Články k osobnosti

William Hague

  Herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o William Hague »
 

Angelina Jolie bude přednášet na kurzu Ženy, mír a bezpečnost

 
Herečka Angelina Jolie (40) sice nemá akademické vzdělání, které by jí umožňovalo učit na vysoké škole, ale do svého kurzu si ji jako hostující lektorku přizval bývalý britský ministr zahraničí William Hague, jenž přednáší na London School of Economics.
30.05.2016 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2122 článků) , William Hague (19 článků)

Angelina Jolie bude učit na kurzu Ženy, mír a bezpečnost

 
Herečka Angelina Jolie sice nemá akademické vzdělání, které by jí umožňovalo stát se pedagogem na vysoké škole, do svého kurzu si ji ale jako hostující lektorku přizval bývalý britský ministr zahraničí William Hague, jenž přednáší na London School of Economics. Hollywoodská hvězda spolupracuje dlouhodobě s OSN jako vyslankyně dobré vůle pro uprchlíky. Studentům áčkového magisterského kurzu Ženy, mír a bezpečnost bude poskytovat praktické zkušenosti.
25.05.2016 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2122 článků) , William Hague (19 článků)

Odchod Británie z EU bv mohl znamenat rozpad Spojeného království, varuje bývalý vysoký britský politik

 
Odchod Británie z Evropské unie by mohl znamenat rozpad Spojeného království, napsal v článku zveřejněném v listu The Daily Telegraph bývalý konzervativní ministr zahraničí a dlouhodobý kritik EU William Hague. V případě vítězství odpůrců setrvání v unii v plánovaném referendu by podle něj Skotsko společný stát opustilo. Hague se prý proto v lidovém hlasování s největší pravděpodobností chystá podpořit členství Británie v evropské osmadvacítce.
23.12.2015 18:26 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Opevnit se, trvale zavřít hranice. Bude to mnohem, mnohem horší, varuje úctyhodný hlas

 
Na webu deníku The Telegraph vydal bývalý první státní tajemník Velké Británie William Hague komentář k současnému jednání na Maltě o migrační krizi. To, co nás podle něj čeká, je mnohem horší, než s čím jsme kdy vůbec počítali. A jediná data, ze kterých při řešení krize můžeme vycházet, jsou demografická. Ta totiž lze nejlépe předvídat a stavět na nich modelové situace.
11.11.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Angelina Jolie otevřela bolestné téma: Násilí na ženách ve válkách

 
Herečka Angelina Jolie otevřela v úterý 10. února Centrum žen, míru a bezpečnosti při London School of Economics, které bude vzdělávat odborníky i aktivní pracovníky při prevenci násilí páchaného na ženách ve válečných zónách. Hollywoodská hvězda v Londýně otevírala vysokoškolské centrum spolu s bývalým ministrem zahraničí Spojeného království Williamem Haguem.
12.02.2015 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2122 článků) , William Hague (19 článků)

Zaorálek v Londýně: Kyjev nemá nárok na „Marshallův plán“. Aspoň ne teď

 
Evropa nesmí být závislá na jednom energetickém zdroji. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se na tom ve čtvrtek shodl s šéfem britské diplomacie Williamem Haguem. Hovořili i o výsledcích voleb do Evropského parlamentu, na nichž se podle českého ministra odrazilo to, že Evropská unie nebyla schopna účinně zareagovat na ekonomickou krizi minulých let.
29.05.2014 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2476 článků) , William Hague (19 článků)

Zaorálek bude s Haguem jednat o česko-britských vztazích

 
Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek zahajuje dvoudenní návštěvu Británie. V Londýně by se měl dnes sejít se svým britským protějškem Williamem Haguem. Vedle česko-britských vztahů budou tématem rozhovoru například nedávné volby do Evropského parlamentu.
29.05.2014 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2476 článků) , William Hague (19 článků)

Fiedler (Úsvit): O zbrojním pokrytectví, hladové Evropě a ruském prezidentovi

 
Koncem března deklaroval britský ministr zahraničí William Hague odhodlání Velké Británie trvale omezit prodej zbraní do Ruska. Apeloval přitom na ostatní evropské „bratry v triku“, aby zaujaly stejný postoj. Ovšem v polovině dubna se jaksi zdá, že toto provolání bylo jaksi bezzubé.
17.04.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Přátelé syrské opozice se shodli, že Asad nemůže být v příští syrské vládě

 
Spojenci syrské opozice se dnes v Londýně shodli, že syrský prezident Bašár Asad nemůže být v příští syrské vládě. Řekl to šéf britské diplomacie William Hague. Se zástupci syrské opozice se v Londýně sešli přestavitelé 11 zemí, které Asadovy oponenty dlouhodobě podporují. 
22.10.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Kerry: Asad může předejít útoku, když odevzdá chemické zbraně

 
Americký ministr zahraničí John Kerry dnes prohlásil, že syrský prezident Bašár Asad může odvrátit zásah v Sýrii, pokud do týdne odevzdá chemické zbraně mezinárodnímu společenství. Kerry se tak podle agentury AP vyjádřil na návštěvě Británie, kde se sešel se svým protějškem Williamem Haguem. 
09.09.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (171 článků) , William Hague (19 článků)

Schwarzenberg bude jednat s Haguem, předá cenu Stoppardovi

 
Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg bude dnes jednat v Londýně se svým britským protějškem Williamem Haguem. Předá také britskému dramatikovi Tomu Stoppardovi cenu Gratias Agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.
12.10.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Tom Stoppard (11 článků) , Karel Schwarzenberg (3811 článků) , William Hague (19 článků)

Akce v Libyi: Francie i Británie vyzývají NATO k větší rozhodnosti

 
Severoatlantická aliance by měla podle britského ministra zahraničí Williama Hagua co nejdřív zintenzivnit svoji vojenskou kampaň Libyi. Hague to řekl v úterý před zasedáním ministrů zahraničí EU v Lucemburku.
12.04.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Britové uprchlého Kaddáfího ministra před justicí chránit nebudou

 
Londýn nenabídl libyjskému ministru zahraničí Músu Kúsovi, který ve středu uprchl do Británie, imunitu před britskou ani mezinárodní justicí. Řekl to ve středu britský ministr zahraničí William Hague.
31.03.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Britové chtějí evakuovat lidi z Libye vojenskými letadly, i bez povolení

 
Britský ministr zahraničí William Hague ve středu připustil využití vojenského letectva k evakuaci britských občanů z Libye, kterou zmítají nepokoje. Vzdušné síly by přitom prý ani nečekaly na povolení libyjských úřadů.
23.02.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

SLEDOVALI jsme LIBYJSKOU KRIZI minutu po minutě

 
Očekává se, že opozice po setmění zahájí opět vlnu protestů. Kaddáfí naproti tomu vyzval stoupence, aby vyšli do ulic a odzbrojili protestující davy.
22.02.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Rusko odmítá další sankce proti Íránu

 
Rusko nepodpoří další kolo sankcí OSN proti Íránu. V Londýně to v úterý řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po jednání se svým britským protějškem Williamem Haguem.
15.02.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Afghánští únosci zabili britskou humanitární pracovnici

 
Britskou humanitární pracovnici, která byla v září unesena v Afghánistánu, v pátek její únosci zabili, když byl podniknut pokus o její osvobození. Oznámil to dnes britský ministr zahraničí William Hague. Italské ministerstvo zahraničí zase potvrdilo, že při dnešním útoku afghánských povstalců zahynuli čtyři italští vojáci.
09.10.2010 14:35 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)

Propuštění atentátníka z Lockerbie byla chyba, shodly se USA a Velká Británie

 
Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová a její britský protějšek William Hague se shodli na tom, že propuštění bývalého libyjského agenta Abdala Basata Muhammada Midžrahího, který spáchal atentát na boeing americké společnosti PanAm, byla chyba.
16.07.2010 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků) , William Hague (19 článků)

Britský ministr zahraničí Hague zamířil na první návštěvu do Afghánistánu

 
Afghánistán je první zastávkou nového šéfa britské diplomacie Williama Haguea. Dává tak najevo, že Afghánistán zůstává prioritou britské zahraniční politiky.
22.05.2010 08:15 |

podobné články

Osobnosti: William Hague (19 článků)
« Předchozí 1 Další »