Lidé by prý za prezidenta volili Babiše, Ebena či Drahoše. A Klaus...

 
Mezi nejpopulárnější potenciální kandidáty na prezidenta patří podle průzkumu agentury STEM/MARK současný premiér Andrej Babiš (ANO), moderátor a herec Marek Eben nebo senátor a kandidát z minulých prezidentských voleb Jiří Drahoš. Babiš ale zároveň s Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, napsala ČTK.
14.11.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (366 článků) , Václav Klaus (9509 článků) , Andrej Babiš (16088 článků) , Jiří Drahoš (1122 článků) , Jiří Marek (358 článků) , Jiří Marek (358 článků)

„Havlovské“ vyrovnání se s minulostí? Zvláštní, u některých dnes členství v KSČ nevadí, diví se Karolina Stonjeková

 
30 LET OD LISTOPADU „Havlovské“ vyrovnání se s minulostí? Podle komentátorky Karoliny Stonjekové proběhlo selektivně. „Máme tu dvě skupiny bývalých komunistů – u jedněch jejich členství v KSČ vadí, u druhých ne. Jedněm se neustále připomíná a mlátí o hlavu, druzí jsou naopak vynášeni do nebes,“ porovnává Stonjeková. A dodává, že ani sám Václav Havel nebyl úplně jednoznačný – vždyť měl po svém boku Mariána Čalfu. A osoba Václava Havla? První porevoluční prezident se podle Stonjekové stal symbolem boje proti komunismu a maskotem jeho pádu.
14.11.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5316 článků)

Konec drastických diet i tloustnutí. Herec Bale zhubl 32 kilo, teď se bojí o zdraví

 
Herec teď přiznal, že s podobnými transformacemi končí, obává se totiž o svoje zdraví.
14.11.2019 18:05 |

podobné články

Tohle není jeho vnučka: Kanec Belmondo (86) si tajně stihl udělat nádhernou dceru

 
Úspěšně tajil před fanoušky nejmladší dceru! Jean-Paul Belmondo (86) neměl potřebu se o své holčičce Stelle (16) rozkřikovat do světa, a tak o její existenci tušil jen málokterý z příznivců. Legendě francouzských komedií se poslední potomek narodil, když mu bylo sedmdesát.
14.11.2019 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jean Paul (48 článků) , Jean Paul (2 články)

Rok se na tuhle roli těšila, ve třetím trimestru už ji ale nezvládne. Berenika Kohoutová má zdatnou zástupkyni

 
Berenika Kohoutová  (28) je hlavní tváří vizuálů k nové hře divadla Studio DVA Saxana. V roli mladé dívky na koštěti se ale objeví až později. V choreografii jsou náročné prvky včetně skákání z okna nebo létání, které by ve vysokém stupni těhotenství už nezvládla.
14.11.2019 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Berenika Kohoutová (245 článků)

Aféra na Karlově univerzitě je jen špička ledovce. Čína propaguje Pás a stezku po celém světě

 
Českou mediální scénu v posledních týdnech rozvířila kauza kolem financování některých akcí Střediska bezpečnostní politiky na Univerzitě Karlově čínskou ambasádou. Skandál propukl shodou okolností jen několik dní po podepsání (a následném vypovězení) smlouvy o partnerství mezi univerzitou a finanční skupinou Home Credit. Podobné snahy Číny ovlivňovat akademické prostředí ve světě ale nejsou zdaleka ojedinělé.
14.11.2019 17:55 |

podobné články

Na pohled roztomilé, vskrytu škůdci: Praha 22 odrazuje od vykrmování nutrií

 
Jsou roztomilé, většinou se nacházejí v přírodě, konkrétně ve vodě, jsou chlupaté, mají dlouhý ocas a silný hlodavčí předkus. Řeč je samozřejmě o nutriích říčních, které se mimochodem nacházejí i v hlavním městě. V něm však musí jít roztomilost stranou. V Praze 22 provádí nejednu neplechu, a tak radnice nabádá obyvatele, aby je nekrmila.
14.11.2019 17:50 |

podobné články

Dva mrtví (†14 a †16) po střelbě na škole v Kalifornii. Vrah se pokusil zabít

 
Dva mrtvé a tři zraněné studenty si dnes vyžádala střelba na střední škole v kalifornském městě Santa Clarita na severozápadním předměstí Los Angeles. Střelec byl krátce po útěku z místa činu dopaden, oznámil místní šerif. Podle agentury AP byl hospitalizován, protože se pokusil o sebevraždu. Jeho stav je vážný.
14.11.2019 17:50 |

podobné články

JE Temelín: Na přípravě originálního kalendáře se podílely děti z okolních základních škol

 
Sedmnáct tisíc netradičních kalendářů budu v následujících týdnech dostávat obyvatelé v okolí Jaderné elektrárny Temelín. Dvouletý stolní kalendář pro roky 2020-2021 ozdobily kresby žáků ze tří základních škol z okolí elektrárny.
14.11.2019 17:45 |

podobné články