou Rady České televize a už navrhuje, že si generální ředitel ČT Petr Dvořák nezaslouží žádný finanční bonus. Její kolega z rady Zdeněk Šarapatka má za to, že by Lipovská měla projevit trochu pokory, když je členkou mediální rady tak krátce, ale ona prý místo toho ve skutečnosti neusiluje o nic menšího, než o vyhazov Dvořáka. Do sporu se vložil Petr Štěpánek, jeden ze zakládajících členů ODS a vzkázal Šarapatkovi, že na každou svini už se někde vaří voda.
24.06.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (970 článků) , Petr Štěpánek (970 článků) , Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Štěpánek (17 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Hudebníci složí písně na zakázku a v jakémkoli žánru

 
Čeští hudebníci Jan Lstibůrek, Zdeněk Dočekal, Tomáš Reindl, Robin Král, Petra Páchová, Adam Koubek, Vanda Šípová či Karel Dvořák se spojili ve speciálním projektu nazvaném Song pro tebe. Spuštěný bude v pondělí 18. května na internetové adrese www.songprotebe.cz. Právu to sdělila manažerka projektu Barbora Šmýrová.
15.05.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Páchová (2 články) , Karel Dvořák (55 článků) , Karel Dvořák (55 článků) , Karel Dvořák (55 článků) , Adam Dvořák (12 článků) , Zdeněk Petr (194 článků) , Tomáš Dvořák (52 článků) , Karel Adam (20 článků) , Petr Adam (120 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků) , Petr Dvořák (840 článků) , Jan Dvořák (135 článků) , Honza Dvořák (135 článků) , Jan Adam (102 článků) , Jan Reindl (1 článek) , Petr Dvořák (835 článků) , Tomáš Koubek (2 články) , Adam Adam (519 článků) , Jan Koubek (1 článek) , Adam Song (1 článek) , Adam Adam (519 článků)

Prase Ovčáček! Z Rady ČT zahřmělo, ještě než Zeman začal projev

 
Předtočený projev prezidenta Miloše Zemana k současné situaci ovlivněné pandemií koronaviru vysílala ve čtvrtek TV Prima. Zájem o jeho odvysílání projevila i veřejnoprávní Česká televize, jejíž generální ředitel Petr Dvořák zaslal hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi dopis, ve kterém jej žádal o možnost sdíleného vysílání projevu souběžně s jeho vysíláním na TV Prima. I přesto tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček oznámil, že projev bude pro TV Prima exkluzivní. Na jeho rozhodnutí kriticky reagoval pak radní ČT Zdeněk Šarapatka.
20.03.2020 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Vratislav Mynář (1449 článků) , Jiří Dvořák (473 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Nářez u Xavera. Advokát Koudelka porazil ČT u soudu. Šlo o utajené smlouvy a platy. Jenže ředitel Dvořák...

 
Někdejší poslanec za ČSSD a moravský advokát Zdeněk Koudelka (Trikolóra) v rozhovoru pro internetovou televizi XTV kritizoval současné vedení státního zastupitelství, za něhož podle něj dochází k manipulaci s trestním řízením. Poukázal i na konkrétní příklady. Vedení strany ČSSD chce prý současné držitele moci ve státním zastupitelství zakonzervovat. Sociální demokracii podle jeho slov dokázal vést dobře jen Miloš Zeman, kterému se nejvíce dařilo oslovit široký zástup lidí. Promluvil ale také o svých sporech s Českou televizí, kterou označil za nedůvěryhodnou a pokryteckou.
29.11.2019 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27905 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Nářez u Xavera. Advokát Koudelka porazil ČT u soudu. Šlo o utajené smlouvy a platy. Jenže ředitel Dvořák...

 
Někdejší poslanec za ČSSD a moravský advokát Zdeněk Koudelka (Trikolóra) v rozhovoru pro internetovou televizi XTV kritizoval současné vedení státního zastupitelství, za něhož podle něj dochází k manipulaci s trestním řízením. Poukázal i na konkrétní příklady. Vedení strany ČSSD chce prý současné držitele moci ve státním zastupitelství zakonzervovat. Sociální demokracii podle jeho slov dokázal vést dobře jen Miloš Zeman, kterému se nejvíce dařilo oslovit široký zástup lidí. Promluvil ale také o svých sporech s Českou televizí, kterou označil za nedůvěryhodnou a pokryteckou.
29.11.2019 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27905 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)

Co chystá šéf ČT? Kellner prý má plán, koluje v zákulisí. Člen Rady ČT se Dvořáka zeptal napřímo. A...

 
Bývalý poradce Miloše Zemana v jeho premiérských dobách a současný radní ČT Zdeněk Šarapatka opět promluvil. Zmínil generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a jeho možný návrat na Novu.
06.11.2019 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Petr Dvořák (835 článků) , Zdeněk Dvořák (51 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »