Články k osobnosti

William Saroyan

  dramatik, prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o William Saroyan »
 

Nové knihy: Josef Fousek, William Saroyan a Jiří Kalemba

 
Aktuální nabídka knih přináší soubor fejetonů písničkáře a textaře Josefa Fouska i klasické dílo Williama Saroyana Tracyho tygr s ilustracemi významného ilustrátora Jiřího Šalamouna. Basketbalový příběh mapuje publikace novináře Jiřího Kalemby Šestí na světě, zatímco Ondřej Fibich hledá historické kořeny Šumavy v jejích tajemných pověstech.
01.05.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: William Saroyan (3 články) , Josef Fousek (9 článků)

Meg Ryan sekla s hraním. Víme, co ji bude živit!

 
Herečka Meg Ryan se rozhodla postavit za kameru a ve dvaapadesáti letech otestovat, zda uspěje jako režisérka. Pro svůj filmový debut si vybrala adaptaci románu Lidská komedie Williama Saroyana z roku 1943. Svému snímku po dohodě s producenty dala název Ithaca podle správního města okresu Tompkins ve státě New York.
03.02.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Meg Ryan (55 článků) , William Saroyan (3 články)

Nové knihy – Falcones Ildefonso, Francis Scott Fitzgerald, William Saroyan i Matt Haig

 
Letní atmosféra láká k dobrodružství, i když ho španělský právník a prozaik Falcones Ildefonso umístil do Barcelony v čase před půl tisíciletím a spojil se stavbou chrámu Panny Marie u Moře. Povídky amerického klasika Francise Scotta Fitzgeralda, vydané poprvé česky, položí několik sugestivních otázek. Tracyho tygr Williama Saroyana přiláká ke srovnání originálu a českého překladu. A nakonec může upoutat upíří rodina populárního britského autora Matta Haiga.
15.07.2011 07:35 |

podobné články

Osobnosti: William Saroyan (3 články) , Matt Fitzgerald (1 článek)
« Předchozí 1 Další »