Anderle (DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT): K případu bezcitného zastřelení devítiměsíčního štěněte

 
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je pobouřena jednáním myslivce, který před několika dny u Nového města na Moravě bezdůvodně zastřelil hledané devítiměsíční štěně Border kolie, když se zaseklo vodítkem o oplocenku.
24.02.2024 14:25 |

podobné články

„Vytvoř krásný bílý pár. Ne!“ Průšvih s umělou inteligencí. Vše odhaleno a přiznáno

 
Černí Vikingové, Afroameričan George Washington, rasové míšení na skotském venkově 19. století. Gemini, umělá inteligence společnosti Google, o níž se před Vánoci psalo, že výkonností převyšuje konkurenty, nakreslila obrázky podávající alternativní výklad euroamerické historie. Papeže znázornila jako snědou ženu, britské panovníky ozdobila subsaharskými rysy. Nakreslit bílý pár se však pro ni ukázalo jako tabu. Google po vlně kritiky a posměchu přiznal „historické nepřesnosti“, celou záležitost označil za nešťastnou chybu a raději generování obrázků lidí umělou inteligencí dočasně pozastavil. Mezitím se ale vynořily starší tweety vedoucího produktového ředitele Gemini. Ty ukazují, že manažer, který má umělou inteligenci Googlu na starosti, si periodicky na sítích stěžoval na „systémový rasismus“ a po minulých prezidentských volbách 24 hodin brečel dojetím nad odevzdaným hlasem pro Joea Bidena.
24.02.2024 14:05 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (25 článků) , Joe Biden (1074 článků)

Bendig schytává bídu za moučný útok: Ubohost, klesl na dno, píší lidé. Jiní tomu nevěří

 
Tohle Jan Bendig (30) opravdu přepískl. Podle policie byl incident z Českého slavíka 2023, kdy po zpěvákovi neznámý muž hodil mouku, předem zinscenován. Bendig tak na sebe chtěl zřejmě strhnout pozornost, ačkoliv on sám opakovaně tvrdil, že s útokem nemá nic společného. Lidé v komentářích na sociálních sítích jsou z této skutečnosti pořádně naštvaní a zpěváka častují kritikou.
24.02.2024 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bendig (393 článků)

Vystrčil a Pekarová na pietě. Zájem mizivý. Mluvili k hrstce kolegů a novinářů

 
Dnes je druhé výročí začátku rusko-ukrajinského ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. Expremiér a předseda ANO Andrej Babiš připomíná, že podstatné je usilovat o mír. Premiér Petr Fiala (ODS) míní, že je naším bytostným zájmem, aby ruský agresor neuspěl, a že pokud padne Ukrajina, bude ohrožen i někdo další. Další zástupci vládních stran apelují na podporu Ukrajiny, dokud bude potřeba. Předsedové obou parlamentních komor uctili dopoledne památku obětí ruské invaze na Ukrajině na pražském náměstí Kinských. O míru u nás se rozhoduje na Ukrajině, zaznělo.
24.02.2024 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Petr Fiala (6167 článků)

Bratr Bendiga měl děsivou dopravní nehodu: Marsell skončil v nemocnici, Jan se zhroutil

 
Mladší bratr Jana Bendiga měl děsivou dopravní nehodu. Marsell Bendig společně s Lucií Bikárovou havarovali na dálnici, a to cestou z koncertu ve Znojmě, kde vystupovali jako Honzovi předskokani. Jak Marsell informuje na sociálních sítích, stál při nich bůh a z téhle noční můry se budou vzpamatovávat ještě hodně dlouho. Naštěstí vyvázli pouze s lehčími zraněními. 
24.02.2024 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bendig (393 článků)

Lotyšsko. Deportace 80letého starce do Ruska. Zbytečná provokace, varuje Drulák

 
Od začátku ruské invaze na Ukrajinu dnes uplynuly dva roky. Někdejší diplomat prof. Petr Drulák v rozhovoru pro Rádio Universum hovoří o dvou hlavních aktérech konfliktu, jimiž jsou USA a Rusko. Zelenskyj jen přebírá scénáře od Deep State. Drulák zopakoval, že v případě prohry Ukrajiny nemá Rusko ambice postupovat dál. Vnímá však některé síly v NATO, jež se snaží k tomu Rusko vyprovokovat; pak nevylučuje hrozbu třetí světové války.
24.02.2024 13:00 |

podobné články

Řepka v slzách: Kristelová zavzpomínala na jejich nejtěžší období a fotbalistu rozplakala

 
Tomáš Řepka se dojal k slzám. V pátek večer totiž ke svým 50. narozeninám uspořádal v Lucerně Noc s legendou, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz. Přítomna byla samozřejmě jeho manželka Kateřina Kristelová, která sportovce překvapila velmi dojemným proslovem. Zavzpomínala na jejich nejtěžší období, kdy byl fotbalista ve vězení a ona na něj musela čekat. Přesto spolu i těžké časy zdárně překonali. 
24.02.2024 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Kristelová (871 článků) , Tomáš Řepka (1215 článků)

Zdeněk Jemelík: Josef Baxa se diví

 
Překvapila mě zpráva, že pan předseda Ústavního soudu Josef Baxa si při návštěvě u prezidenta republiky postěžoval na nevlídnou odezvu části veřejnosti na nevyhovění ústavní stížnosti, kterou se poslanci hnutí ANO pokusili zvrátit rozhodnutí vlády v neprospěch důchodců. Pro mne osobně je Josef Baxa nezpochybnitelnou autoritou, mužem s matematicky přesným myšlením. Zaujal mě již v době, kdy jako první náměstek ministra spravedlnosti se zdál být jediným rozumně myslícím úředníkem v úřadě. Právě proto jsem překvapený, protože v justici v širším slova smyslu se běžně uznává mantra, že veřejní činitelé a soudci zvlášť musí unést vyšší dávku i nekorektní kritiky. Pod její záštitou již neuspěla celá řada nejen soudců, ale i jiných vysokých veřejných činitelů při pokusu o odražení veřejného pomlouvání.
24.02.2024 12:20 |

podobné články

NPÚ: Fíkovna v zámeckém zahradnictví v Lysicích poprvé zpřístupněna veřejnosti

 
Téměř jeden a půl tisíce návštěvníků si o víkendu 17.-18.2.2024 přišlo prohlédnout obnovenou fíkovnu zámeckého zahradnictví státního zámku Lysice. Její rehabilitace byla součástí rozsáhlé a více jak dvouleté obnovy zámecké zahrady a zahradnictví z programu MK - Péče o národní kulturní dědictví I.
24.02.2024 11:55 |

podobné články

Bára z Like House, zadlužený Datel a jejich miminko: Prozradili detaily porodu

 
Influencerka Barbora Stříteská a Marek "Datel" Valášek už odpočítávají zbývající dny do narození prvorozeného potomka. Avizovaný termín porodu už totiž uplynul, a tak by chlapeček měl přijít na svět každým dnem. Nastávající maminka se již nemůže dočkat a dotazy fanoušků, kdy "vše vypukne", se na ni jen sypou. Na sociálních sítích prozradila, že bude rodit přirozeně, ale i to, že na sále s ní samozřejmě bude přítomen také přítel. 
24.02.2024 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Valášek (63 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »