Články k osobnosti

Winston Churchill

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Winston Churchill »
 

Praha? Prague Pride slaví, Churchill trpí. Motají se v tom někteří velvyslanci. Návrat k normálu již nebude možný, bojí se Milan Šarapatka

 
ROZHOVOR Bývalý diplomat a poslanec Milan Šarapatka varuje před narušováním základních hodnot společnosti. „Jsou oslavovány akce typu Prague Pride, je hanobena socha Winstona Churchilla, velikána, bez kterého bychom se možná kvůli nacistickým zvěrstvům nikdy ani nenarodili,“ upozorňuje. Z jeho pohledu byly překročeny hranice, zpoza nichž bude návrat do normálu jen těžko možný. Pro ParlamentníListy.cz komentuje vztahy mezi Spojenými státy a Čínou, a také stále více zásahů do osobních svobod člověka.
12.07.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

FOTO Křečkovi namalovali na úřad vaginu. Toto předcházelo

 
Z rasismu už nápisy neobviňují jen Winstona Churchilla, ale i Stanislava Křečka. Terčem vandalismu se stal sloup před ombudsmanstvím. A kromě obvinění z rasismu měl pachatel zálibu i v geometrických obrazcích...
08.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Milada Horáková umírala na oprátce 15 minut: Šlo o brutální komunistickou justiční vraždu

 
O milost prezidenta pro Miladu Horákovou dokonce prosili i Albert Einstein, Eleanor Roosevelt nebo Winston Churchill, ale zbytečně. Prezident Gottwald na doporučení ministra spravedlnosti rozsudek trestu smrti podepsal, čímž zapříčinil popravu jediné ženy v rámci politických procesů zinscenovaných komunisty v 50. letech. Na šibenici umírala čtvrt hodiny.
27.06.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (84 článků) , Milada Horáková (444 článků) , Winston Churchill (156 článků)

Poničení sochy Winstona Churchilla se mě osobně dotýká, naštval se Babišův poslanec

 
ROZHOVOR „Poničení sochy sira Winstona Churchilla v Praze se mi hrubě nelíbí a osobně se mě dotýká. Vzpomínám, jak v roce 1999 byla socha odhalena za přítomnosti bývalé premiérky Margaret Thatcherové, která kvůli tomu do Prahy přijela. Jak Winstona Churchilla, tak Margaret Thatcherovou osobně považuji za nejvýznamnější politiky 20. století, kteří si zaslouží naši úctu, a nikoliv sprejem napsaná hanlivá hesla,“ myslí si poslanec Karel Tureček (ANO).
26.06.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

Večerníčky slaví 55 let: Vyzrály i na komunistickou cenzuru!

 
Psal se rok 1965. Zemřel Winston Churchill, Prahu navštívil Louis Armstrong, proběhl slavný studentský Majáles. U nás se objevila první antikoncepční pilulka, a také kluk s papírovou čepicí, Večerníček. Ten z obrazovek nezmizel dodnes.
21.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Louis Armstrong (17 článků) , Winston Churchill (156 článků)

Češi, i vy můžete za otroctví, připusťte si to! Seděli v kavárnách díky dřině jiných, říká historička o předcích

 
Potom, co byl na pražském Žižkově pomalován pomník Winstona Churchilla, se řada občanů i veřejných osobností ptala, proč se téma kolonialismu a práv černochů řeší i u nás. Na tyto otázky má svou odpověď historička Markéta Křížová. Podle jejích slov v Deníku N i Češi profitovali z obchodu s otroky. „Za to, že se čeští vlastenci mohli scházet v kavárnách a nad finančně dostupnou kávou debatovat politické otázky, vděčili otrocké pracovní síle,“ tvrdí. Prý si to už konečně máme připustit.
17.06.2020 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

Zeman zuří kvůli posprejování Churchilla: „Je to popření naší historie,“ tvrdí a žádá tvrdý trest

 
Posprejování sochy bývalého britského ministerského předsedy Winstona Churchilla v Praze 3 prezidenta Miloše Zemana velmi urazilo. Uvítal by, kdyby se podobné činy více trestaly, například veřejně prospěšnými pracemi. Vyzdvihl Churchillovu zásluhu na zachování národní identity Čechů. Zeman to dnes řekl na Pražském hradě při jmenování nových předsedů krajských soudů.
17.06.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Miloš Zeman (24043 článků)

Vysílali jsme: Ničení soch „hrdinů“. Přepisování dějin, nebo nutná součást boje proti rasismu?

 
Ve světě stále pokračuje boj proti „nevhodným“ sochám spojený s protirasistickým hnutím Black Lives Matter. Během uplynulých dní došlo ke strhnutí sochy Kryštofa Kolumba v americkém Richmondu, nebo se na podstavci sochy Winstona Churchilla jak v Londýně, tak i v Praze objevily nápisy. V britském Leicesteru se dokonce objevilo i volání po odstranění sochy indického vůdce Mahátmy Gándhího. Nejen o těchto událostech ve středečním Epicentru hovořil historik Národního muzea Michal Stehlík.
17.06.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Kryštof Michal (56 článků) , Matter Matter (83 článků)

Miroslav Kulhavý: Budeme sundávat sochu Masaryka na Hradčanském náměstí?

 
Jen s IQ pod 80 lze dnešním pohledem hodnotit velikány minulosti. Posprejovaná socha Winstona Churchilla v Praze je jen obrazem debility aktérů a i těch, kteří s aktem souhlasí. Korunu tomu nasadilo i samotné zdůvodnění tohoto vandalského činu.
15.06.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

Roztomilý Vystrčil! říká Zdeněk Zbořil. A připomíná mu, co neuslyší rád

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Zdálo se mi, že Mchpd se domnívají, že vzhledem k medializované pandemii nebo CO cvičení s COVID-19 už stojí trochu opodál,“ říká k protestům chvilkařů z minulého týdne politolog Zdeněk Zbořil. V souvislosti s bouřemi v Americe i evropských státech připomíná některé historické události a dodává: „Kdysi za velké mobilizace mládeže ve Velké Británii demonstrovali londýnští policisté s heslem: Až vás někdo přepadne, nevolejte nám! Zavolejte si hippies!“ A poškozování soch Winstona Churchilla? „V roce 1969 jsem měl možnost redigovat úspěšnou kompilaci Jaroslava Matějky Život Sira Winstona…“ Zbořil v dnešním Rozjezdu komentuje i obavy místopředsedkyně Evropské komise z rasismu.
15.06.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

Gándhí byl rasista, fašista a sexuální predátor? A dost! říká přední umělec z Brna. A nejen on

 
Byl to rasista! Tato věta dnes zvedá ze židle tisíce demonstrantů nejen v USA, žene je do ulic a některé vede dokonce k rabování. Vede je také k ničení soch osobností historie s odůvodněním, že si nezaslouží mít sochu na veřejném místě, protože to byli rasisté. Nálepky rasisty se dočkal i britský válečný premiér Winston Churchill. Jenže tím to nekončí. I Mahátma Gándhí, indický duchovní vůdce, byl prý rasista a nezaslouží si sochu. V Británii už kvůli tomu vznikla petice, která vyvolala pozornost i v Česku. Ozval se scenárista Břetislav Rychlík.
15.06.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Břetislav Rychlík (33 článků)

Gándí byl rasista, fašista a sexuální predátor? A dost! říká přední umělec z Brna. A nejen on

 
Byl to rasista! Tato věta dnes zvedá ze židle tisíce demonstrantů nejen v USA, žene je do ulic a některé vede dokonce k rabování, Vede je také k ničení soch osobností historie s odůvodněním, že si nezaslouží mít sochu na veřejném místě, protože to byly rasisté. Nálepky rasisty se dočkal i britský válečný premiér Winston Churchill. Jenže tím to nekončí. I Mahátma Gándhí, indický duchovní vůdce byl prý rasista a nezaslouží si sochu. V Británii už kvůli tomu vznikla petice, která vyvolala pozornost i v Česku. Ozval se scénárista Břetislav Rychlík
15.06.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Břetislav Rychlík (33 článků)

,,Zh*bněte na mor.” Počmáraný Churchill: Obhajoba hrdiny z nečekané strany. Je veselo

 
Marketér Jakub Horák, který pomohl Pirátům ke sněmovnímu volebnímu úspěchu, se vložil do sporu o roli britského válečného premiéra Winstona Churchilla v dějinách 20. století. Konstatoval, že nastal čas počítat nový letopočet. Vzal si při tom na paškál levicový publicistický server A2larm.cz. A odpálil slovní bombu.
14.06.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Jakub Horák (81 článků)

Zalepí vám pusu za fotku Churchilla? Na sociálních sítích to vře

 
Slavný britský politik a válečný premiér Winston Churchill, jenž žil v letech 1874 až 1965, už je 55 let po smrti, ale jak je vidět, jeho jméno dodnes budí vášně. Svědčí o tom útoky na Churchillovy pomníky ve Velké Británii, podobné útoky v Praze a teď už i situace na sociálních sítích. Když se veřejně zastanete Churchilla, může přijít trest.
14.06.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

Zeman pro PL: Bez Churchilla by se Británie dohodla s Hitlerem a Češi by byli vyhnáni Heydrichem. Pachatele potrestat, blbost je trestný čin

 
Prezident republiky Miloš Zeman poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivní vyjádření ve věci vandalizace sochy sira Winstona Churchilla na pražském náměstí Winstona Churchilla.
14.06.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Miloš Zeman (24043 článků)

„Byl rasista,“ nasprejovaly ženy k Churchillově soše v Praze. Chtěly rozproudit debatu

 
„Byl rasista. Black lives matter.“ Takový nápis se objevil ve čtvrtek na podstavci sochy Winstona Churchilla v Praze 3. Teď se přihlásily ženy, které ho tam nasprejovaly. Chtěly tím vyvolat debatu o roli někdejšího britského premiéra v dějinách a vyjádřit solidaritu nynějším bojům za rovnoprávnost, uvedly v prohlášení, které v sobotu zveřejnil internetový deník Alarm. Policie se jejich činem zabývá, radnice Prahy 3 nechala nápis ještě ve čtvrtek odstranit.
14.06.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

Posprejovaly sochu Churchilla v Praze, teď Čechům vzkazují: Taky jste rasisté, podívejte na Romy a uprchlíky!

 
V souvislosti s rasovými nepokoji, které vzedmula násilná smrt černocha při policejním zásahu ve Spojených státech, se v pátek na soše bývalého britského premiéra Winstona Churchilla na stejnojmenném náměstí v Praze 3 objevil nápis „Byl rasista. Black Lives Matter“. Autorky svůj čin vysvětlují v prohlášení, které má k dispozici redakce serveru a2larm.cz.
14.06.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

Vondra (ODS): Jen blbci opakují stejnou chybu dvakrát

 
Komentář na facebookovém profilu k posprejování pomníku Winstona Churchilla na pražském Žižkově
13.06.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků)

„Psychopate!“ Čulík to schytal za útok na britského velvyslance. Jde o Dukovy květiny pod posprejovaným Churchillem

 
Kardinál Dominik Duka položil květiny pod sochou státníka Winstona Churchilla v Praze 3, která se nedávno stala obětí vandalismu. Uctění Churchillovy památky si všiml i britský velvyslanec Nick Archer a pronesl slova díků, což šéfredaktorovi Britských listů Janu Čulíkovi stačilo k tomu, aby britského diplomata nařkl z pokrytectví. Neušetřil ani Duku či současného britského premiéra Borise Johnsona. Ve svých názorech však zůstal osamocen. „Čulík je psychopat,“ zní po Čulíkově běsnění na Twitteru.
13.06.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Dominik Duka (1004 článků) , Nick Archer (8 článků)

Ostrý vzkaz Václava Klause sprejerům od Churchilla. Do Prahy patří, stejně jako Koněv!

 
Sochu bývalého britského premiéra Winstona Churchilla na Žižkově vandalové posprejovali nápisem, že byl rasista. Stalo se tak v důsledku rasových nepokojů, které ve Spojených státech vyvolala násilná smrt černocha George Floyda. Je tato památka rasistická a měla by být odstraněna? Podle bývalého prezidenta Václav Klause určitě ne. „Churchillova socha do Prahy patří, stejně jako Koněvova,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.
12.06.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Winston Churchill (156 článků) , George George (711 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »