Články k osobnosti

Washington Washington

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Washington Washington »
 

Zoufalí demokraté a Washington. Atentát na Trumpa se nezdařil, občanská válka nebude. Josef Mašín k dnešním USA

 
„Vlna rabování, rasistické demonstrace a podněcující rétorika budou pouze s menší přestávkou, než média dostanou novou osnovu, před volbami pokračovat. Začátek je již v dohlednu. Jak již Lloyd Austin dříve oznámil, bude-li Trump před volbami ve vedení, může se tak stát pouze pomocí jeho přítele Putina a tedy je zde ještě armáda,“ sdělil nám v rozsáhlém rozhovoru poslední žijící z antikomunistické Skupiny bratří Mašínů Josef. Spojené státy americké totiž nedávno zažily obrovský šok. Atentát na prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.
19.07.2024 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Josef Mašín (124 článků) , Washington Austin (2 články) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Zvednuté pěsti. „Silný moment.“ Jak to vypadalo při potvrzení Trumpa

 
Kandidát na prezidenta Donald Trump opanoval scénu na nominačním sjezdu své strany v Milwaukee. „Trump po pokusu o atentát a sérii vítězství nastupuje na scénu,“ napsal Washington Post. Podle listu New York Times zvolil relativně smířlivý tón, ač prý původně chtěl zaútočit na „zkorumpovanou Bidenovu vládu“. „Chci se pokusit sjednotit naši zemi, ale nevím, jestli je to možné,“ oznámil Trump. Znovu se ukázalo, že jedním z témat, které Trumpovy příznivce trápí, je nelegální migrace do USA.
16.07.2024 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Hořkost Zelenského: Odmítli ho a chtějí pozvat Rusy

 
Ukrajinský prezident sice vložil hodně sil do mírového summitu ve Švýcarku, ale podle listu Bild skončil tento summit pro Zelenského v podstatě neúspěchem. Nejenže se jednání nezúčastnili prezidenti USA a Číny, ale několik zemí, včetně nikoli bezvýznamných států, odmítlo podepsat závěrečnou deklaraci summitu. Mezitím přišel server deníku Washington Post s informací, že 4300 ukrajinských vězňů požádalo propuštění a přijetí do armády. Zatím bylo přijato 2750 vězňů.
17.06.2024 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

„Křiví, chromí a nemocní.“ Ukrajině dochází kvalitní „maso“. A horší věci

 
„Křiví, chromí a nemocní.“ Mezi takovými vojáky si prý ukrajinští velitelé musí vybírat, když chtějí posily. Článek deníku Washington Post odhalil, jaké nedostatky se vyskytují u vojáků, které z týlu převeleli na frontu, ale také u těch, které odvedli. Při výcviku je prý 20 nábojů na osobu a granáty žádné. Takže se musí vojáci vše učit na místě. Kromě toho, Ukrajinu trápí i nedostatek protivzdušné obrany. A když zaútočila na ruské pozice v okolí Bělgorodu, následovala od Rusů tvrdá odplata.
03.06.2024 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Analytici sledují, zda se Rusům povede na Ukrajině „bod obratu“

 
Pokud by Rusové dobyli Charkov, byl by to bod obratu ve válce, řekl ruský vojenský analytik Anatolij Matvijčuk. V tuto chvíli se zdá, že nelze vyloučit ani tento scénář. I když se to prý zdá velmi nepravděpodobné, protože Rusové nemají na dobytí Charkova dost sil. Místo rozsáhlejších útoků prý v Charkovské oblasti popravují civilisty. Podle listu Washington Post Rusové při útoku v Charkovské oblasti předvedli také jednu pozoruhodnou věc. Z řad NATO zaznívá, že ruská obranná průmyslová základna (DIB) je efektivnější než západní.
18.05.2024 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Proruský, populistický. Světový tisk představoval čtenářům postřeleného Fica

 
„Slovenský populistický premiér byl několikrát postřelen při pokusu o atentát,“ píše v titulní zprávě The Washington Post. O vážném stavu slovenského premiéra Roberta Fica, který byl po postřelení převezen do nemocnice v Banské Bystrici, informuje většina nejčtenějších světových médií. Mezi nimi také britská stanice BBC, americký informační server Politico, konzervativní Fox News či německé deníky Die Welt a Die Zeit.
15.05.2024 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1336 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

P. C. Roberts: Washington se snaží svrhnout vládu Gruzie a otevřít druhou frontu proti Rusku

 
Tvrdí to gruzínské vládní kruhy. Takže je to přesně tak, jak jsem předpovídal, a Putinova neschopnost rozpoznat pravý stav věcí a nekonečné prodlužování konfliktu na Ukrajině přinášejí Rusku a světu další potíže.
10.05.2024 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Museli lhát, aby udrželi morálku. Z USA další střípek o Ukrajině

 
Ukrajinské vedení neříkalo celou pravdu o počtu padlých vojáků, aby nedemoralizovalo ostatní vojáky a veřejnost. „Skutečný počet mrtvých, který Ukrajina dlouho odmítala zveřejnit, musel být pravděpodobně prezentován jako nižší, aby nedošlo k demoralizaci bojujících vojáků a aby to neohrozilo mobilizaci,“ řekl pro Washington Post zákonodárce, který si přál zůstat v anonymitě. A Ukrajina sice dostala významnou pomoc od USA, ale nedostatek vojáků je velký problém.
28.04.2024 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Rusko jako druhá Francie, nebo spíš Severní Korea? Rozsáhlá analýza. Co vše je ve hře

 
Pokud se chce Západ v budoucnu dočkat ruského procitnutí, při němž by si Rusové uvědomili „dlouhodobou cenu extrémního antizápadního postoje“ namísto toho, aby raději směřovali k „vazalství“ s Čínou či k severokorejskému scénáři, musel by podle historika a odborníka na mezinárodní vztahy Stephena Kotkina Washington skoncovat s protiruskou politikou a přestat Rusy „tlačit ještě více do Putinovy náruče“ a potvrzovat tvrzení o „nesmiřitelně protiruském kolektivním Západu“. V případě vypuknutí chaosu v Rusku podle Kotkina nejde vyloučit ani možnost „soudného dne“.
18.04.2024 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

„Hašek se bude zlobit.“ FOTO Fialy má následky. Lidé znali souvislosti

 
Premiér Petr Fiala (ODS) se při své návštěvě USA dostal i na zápas NHL. Ačkoliv při zápase Washingtonu s Boston Bruins chtěl vidět hlavně Davida Pastrňáka nebo Pavla Zachu, v diskusi na sociální síti X dostal „čočku“ za to, že koupením lístku přispěl i na ruského hráče Alexandra Ovečkina, který právě hraje za Washington.
17.04.2024 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Ovečkin (76 článků) , Petr Fiala (6558 článků) , David Pastrňák (151 článků) , Pavel Zacha (11 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Útok na Izrael ukončen, hlásí Írán. Izrael plánuje odvetu. Biden vycouval

 
Írán vyslal na Izrael za uplynulou noc více než 300 dronů, informovala o tom izraelská armáda s tím, že 99 procent z nich se podařilo sestřelit. Útok je odpovědí na bombardovaný íránský konzulát v Damašku 1. dubna, připisovaný židovskému státu. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že jakýkoliv útok nezůstane bez odvety. Americký prezident Joe Biden v prohlášení uvedl, že plánuje koordinovat reakci G7 na útok Íránu. Před odvetou Írán varuje Izrael; tvrdí, že pokud Washington podpoří protiútok, zasáhne americké základny, uvádí zahraniční média.
14.04.2024 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (94 článků) , Joe Biden (1257 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Krym, Donbas. „Lidem by to nevadilo.“ Tak prý Trump urovná Ukrajinu

 
Americký prezident Donald Trump již několikrát prohlásil, že ví, jak by v případě svého znovuzvolení prezidentem urychleně ukončil válku na Ukrajině. Jak by toho chtěl docílit? Americký deník The Washington Post s odkazem na anonymní zdroje tvrdí, že se Kyjev bude muset vzdát Krymu či části Donbasu. „Nemají ponětí, o co jde a co se stane,“ komentovala však tato tvrzení mluvčí prezidentské kampaně Trumpa. On sám nedávno k řešení konfliktu naznačil, že má pro Putina a Zelenského nachystáno sdělení, které není určeno uším zbytku světa.
07.04.2024 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Biden i Trump získali potřebný počet delegátů pro další nominaci na prezidenta

 
Americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce v úřadu Donald Trump si v dosavadních primárkách a volebních shromážděních zajistili dostatečný počet delegátů na to, aby získali nominaci svých stran do listopadových voleb hlavy státu. Informují o tom agentury AP a Reuters. Jedenaosmdesátiletý demokrat Biden a o čtyři roky mladší republikán Trump se v prezidentském klání utkají znovu po čtyřech letech. Oba v noci na dnešek uspěli ve stranických primárkách v Georgii, Mississippi a také ve státě Washington.
13.03.2024 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Medveděv vyřkl temnou vizi: Pokud prohrajeme na Ukrajině, zničíme atomovkami Berlín, Londýn i Washington, hřímá

 
Bývalý ruský prezident a současný místopředseda bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv od počátku války na Ukrajině nejde pro ostrá slova daleko. To dal najevo i v posledním příspěvku na sociální síti Telegram. V něm pohrozil, že pokud Rusko prohraje, zničí jaderným útokem Kyjev, Washington, Berlín a Londýn. Porážka by totiž podle Medveděva znamenala rozpad Ruska.
20.02.2024 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (382 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

A je jasno. Trumpovi odpadl soupeř a strhla se mela

 
Z boje o post kandidáta Republikánské strany na prezidenta vypadl další účastník, floridský guvernér Ron DeSantis. Zároveň podpořil Donalda Trumpa, který v Iowě získal přes 50 procent hlasů. A podle průzkumu deníku Washington Post tomu tak bude i ve státě New Hampshire. Trumpovi tak zbývá jedna soupeřka, u které si podle moderátora Tuckera Carlsona demokraté přejí, aby nominaci vyhrála.
22.01.2024 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Ron Carlson (3 články) , Ron Tucker (2 články) , Washington Washington (269 článků) , Ron Post (1 článek) , Washington Washington (269 článků) , Ron Tucker (2 články)

Bidenovi se to sype. Texas se vzepřel. „Takhle začala občanská válka.“

 
Na rekordní počty nelegálních migrantů v USA se rozhodli reagovat představitelé Texasu a v pohraniční oblasti u města Eagle Pass povolali Texaskou národní gardu, načež americké pohraniční stráži zamezili, aby se nadále v oblasti, kde se pohybuje velké množství ilegální migrantů, angažovala. „Americká občanská válka začala obsazením federálních objektů státními jednotkami,“ šíří se po kroku Texasu předzvěst vážných reakcí. Washington již reaguje.
12.01.2024 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (211 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Nepokleknu, nebudu recitovat, co chcete. Kandidát na amerického prezidenta se vzepřel novinářům

 
Jsem proti kruté rasové diskriminaci v této zemi, nebudu slibovat věrnost vašemu novému náboženství moderního wokeismu, říká republikánský kandidát primárních prezidentských voleb Vivek Ramaswamy. Během dnešní akce v Iowě odmítl woke ideologii a obvinil média z rozdělování společnosti. „Hanba vám,“ řekl směrem k reportérce listu The Washington Post.
03.01.2024 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Proč se cestující staví do fronty u odletové brány dřív, než je potřeba

 
Všichni je známe: Cestující, kteří se u odletové brány na letišti řadí do fronty ještě předtím, než je svolána jejich nástupní skupina. Přestože letištní pracovníci dávají jasné pokyny, stále existuje silný kontingent lidí, kteří se buď postaví k nástupu do letadla dříve, než jsou vyzváni, nebo čekají na svých místech, aby byli na palubě jako poslední. Zatímco druhý typ se často drží zpátky, aby se vyhnul stání ve frontě, motivy, které vedou první skupinu, mohou být hůře odhadnutelné, napsal list The Washington Post ( WP ).
03.01.2024 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Představy o Ukrajině. Fico je na XTV rozbil. „Nadále platí, už ani náboj“

 
Slovenský premiér Robert Fico promluvil k českým divákům. Prozradil, že nadále hodlá budovat klasickou levicovou stranu, která nebude přebírat témata z Bruselu, ale na prvním místě bude řešit životní úroveň lidí. Posteskl si, že se po pár letech opět přivírá okno svobody. „Znovu mám pocit, že na nás platí ta politika jednoho politického názoru. To, co říká Brusel a Washington, tak to platí. A opovažte se říkat něco jiného,“ zlobil se. A to byl teprve začátek Ficovy kanonády. Rozohnil se mimo jiné i kvůli Ukrajině.
19.12.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1336 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Kreml odmítl vměšování USA do případu Navalného; ten byl z věznice odvezen neznámo kam

 
Rusko odmítlo údajné vměšování Spojených států do případu vězněného opozičního aktivisty a politika Alexeje Navalného. Podle kremelského mluvčího Dmitrije Peskova není Kremlu známo nic o Navalného momentálním místě pobytu. Příznivci opozičníka v pondělí oznámili, že se s ním již téměř týden neúspěšně snaží spojit a nevědí, kde se nachází. Washington nad těmito zprávami vyjádřil znepokojení.
12.12.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »