Články k osobnosti

Zbyněk Stanjura

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Zbyněk Stanjura »
 

Stanjura chce znovu zkoumat odloženou kauzy reklamy na Čapím hnízdě. Žádá „přesvědčivé argumenty“

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) chce vědět, zda nedošlo k pochybení v otázce kauzy reklam pro Čapí hnízdo. Nechá tak prověřit postup Finanční správy. Píše o tom server Novinky.cz.
19.08.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Ministerstvo financí připravilo návrh regulace cen pohonných hmot, prošetří vysoké marže

 
Marže na čerpacích stanicích v červenci výrazným způsobem vzrostly. Ministerstvo financí poslalo do užšího připomínkového řízení návrh možné regulace cen pohonných hmot, aby byl k 1. září připraven k podpisu. Ministerstvo sleduje nezvyklé chování na některých místech, a podá proto v pátek, nejpozději v pondělí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podnět k prošetření. Dnes o tom informovalo v tiskové zprávě. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) později novinářům řekl, že kontroly marží budou pravděpodobně pokračovat i po 30. září.
18.08.2022 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Stanjurova válečná daň? Dráždivé. Ve válce nejsme, ale... Černochová dala karty na stůl

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) hájí plánované zvýšení výdajů vlády na modernizaci armády a vysvětluje, proč by se měla zavést daň, kterou ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nazval válečnou daní. „V současnosti sice Česká republika ve válce není, ale konflikt na Ukrajině se může snadno přenést dál, je proto potřeba investovat do obranyschopnosti i za cenu toho, že výdaje státu na modernizaci armády bude kompenzovat mimořádná daň,“ uvedla Černochová.
15.08.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (723 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků)

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

 
„Myslím si, že máme asi nejhorší vládu v našich dějinách. Ale je to naše vina, že jsme je zvolili,“ řekl bývalý prezident i premiér několika vlád Václav Klaus v rozhovoru pro Nadační fond Svědomí národa. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků v anketě, co si o jeho slov myslí. Exprezident kritizoval rozpočtové záměry kabinetu, z nichž vyplývá, že ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) i pro nadcházející roky plánuje deficity pohybující se kolem tří set miliard ročně. „Představa, že bychom mohli mít šest let deficity státního rozpočtu ve výši tří set miliard korun ročně, je pro mě konec světa,“ prozradil. Pokud budou deficity skutečně takové, jak je plánuje šéf státní kasy, máme se podle někdejšího prezidenta připravit na ještě dlouhé trvání vysoké inflace.
13.08.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků)

Stanjura: Důchody nesnížíme. Švihlíková: Nakupte si vodní děla

 
Miroslav Kalousek a Mirek Topolánek před časem přišli s desetibodovým plánem, jak postavit českou ekonomiku na nohy. Stávající ministr financí Zbyněk Stanjura hned několik bodů tohoto plánu smetl ze stolu. A ekonomka Ilona Švihlíková se zamyslela nad tím, co by se stalo, kdyby vláda Kalouskovy nápady realizovala. Kabinet Petra Fialy (ODS) by pak podle ekonomky musel nakoupit vodní děla.
08.08.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků) , Petr Fiala (3918 článků) , Miroslav Kalousek (7596 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků)

I za to může Babiš, ukazoval Stanjura. A už to jelo. „8 měsíců se jen vymlouváte,“ pálí Schillerová

 
Vládní koalice nezvládá současnou krizi. Uvedla to bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) v reakci na dnešní tiskovou zprávu Moody's, která snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) naopak tvrdí, že jde o účet za osmileté vládnutí předsedy ANO Andreje Babiše. Ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) uvedl, že vláda dělá vše pro snížení hrozby závislosti na ruském plynu.
06.08.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků)

Daň z nečekaného zisku? Stanjura: Umím si představit, že...

 
O možném zavedení daně z neočekávaného zisku by se mělo rozhodnout do 10. září, řekl ve středu večer ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v České televizi.
04.08.2022 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Lidem podpoříme elektřinu, plyn i teplo, ujišťuje Stanjura

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v rozhovoru pro Novinky.cz vyvrátil, že domácnosti letos dostanou od státu v topné sezoně v rámci úsporného tarifu podporu pouze na spotřebu elektřiny. Tarif podle jeho slov bude zahrnovat i plyn, v dalších programech se počítá také s podporou dálkového tepla a domovních kotelen.
02.08.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

„A zase Babiš? Babiš? Lidi by vás pochopili, ale...“ Stanjura oznámil zadlužení. Toto slyšel

 
Dlouho očekávaná novela státního rozpočtu na rok 2022 je tady. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) sliboval před volbami jiná čísla, nyní ale předpokládaný schodek 330 miliard korun omlouvá s poukazem na srovnání s tím, co by bylo, kdyby v čele byla vláda Andreje Babiše (ANO). Právě to mu ale má mnoho lidí za zlé, včetně sympatizantů.
28.07.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků)

Fialova vláda se chystá na dovolenou. Ale ještě před tím projedná důležitou věc

 
Navýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok, jak o něj požádá Sněmovnu ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), dnes projedná vláda.
27.07.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Státní výdaje proti původnímu rozpočtu poprvé přesáhnou dva biliony korun

 
Schodek letošního státního rozpočtu by měl nově činit 326,9 miliardy korun. Počítá s tím novela, kterou vládě navrhl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Informovala o tom Česká televize, která dokument získala. Kabinet bude o novele jednat ve středu. V březnu sněmovna schválila letošní rozpočet se schodkem 280 miliard korun.
25.07.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Vláda zvažuje zvýhodněnou půjčku od EK. Až 350 miliard. Pomohou proti Putinovi

 
Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) zvažuje půjčku od Evropské komise (EK) za výhodných podmínek až 350 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) s tímto záměrem souhlasí, úvěr by měl financovat projekty, které pomohou Česku zbavit se závislosti na ruských fosilních palivech a posílí jeho energetickou bezpečnost, sdělil Právu.
23.07.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků)

Ministerstvo financí navazuje spolupráci s Právnickou fakultou UK a ČVUT

 
Ministr Zbyněk Stanjura za Ministerstvo financí podepsal memorandum o spolupráci se zástupci dvou prestižních českých vysokých škol, konkrétně s ředitelkou Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT Vladimírou Dvořákovou a děkanem Právnické fakulty Univerzity Karlovy Radimem Boháčem.
23.07.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

DPH a daně z příjmu nezvýšíme. A zimu fakt zvládneme... Stanjura strašil, nyní uklidňuje

 
Jak to bude se zvyšováním daní v časech dnešní energetické a ekonomické krize? Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se znovu přihlásil o slovo a popsal, co mohou lidé čekat. Prozradil také, zda budou lidé v zimě mrznout.
16.07.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Ministerstvo financí: ECOFIN - Miliarda eur pro Ukrajinu, Chorvatsko bude platit eurem

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura v Bruselu v roli předsedy Rady Ecofin podepsal finanční pomoc Ukrajině ve výši 1 mld. eur. Celkem už Ukrajina získala od EU půjčky v celkové výši 2,2 mld. eur. Ministři financí také schválili přistoupení Chorvatska do eurozóny od 1. ledna 2023.
14.07.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Kalousek: Zvýšení daní? Stanjurovi budou nadávat, já ho podporuji. Někdo to zaplatit musí

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) připustil zvyšování daní pro firmy, které dosahují mimořádně vysokých zisků. V rozhovoru pro Seznam Zprávy potvrdil, že bude žádat sněmovnu o schválení další půjčky 50 mld. Kč a schodek rozpočtu tak dosáhne 330 mld. Kč. Uvedl také, že nedodrží slib o nezvyšování daní a naopak prohlásil, že zvyšování daní není v tuto chvíli tabu.
04.07.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

„Nikdo si nemůže být jist“. Stanjura promluvil o zvyšování daní

 
„Nejsou žádné limity a žádný sektor z té debaty vyjmut není. Nikdo si nemůže být jist.“ Ministr financí Zbyněk Stanjura promluvil o možném zvyšování daní. Může k němu dojít i navzdory tomu, co sliboval Petr Fiala (ODS) s koalicí SPOLU ještě před volbami.
02.07.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků)

Vyšší daně? „Nikdo si nemůže být jist!“ Plesl si všiml, co chystá Stanjura

 
„Nebudeme zvyšovat daně,“ prohlašovala jasně vláda premiéra Petra Fialy (ODS) po svém nástupu i během několika předchozích měsíců vládnutí. Stačilo však jen pár týdnů a vládní postoj ke zvyšování daní už není zdaleka tak skálopevný. „Nikdo si nemůže být jist,“ vzkazuje již nyní za vládu ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Fialův kabinet dle něho nemá při debatě u zvyšování daní „žádné limity“. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si povšiml, co chystá „fialová ODS v nejlepší formě“.
01.07.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (382 článků) , Petr Fiala (3918 článků) , Zbyněk Stanjura (403 článků) , Jaroslav Fiala (125 článků)

Bude těžba v OKD pokračovat? Stanjura promluví

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se dnes na tiskové konferenci vyjádří k pokračování těžby uhlí v OKD.
30.06.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)

Piráti ostrouhali, vydrbal s nimi Stanjura. V ČEZ budou sedět jiní

 
Dramatická úterní valná hromada společnosti ČEZ, která skončila až pozdě v noci, kromě zásadního sporu o výplatu dividendy také zvolila nové členy dozorčí rady. A tato volba se stala velkým politickým tématem. Cítí se jí totiž poškozeni koaliční Piráti, kteří kvůli tomu chtějí požadovat jednání koalice. Dva jejich protikorupční experty totiž vetoval ministr Zbyněk Stanjura.
29.06.2022 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (403 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »