Články k osobnosti

Washington Washington

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Washington Washington »
 

Dave de Camp: Bílý dům je proti vyhlášení příměří na Ukrajině

 
Bílý dům se ještě před příletem čínského prezidenta Si Ťin-pchinga do Moskvy vyslovil proti vyhlášení příměří na Ukrajině. Přičemž motiv tohoto nesouhlasu je jasný: Washington netouží po tom, aby se prostředníkem možného budoucího jednání Putina s jeho protějškem z Kyjeva Zelenským stal zrovna čínský prezident.
22.03.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků) , Dave Dave (19 článků)

Ministr Síkela: Připomínáme si 105 let česko-amerických diplomatických a obchodních vztahů

 
Více než 60 zástupců českých firem se zúčastní podnikatelské mise do USA, kterou v týdnu povede ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Navštíví Washington, Austin a San Francisco.
13.03.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Washington Austin (1 článek) , Francisco Francisco (25 článků) , Francisco Francisco (25 článků) , Washington Washington (226 článků) , Francisco Francisco (25 článků) , Washington Washington (226 článků)

„Území Ukrajiny? Ne. Jiný cíl.“ Překvapení z USA. Jiná řeč, než známe

 
„Územní kontrola, ačkoli je pro Ukrajinu nesmírně důležitá, pro Spojené státy není nejdůležitějším rozměrem budoucnosti války,“ píše dvojice politologů prestižní americké výzkumné instituce RAND Corporation ve své studii zabívající se americkými zájmy v rámci války na Ukrajině s tím, že je pro USA mnohem výhodnější, aby zabránily dlouhé válce. Washington dle studie sice nemůže sám rozhodnout o délce trvání války, ale může pomoci k vyjednání konce konfliktu. Stačí prý uskutečnit čtyři kroky. Dle moderátorky Jany Bobošíkové studie ilustruje i to, jak se „liší české a americké zájmy v rusko-ukrajinském konfliktu“.
23.02.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (900 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Armáda USA sestřeluje neznámé objekty ostošest: Další to schytal nad Huronským jezerem

 
Americká armáda v neděli sestřelila nad Huronským jezerem neidentifikovaný objekt. Za poslední tři dny je to nad Severní Amerikou už třetí „neznámý objekt“, který armáda sestřelila. Minulý týden pak Američané sestřelili u pobřeží Jižní Karolíny čínský balon, který Washington označil za špionážní.
13.02.2023 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Jsou za sabotáží Nord Streamu Spojené státy? Podle slavného novináře ano

 
V Moskvě rezonuje článek amerického investigativního novináře, který tento týden obvinil Spojené státy z loňské sabotáže plynovodu Nord Stream. Svět by měl poznat pravdu o tom, kdo plynovody sabotoval, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov novinářům. Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov prohlásil, že Washington bude čelit „následkům“ a dodal, že zpráva není pro Rusko překvapením.
09.02.2023 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

 
Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už kvůli různým druhům a konfiguracím. A deník Washington Post popsal, jakou „boudu“ musely USA ušít na německého kancléře, aby s dodávkou souhlasil. Ovšem hned po diskuzi o tancích se rozjela ta o bojových letounech. A kancléř je nespokojen a tvrdí, že něco takového vůbec není na stole. Varuje před tím, aby politici slibovali zbaně jen proto, aby si polepšili na domácí politické půdě.
30.01.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Americký tisk: Pavlovo vítězství upevní proukrajinské a prozápadní postoje ČR

 
Politický nováček Petr Pavel porazil populistického velkopodnikatele Andreje Babiše v prvních důležitých volbách tohoto roku v Evropě. Tak hodnotí dnešní výsledek českých prezidentských voleb americký deník The New York Times (NYT). Podle něj výsledek znamená neúspěch populismu a upevňuje pozici České republiky coby "rozhodného podporovatele Ukrajiny". Další prestižní americký list The Washington Post napsal, že Pavlovo vítězství upevní také západní orientaci země.
29.01.2023 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Petr Pavel (2025 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Nezodpovědní váleční nadšenci z Prahy... Profesor Krejčí vysvětluje, co obnášejí Řehkovy plány

 
„Zase by se objevila hesla typu ‚Vše pro frontu‘, nemluvě o tom, že pro ruské zbraně by Česko nepředstavovalo vzdálený týl, ale hlubší frontu.“ Politolog profesor Oskar Krejčí analyzuje slova náčelníka generálního štábu o případné výběrové mobilizaci. „Nikdy v dějinách jsme neobstáli. Česko je země, která má především budovat integrovaný záchranný systém,“ připomíná. Navíc Česko půjde do války, když tak rozhodne NATO – tedy Washington. „Vojenské aliance mají velitele,“ říká Krejčí.
28.01.2023 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Když jsem viděl, jací lidé si dělali fotku s Pavlem... Paroubek se pozastavil

 
Velká část českých občanů hlasovala proti svému třídnímu zájmu, komentuje bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek výsledky prvního kola prezidentských voleb. Konkrétně svá slova míří na generála Petra Pavla, před nímž důrazně varuje. Paroubek zmiňuje důvody, proč je pro něj přijatelným kandidátem Andrej Babiš, u kterého je přesvědčen, že obyčejným českým lidem může prospět. Zato generál jako „americký kandidát“ prý bude poslouchat Washington.
16.01.2023 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4617 článků) , Andrej Babiš (25786 článků) , Petr Pavel (2025 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

„Mluví z duše lidu“. Bašta zazářil na Primě, expert nabízí vysvětlení

 
Když slibuje, že v případě zvolení prezidentem odvolá Fialovu vládu i proto, aby zabránil válce, kterou tento kabinet touží vyvolat, mluví z duše lidu. Tak si vysvětluje mediální expert Jiří Mikeš drtivé vítězství Jaroslava Bašty v debatě šesti prezidentských kandidátů na CNN Prima NEWS a jeho 47 procent získaných v hlasování diváků. Lidé cítí, že vláda je tu od toho, aby se starala o vlastní občany. A ne, aby se v první řadě koukala na to, co si myslí v Bruselu, co říká Washington a co od nás požaduje prezident Ukrajiny.
05.01.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Ostřelování porodnice v Chersonu. USA a Rusko si posílají vzkazy. Co bude dál?

 
Ruská agrese proti Ukrajině trvá již více než deset měsíců. V čase přechodu mezi Vánocemi a Novým rokem Rusové zasáhli porodnici v Chersonu. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov mezitím varoval Západ, aby se vyvaroval rozpoutání jaderné války a do Bruselu vzkázal, že Rusko už s EU nebude obchodovat jako dřív. Z USA však přišla jasná odpověď, Washington je odhodlán v podpoře Ukrajiny vytrvat. A co bude dál? Britská BBC nabídla několik perspektiv.
28.12.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (239 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Jan Urbach: Tucker Carlson na FoxNews o návštěvě Zelenského

 
Podle slov moderátora americké televizní stanice FoxNews Tuckera Carlsona skutečnost, že Washington plní každý požadavek ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a obětuje blaho svého vlastního marického národa, je možné nazvat „nejvíce ponižující scénář pro jeden z nejmocnějších států světa“.
25.12.2022 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Putin vyslovil zakázané slovo "válka". Za vyřčení hrozí v Rusku až 15 let vězení

 
Taková školácká chyba. Po téměř deseti měsících od brutální invaze na Ukrajinu prezident Vladimir Putin použil v této souvislosti slovo válka, což vyvolalo pozdvižení, jak píše web Washington Post. A proč? Protože v Rusku je použití tohoto slova v souvislosti s Ukrajinou nelegální a osobě, která šíří takové "lživé" informace, hrozí až 15 let vězení.
23.12.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4923 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Zelenskyj se cestou z USA stavil v Polsku, jednal s přítelem Ukrajiny Dudou

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se po cestě ze Spojených států zpět do vlasti setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Oznámil to dnes Zelenskyj na sociální síti  telegram , kde rovněž zveřejnil video ze schůzky. Podle ukrajinské prezidentské kanceláře se setkali v polském městě Rzeszów. Ukrajinský prezident ve středu navštívil Washington, kde jednal s prezidentem Joem Bidenem a vystoupil v Kongresu.
22.12.2022 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Bilion dolarů nás stál boj proti Rusku, píše ekonom. Ceny: To nejhorší přijde

 
„Na oltář vítězství jsme s vidinou zničit ruské hospodářství položili 1 bilion dolarů za vyšší náklady za energie,“ komentuje ekonom Pavel Šik článek agentury Bloomberg, vypočítávající, že Evropu v důsledku ruské války na Ukrajině zasáhl nárůst energetických nákladů ve výši zhruba 1 bilionu dolarů a upozorňující na to, že „nejhorší krize za poslední desetiletí v Evropě teprve začíná“. Dle Šika současná data ukazují, že „sankce nefungují“. „Sankce jsou jen prázdná, arogantní a alibistická gesta k tomu, aby politici nemuseli jednat,“ míní. Odlišný pohled sdílel The Washington Post – sankce dle jeho analýzy Rusko značně drtí.
21.12.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Prioritou USA je posílení ukrajinské protivzdušné obrany, řekl Biden Zelenskému

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že v neděli telefonicky hovořil se svým americkým protějškem Joem Bidenem a poděkoval mu za „bezprecedentní“ pomoc, kterou Washington poskytuje Ukrajině od únorové ruské invaze. Bílý dům v prohlášení na svých internetových stánkách uvádí, že Biden řekl Zelenskému, že prioritou pro USA je posílení ukrajinské protivzdušné obrany.
12.12.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Stáhněte obvinění proti Assangeovi, vyzývají přední světová média Washington

 
Americká vláda musí upustit od stíhání spoluzakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange, protože tím podkopává svobodu tisku. V  prohlášení  to dnes uvedly mediální organizace, které Assangeovi jako první pomohly zveřejnit uniklé diplomatické depeše, včetně deníků The Guardian, The New York Times (NYT), Le Monde, El País a magazínu Der Spiegel. Assange je ve Spojených státech stíhán v souvislosti s 18 trestnými činy, včetně špionáže. Nyní je v Británii, která letos souhlasila s jeho vydáním.
28.11.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Julian Assange (156 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Bude dynastii Kimů vládnout ženská ruka? Diktátor prý připravuje dceru na nejvyšší roli

 
Zdá se, že v budoucnu čekají KLDR velké změny. Napovídají tomu fotografie Kimovy dcery, která se začala účastnit mnoha oficiálních akcí. V zemi, kde žádná osoba na fotografii není náhodně, to podle deníku Washington Post může znamenat, že Kim Ču-ä se pravděpodobně začíná připravovat na nástupnictví po svém otci.
28.11.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1841 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

To území už nezískáte. Čas jednat? Ze špičky USA nový vzkaz Ukrajině

 
Situace na ukrajinské frontě se stabilizuje. Dle informací deníku Washington Post má nyní ruská armáda tři linie obrany, ale nepostupuje dále. Americký generál Milley uvedl, že to je možnost začít vyjednávat. Ale dodal, že se jedná jen o možnost. Naopak ministr obrany prohlásil, že o vyjednávání bude rozhodovat Kyjev. Dobytí Chersonu pak podle deníku Wall Street Journal znamená nové možnosti jak pro Rusko, tak pro Ukrajinu.
21.11.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)

Naznačte ochotu jednat s Ruskem, i když je Putinovo, žádá americká vláda Ukrajince

 
Vláda amerického prezidenta Joea Bidena neveřejně vybízí představitele Ukrajiny, aby přestali odmítat rozhovory s ruským vedením a dali najevo ochotu jednat. Píše to v neděli deník The Washington Post s odvoláním na nejmenované diplomaty seznámené s obsahem konverzací.
06.11.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (918 článků) , Washington Washington (226 článků) , Washington Washington (226 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »