Hejtman Vondrák: Proč dovážet potraviny zdaleka, když to dobře umíme i u nás

 
Soutěž Regionální potravina už 11. rokem upozorňuje na místní farmáře a producenty. V devíti kategoriích soutěží kvalitní poctivé produkty vyrobené z místních surovin. Letos sklidil úspěch například Jesenický horský sýr, Libavský med nebo rajčata Hranáček z Farmy Bezdínek. Byly uděleny i tři Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje.
03.07.2020 09:20 |

podobné články

Bitva u Hradce poprvé po 28 letech nebude

 
Dne 3. července 1866 došlo v okolí vrchu Chlum u Hradce Králové k největší polní bitvě na území Čech. Na stejném místě se už po léta v tento čas scházejí tisíce lidí z celého světa, aby si událost připomenuly a uctily oběti krvavé řeže. Letos poprvé po 28 letech se tu kvůli pandemii velká bitevní ukázka neuskuteční. Vzpomínková akce proběhne v okleštěné podobě.
03.07.2020 09:16 |

podobné články

Komplikace na cestě do Chorvatska: Nejste bezpeční, vzkazují Čechům Slovinci a zpřísnili kontroly

 
Slovinsko změnilo epidemiologické hodnocení Chorvatska, České republiky a Francie a vyjmulo je ze zeleného seznamu bezpečných zemí. Slovinská agentura STA informovala, že tyto státy budou od sobotní půlnoci ve Slovinsku mezi zeměmi, jejichž občané budou muset do 14denní karantény, pokud se neprokážou doklady o pobytu. Jak informovalo české ministerstvo zahraničí, tranzit přes Slovinsko, například do Chorvatska, bude nadále možný. Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček na twitteru oznámil, že o podmínkách vstupu Čechů do Slovinska dnes bude mluvit se svým slovinským protějškem. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) není k vyjmutí Česka z bezpečných zemí důvod. Totéž tvrdí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), podle kterého nehodnotí Slovinsko tuzemskou epidemiologickou situaci úplně objektivně a v detailu. Regiojet v návaznosti na rozhodnutí přestal prodávat jízdenky do Lublaně. Vlaků do Chorvatska se opatření nedotkne. Podle asociace cestovních kanceláří hrozí stejný postup i u dalších zemí.
03.07.2020 09:15 |

podobné články

V létě vsaďte na ovocné polévky: 4 dokonalé recepty s broskvemi, jahodami a vínem!

 
Nevíte, jak naložit s nadbytečnou úrodou z vaší zahrádky? Desátý koláč už odmítáte péct, mrazák máte narvaný k prasknutí a do marmelády se vám zrovna moc nechce? A co zkusit ovocnou polévku? Osvěží vás, a ještě si na ní neskutečně pochutnáte!
03.07.2020 09:15 |

podobné články

TOP 5 ikonických filmových zbraní

 
Pokud je váš filmový hrdina zkušený bojovník, má většinou k dispozici nějaký pořádně vyšperkovaný prostředek pro „rozdávání spravedlnosti“.
03.07.2020 09:10 |

podobné články

Češi nejsou bezpeční, uvádí Slovinsko: Země zpřísnila opatření na hranicích

 
V Evropě vzrostl počet nových případů nakažených koronavirem, kvůli čemuž se Slovinsko rozhodlo zpřísnit opatření na hranicích. Česko bylo tamní vládou přesunuto ze zeleného seznamu bezpečných zemí na žlutý list států, které jsou rizikovější. Pokud patříte mezi ty, kteří se tam chystají na dovolenou, budete tedy muset na dva týdny do karantény.
03.07.2020 09:10 |

podobné články

Přepisování dějin. Vinu za osvětimské plynové komory žádné usnesení Evropského parlamentu nesejme, vzkazuje režisér Jiří Svoboda

 
HISTORIE- UČITELKA ŽIVOTA Snaha revidovat výsledky druhé světové války a vinu za její rozpoutání je podle filmového režiséra Jiřího Svobody, autora mnoha historických opusů, pokusem vnuků a pravnuků nacistických zločinců přenést část spoluviny na ostatní. Můžeme to sledovat jak v příběhu „udavačky z Lidic“, tak například v pokusech Evropského parlamentu vykládat historii nejrůznějšími usneseními velmi sporného obsahu. A nakonec též stálým omíláním excesů transferu německé menšiny, který přitom podle Svobody byl v kontextu doby celkem „měkkým“ řešením.
03.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (439 článků) , Jiří Svoboda (439 článků)

Kdo by nechtěl v 9. měsíci takhle vypadat: Kráska z České Miss se pochlubila bříškem a figurou v plavkách

 
Už brzy se stane maminkou. Půvabná finalistka České Miss očekává svého prvního potomka a porod pomalu klepe na dveře. Kateřina Lébr  (33) , dříve známá jako Šonková, si před tím vyrazila na odpočinkový wellness pobyt, kde předvedla své tělo.
03.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Šonková (26 článků)

Hráči NBA budou tři měsíce zavření v bublině. Vydrží to bez sexu?

 
Basketbalisté NBA se budou muset v Orlandu zavřít na téměř tři měsíce do takzvané "bubliny". Doposud nevídané řešení je podmínkou pro to, aby se mohla dohrát sezona nejlepší basketbalové ligy světa. Hráči tak budou muset žít několik měsíců bez svých rodin a někteří si budou mimo jiné muset odpustit i sex. Podle televizního komentátora Stephena A. Smithe to ale hráči nemají šanci vydržet.
03.07.2020 09:00 |

podobné články

Vnadná Eva Decastelo ukázala svoji skutečnou postavu: Fanoušky to rozlítilo!

 
Sličná moderátorka Eva Decastelo (41) spadá do pomyslného žebříčku TOP 50 nejvíc sexy žen na českém instagramu. Co fotka (nejlépe v plavkách), to balzám pro oči. S posledním příspěvkem ale u fanoušků tolik nepochodila. Když přiznala, že své už tak dokonalé tělo protáhne retuší a ukázala, jak příspěvek vypadá před žádoucím výsledkem, pustili se do ní.
03.07.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Eva Decastelo (858 článků)