Brutálně vytočený Okamura: Česko je rozprodané. Zlodějiny! Ne Babiš, to Klaus! A co dělá část redaktorů ČT...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Srovnávat rok 1989 s rokem 2019? Podle předsedy hnutí SPD Tomia Okamury to prý nelze. „Většina ekonomiky byla rozprodána a stala se majetkem zahraničních firem, a o to Západu také šlo,“ hodnotí Okamura polistopadový vývoj. A dodává, že lidé zničení lichváři, exekutory, ale i státem, končí na ulici, páchají sebevraždy. Podle Okamury není příznivá ani úroveň dnešní svobody slova. Největší hrozbu pro demokracii pak politik spatřuje v současné ČT a ČRo, nelíbí se mu ale ani soukromá konkurence, třeba v podobě Deníku N. Od Okamury to pořádně „za zlodějiny“ schytal také exprezident Václav Klaus.
14.11.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9509 článků)

V exekuci přišli o domov, pomáhá obec i dárci

 
Senioři, kteří kvůli dluhům přišli o svůj dům v Letech u Dobřichovic, na ulici neskončí. Manželům Janečkovým našla přechodné bydlení obec. Jejich příběh, o němž informovalo v minulých dnech Právo, zaujal i dárce, kteří již začali posílat finance na pomoc důchodcům.
14.11.2019 21:00 |

podobné články

Mladík na střední škole rozpoutal peklo: Střelba má jednu oběť, další lidé bojují o život

 
Střední školou v kalifornském městě Santa Clarita se ve čtvrtek ráno tamního času rozezněla střelba. Útočníkem je pravděpodobně mladistvý student, policistům se ho podařilo zadržet. Zraněním podlehla jedna žena, čtyři vážně zranění skončili v nemocnici a dva muži bojují o život.
14.11.2019 20:55 |

podobné články

Stanislav A. Hošek: O čem všem se v bouřlivých polistopadových týdnech cudně mlčelo

 
Celostátní pozdvižení davů začalo proto, že bylo delší dobu očekávané. Nahodilou rozbuškou konkrétního dění se pak stalo šíření zprávy o zabitém studentovi při studentské demonstraci k 17. listopadu, která podle oněch zpráv byla brutálně napadena represivními složkami státu.
14.11.2019 20:40 |

podobné články

Ministryně Maláčová: Výsledkem revize dávek je zatím 19 změn a opatření

 
Výsledkem revize dávek, na které pracuje ministerstvo práce, je zatím návrh 19 změn a opatření. Resort je zveřejní začátkem prosince. Úpravy se mají týkat hlavně dávek na bydlení a podpor v nezaměstnanosti. Uspořené peníze by se mohly využít například na rekonstrukce či výstavbu ubytoven, které by kontrolovaly obce. Po své dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
14.11.2019 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22851 článků)

Moravskoslezský kraj: Na úřad ekologicky - na sdíleném kole nebo elektrokole

 
Další krok k co nejmenší uhlíkové stopě dělá Moravskoslezský kraj. Krajský úřad v Ostravě zakoupil dvě elektrokola pro zaměstnance, která jim budou sloužit k vyřizování služebních záležitostí.
14.11.2019 20:35 |

podobné články

Kritizujete Havla? Provokujete, naschvál! Jan Potměšil se na ČT opřel do části národa

 
Herec Jan Potměšil byl hostem ve čtvrtečním speciálním dílu Interview k výročí 17. listopadu na ČT24, kde vzpomínal na demonstrace a dění kolem sametové revoluce, kterého se tehdy jako student DAMU účastnil. Vzpomínal na Václava Havla jako na úžasného člověka, jehož kritiky nechápe. „Mám pocit, že jde o tendenční provokace, aby se jeho význam zlehčoval a drobil, aby někdo jiný mohl být tím důležitým,“ míní herec.
14.11.2019 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5316 článků) , Jan Potměšil (84 článků) , Jan Potměšil (3 články)

Vzteky rozbil dveře od metra. Gauner si v Hájích přivodil zranění i pořádný průšvih

 
Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. V případě muže, který patrně nestihl odjíždějící soupravu metra ve stanici Háje, to platí dvojnásob. Svůj vztek ze zmeškaného spoje se rozhodl vybít na dveřích soupravy, do kterých vrazil pěstí a poškodil je. Nejen, že si způsobil bolístku, ale vlastní hloupostí se dostal i do hledáčku policie.
14.11.2019 20:35 |

podobné články

Zeman chválil novináře a opíral se o pultík, pak to „prasklo“. Experti: Bude hůř

 
Video, na kterém prezident Miloš Zeman vyzývá k ochraně státních zástupců, vyšetřovatelů i novinářů, koluje na sociálních sítích. Tvůrci hned v jeho úvodu přiznávají, že jde o podvrh, který má upoutat pozornost na pořad HBO. Přesně takhle se podle odborníků brzo začnou šířit lži. Před volbami se máme připravit na to, že videa politiků nemusí být pravdivá. Věrohodně působící záběry už zavařily i celebritám – ty pak musely vysvětlovat, že opravdu v pornu nehrály.
14.11.2019 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22851 článků)